Петропавл қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 "2018-2020 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қазанда № 4906 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 7-бабына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 "2018-2020 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4505 болып тіркелген, 2018 жылғы 26 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2, 3-қосымшаларға 2018-2020 жылдарға, соның ішінде 2018 жылға арналған Петропавл қаласының бюджетi келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 559 548,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 875 166,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 87 254,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 353 765,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 243 362,6 мың теңге;
2) шығындар – 33 837 803,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 90 000,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 90 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– -3 368 255,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 368 255,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 831 260,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 133 190,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 670 185,4 мың теңге.";
9-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"9. Қалалық жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 219 818,5 мың теңге сомасында бекітілсін.";

О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 1 "О бюджете города Петропавловска на 2018 - 2020 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 27 августа 2018 года № 2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 октября 2018 года № 4906
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 1 "О бюджете города Петропавловска на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4505, опубликовано 26 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 559 548,1 тысячи тенге:
налоговые поступления – 12 875 166,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 87 254,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 353 765,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 243 362,6 тысячи тенге;
2) затраты – 33 837 803,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 90 000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 90 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 368 255,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета дефицита – 3 368 255,4 тысяч тенге:
поступление займов – 6 831 260,0 тысяч тенге;
погашение займов – 4 133 190,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 670 185,4 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2018 год в сумме 219 818,5 тысяч тенге.";

аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешiм 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
К. Мұқышев
Петропавл қалалық
мәслихат хатшысы
А. Бердағұлов
2018 жылғы 27 тамыздағы қалалық мәслихаттың № 2 шешiмiне 1-қосымша
2017 жылғы 25 желтоқсандағы қалалық мәслихаттың № 1 шешiмiне 1-қосымша
2018 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Петропавловского городского
маслихата
К. Мукушев
Секретарь Петропавловского
городского маслихата
А. Бердагулов
Приложение 1 к решению городского маслихата от 27 августа 2018 года № 2
Приложение 1 к решению городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 1
Бюджет города Петропавловска на 2018 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

31 453,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
9 743,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 700,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
27 083,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 083,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
5 000,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
23 982,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 982,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
132 856,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 496,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
31 360,0
02
Қорғаныс
40 000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40 000,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
40 000,0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
60 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
60 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
60 500,0
4
Бiлiм беру
8 748 611,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 596 727,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 412,2
003
Жалпы білім беру
5 411 631,5
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
359 740,0
006
Балаларға қосымша білім беру
289 727,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 100 179,1
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
66 667,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

31 453,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
9 743,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 700,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
27 083,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
22 083,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
5 000,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
23 982,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
23 982,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
132 856,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
101 496,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
31 360,0
02
Оборона
40 000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 000,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
40 000,0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
60 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
60 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
60 500,0
04
Образование
8 748 611,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 596 727,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
60 412,2
003
Общеобразовательное обучение
5 411 631,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
359 740,0
006
Дополнительное образование для детей
289 727,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 100 179,1
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
66 667,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей