Солтүстік Қазақстан облысы шегіндегі 2018-2027 жылдарға арналған қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 29 тамыздағы № 24/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қазанда № 4905 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 30 маусымдағы № 4/14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 30.06.2023 № 4/14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық Кодексінің 19-бабы 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 7-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы шегіндегі 2018-2027 жылдарға арналған қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі қазақ және орыс тіліндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы - Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы шешім ресми жарияланған соң оны Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихат сессиясының
төрайымы
Р. Әбдірахманова
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
хатшысы
В. Бубенко
2018 жылғы 29 тамыздағы № 24/4 Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы шегіндегі 2018-2027 жылдарға арналған қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері
Зерттеу объектісі
Нысаналы көрсеткіштер
Нормаланған көрсеткіштер
Нысаналы көрсеткіштер
Бекітілген сәтінде
(2018 жыл)
3 жылдан кейін
(2020 жылға қарай)
6 жылдан кейін
(2023 жылға қарай)
10 жылдан кейін
(2027 жылға қарай)
Атмосфералық ауа
Петропавл қаласы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қазгидромет" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының стационарлық байқау пункттері бойынша:

Об утверждении целевых показателей качества окружающей среды в пределах Северо-Казахстанской области на 2018-2027 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 29 августа 2018 года № 24/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 октября 2018 года № 4905. Утратило силу решением СевероКазахстанского областного маслихата от 30 июня 2023 года № 4/14
Сноска. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 30.06.2023 № 4/14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 19 Экологического Кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить целевые показатели качества окружающей среды в пределах Северо-Казахстанской области на 2018-2027 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации - филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
Р. Абдрахманова
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко
Приложение к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 29 августа 2018 года № 24/4
Целевые показатели качества окружающей среды в пределах Северо-Казахстанской области на 2018 – 2027 годы
Объект обследования
Целевые показатели
Нормированные показатели
Целевые показатели
На момент установления
(2018 год)
Через 3 года
(к 2020 году)
Через 6 лет
(к 2023 году)
Через 10 лет
(к 2027 году)
Атмосферный воздух
город Петропавловск
По стационарным пунктам наблюдения республиканского государственного предприятия "Казгидромет" Министерства Энергетики Республики Казахстан:

№ 1 пункт (Ш. Уәлиханов атындағы көше, 19 Б үй);
№ 3 пункт (М. Жұмабаев атындағы көше, 101 А үй);
№ 5 пункт (Парк көшесі, 57А үй);
№ 6 пункт (Жәлел Қизатов атындағы көше, 3Т үй).
Азот диоксиді
Ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы =0,04 текше метрге миллиграмм
0,017 текше метрге миллиграмм
0,41 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
0,017 текше метрге миллиграмм
0,41 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
0,017 текше метрге миллиграмм
0,41 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
0,017 текше метрге миллиграмм
0,41 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
Көміртек оксиді
Ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы = 3,0 текше метрге миллиграмм
1,0 текше метрге миллиграмм
0,3 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
1,0 текше метрге миллиграмм
0,3 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
1,0 текше метрге миллиграмм
0,3 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
1,0 текше метрге миллиграмм
0,3 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
Күкірт диоксиді
Ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы = 0,05 текше метрге миллиграмм
0,016 текше метрге миллиграмм
0,319 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
0,016 текше метрге миллиграмм
0,319 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
0,016 текше метрге миллиграмм
0,319 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
0,016 текше метрге миллиграмм
0,319 ластаушы заттардың орташа тәулікті шекті жол берілетін шоғырлануы
Күкіртті сутек
Ластаушы заттардың шекті жол берілетін максималды бір реттік шоғырлануы =0,008 текше метрге миллиграмм
0,221 текше метрге миллиграмм
27,7 ластаушы заттардың шекті жол берілетін максималды бір реттік шоғырлануы
0,12 текше метрге миллиграмм
15,0 ластаушы заттардың шекті жол берілетін максималды бір реттік шоғырлануы
0,04 текше метрге миллиграмм
5,0 ластаушы заттардың шекті жол берілетін максималды бір реттік шоғырлануы
0,008 текше метрге миллиграмм
1,0 ластаушы заттардың шекті жол берілетін максималды бір реттік шоғырлануы

пункт № 1 (улица имени Ч.Валиханова, дом 19 Б);
пункт № 3 (улица имени М. Жумабаева, дом 101 А);
пункт № 5 (улица Парковая, дом 57А);
пункт № 6 (улица имени Жалела Кизатова, дом 3Т).
Диоксид азота
Среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества = 0,04 миллиграмм на метр кубический
0,017 миллиграмм на метр кубический
0,41 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
0,017 миллиграмм на метр кубический
0,41 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
0,017 миллиграмм на метр кубический
0,41 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
0,017 миллиграмм на метр кубический
0,41 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
Оксид углерода
Среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества = 3,0 миллиграмм на метр кубический
1,0 миллиграмм на метр кубический
0,3 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
1,0 миллиграмм на метр кубический
0,3 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
1,0 миллиграмм на метр кубический
0,3 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
1,0 миллиграмм на метр кубический
0,3 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
Диоксид серы
Среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества = 0,05 миллиграмм на метр кубический
0,016 миллиграмм на метр кубический
0,319 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
0,016 миллиграмм на метр кубический
0,319 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
0,016 миллиграмм на метр кубический
0,319 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
0,016 миллиграмм на метр кубический
0,319 среднесуточная предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
Сероводород
Максимально-разовая предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества = 0,008 миллиграмм на метр кубический
0,221 миллиграмм на метр кубический
27,7 максимально-разовая предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
0,12 миллиграмм на метр кубический
15,0 максимально-разовая предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
0,04 миллиграмм на метр кубический
5,0 максимально-разовая предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества
0,008 миллиграмм на метр кубический
1,0 максимально-разовая предельно-допустимая концентрация загрязняющего вещества