"2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 17/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 30 шілдедегі № 23/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 тамызда № 4876 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 106 және 108-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 17/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4462 болып тіркелді, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 5 қаңтарда жарияланды) мына өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге 1, 2 және сәйкесінше 3-қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға, соның ішінде 2018 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 150 892 532,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 17 100 758,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 769 220,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 202,1 мың тенге;
трансферттер түсімі – 133 021 351,9 мың теңге;
2) шығындар – 150 304 752,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 706 560 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 223 028 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 516 468 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 889 900 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 890 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 008 680,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 008 680,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 202 026 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 782 760 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 589 414,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімдегі 1-қосымшасы осы шешімдегі қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:

О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2017 года № 17/1 "Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 30 июля 2018 года № 23/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 августа 2018 года № 4876
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, статьями 106 и 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2017 года № 17/1 "Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4462, опубликовано 5 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 150 892 532,6 тысячи тенге:
налоговые поступления – 17 100 758,5 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 769 220,1 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 202,1 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 133 021 351,9 тысячи тенге;
2) затраты – 150 304 752,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 706 560 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 223 028 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 516 468 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 889 900 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 890 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 008 680,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 008 680,3 тысячи тенге:
поступление займов – 10 202 026 тысяч тенге;
погашение займов – 3 782 760 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 589 414,3 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде мемлекеттік және орыс тілінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;

1) государственную регистрацию настоящего решения в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешімді ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаты ХХШ сессиясының
төрағасы
Р.Әбдірахманова
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 30 шілдедегі № 23/3 шешіміне қосымша

3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель XXШ сессии
Северо-Казахстанского областного
маслихата
Р. Абдрахманова
Секретарь
Северо-Казахстанского областного
маслихата
В. Бубенко
Приложение к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 30 июля 2018 года № 23/3

105 891
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
35 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
131 225
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 783 343
072
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
220 855
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
869 055,2
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 254 526
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
906 731
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
347 795
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 950 412,4
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
867 552,4
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 077 000
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 860
5
Денсаулық сақтау
3 790 375,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 330 772
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 568
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
177 349
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
102 557
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
88 866
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
1 127
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 888
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
75 750
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
704 558
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
62 941
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 811 025

105 891
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
35 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
131 225
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
1 783 343
072
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
220 855
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
869 055,2
285
Управление физической культуры и спорта области
1 254 526
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
906 731
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
347 795
288
Управление строительства, архитектуры и градостоительства области
1 950 412,4
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
867 552,4
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 077 000
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
5 860
5
Здравоохранение
3 790 375,2
253
Управление здравоохранения области
3 330 772
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
109 568
006
Услуги по охране материнства и детства
177 349
007
Пропаганда здорового образа жизни
102 557
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
88 866
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
1 127
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 888
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
75 750
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
704 558
029
Областные базы спецмедснабжения
62 941
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 811 025

041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
150 538
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
605
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
459 603,2
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
459 603,2
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 634 899,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 764 111,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 006,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
504 828
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
247 760
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
57 884
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 431 419,5
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
45 755
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
229 812
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35 457
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1 100
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 557 929
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 837,4
045

041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
150 538
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
605
288
Управление строительства, архитектуры и градостоительства области
459 603,2
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
459 603,2
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 634 899,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 764 111,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
121 006,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
504 828
003
Социальная поддержка инвалидов
247 760
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
57 884
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 431 419,5
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
45 755
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
229 812
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35 457
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 100
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 557 929
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 837,4
045

Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
213 007
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
710
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
159 890
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
8 400
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
605
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
115 556
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 155
261
Облыстың білім басқармасы
764 704,6
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
717 346,4
037
Әлеуметтік сауықтандыру
47 358,2
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
32 855
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
32 855
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
20 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
20 000
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
53 228
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
48 759
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 469
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 905 105,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
44 434
047
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
44 434
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
114 329,7
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
114 329,7
261
Облыстың білім басқармасы
71 739,5
064
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу

Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
213 007
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
710
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
159 890
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
8 400
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
605
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
115 556
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 155
261
Управление образования области
764 704,6
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
717 346,4
037
Социальная реабилитация
47 358,2
263
Управление внутренней политики области
32 855
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
32 855
288
Управление строительства, архитектуры и градостоительства области
20 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
20 000
298
Управление государственной инспекции труда области
53 228
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
48 759
003
Капитальные расходы государственного органа
4 469
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 905 105,9
253
Управление здравоохранения области
44 434
047
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
44 434
256
Управление координации занятости и социальных программ области
114 329,7
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
114 329,7
261
Управление образования области
71 739,5
064
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

71 739,5
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
43 995
016
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
43 995
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 670 317,4
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 510
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 360
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
12 889
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 402 655,9
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 321 870
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 603 259,1
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
246 773,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 960 290,3
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 774 113,3
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 186 177
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
5 205 063,2
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
663 977
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 310
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 200
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
577 467
264
Облыстың тілдерді дамыту басқармасы
101 751
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 007
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
62 479
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 265
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 640 342,8
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 320
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
129 201
006
Мемлекет қайраткерлерін мәңгі есте сақтау
80 000
007
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету

71 739,5
273
Управление культуры, архивов и документации области
43 995
016
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
43 995
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 670 317,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
63 510
005
Капитальные расходы государственного органа
19 360
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
12 889
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 402 655,9
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 321 870
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3 603 259,1
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
246 773,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостоительства области
7 960 290,3
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
1 774 113,3
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 186 177
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
5 205 063,2
263
Управление внутренней политики области
663 977
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
71 310
005
Капитальные расходы государственного органа
15 200
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
577 467
264
Управление по развитию языков области
101 751
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков
37 007
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
62 479
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 265
273
Управление культуры, архивов и документации области
1 640 342,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
56 320
005
Поддержка культурно-досуговой работы
129 201
006
Увековечение памяти деятелей государства
80 000
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним

20 000
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 611 721,2
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
21 720
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
7 602 171,2
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
130 734
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 564
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
5 447 456
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 689 189
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
8 129 388,5
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
131 735
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 075 070
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 096 050
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
838 500
058
Өсімдік шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
218 621
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
197 785
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
50 725
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
90 917
719
Облыстың ветеринария басқармасы
225 689
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

20 000
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 611 721,2
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
21 720
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
7 602 171,2
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
130 734
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 564
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
5 447 456
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 689 189
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 129 388,5
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
131 735
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
4 075 070
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 096 050
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
838 500
058
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере растениеводства
218 621
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
197 785
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
50 725
071
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
90 917
719
Управление ветеринарии области
225 689
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

74 981,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 839
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
839
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
26 560,5
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
35 420
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
84 049
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
51 363
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 083
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 280
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
452 195,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
407 025,5
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 335,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 060,9
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
40 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
74 557
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
208 072,4
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
45 170
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 170
12
Көлiк және коммуникация
15 631 132
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
15 631 132
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 043
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 369 807,1
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 293 465,9
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
664 000
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 242 091,6
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
792 581
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру

74 981,5
003
Капитальные расходы государственного органа
3 839
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
839
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
26 560,5
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
35 420
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
84 049
729
Управление земельной инспекции области
51 363
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
48 083
003
Капитальные расходы государственного органа
3 280
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
452 195,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
407 025,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
82 335,2
003
Капитальные расходы государственного органа
2 060,9
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
40 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
74 557
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
208 072,4
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
45 170
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
45 170
12
Транспорт и коммуникации
15 631 132
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
15 631 132
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
64 043
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 369 807,1
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 293 465,9
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
664 000
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
2 242 091,6
027
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
792 581
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры