"2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6-15-1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 8 қарашадағы № 6-24-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 қарашада № 4981 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6-15-1 "2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4475 болып тіркелді, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 808 933,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 808 954,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 203,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 771,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 982 005,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 783 351,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 83 416,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 112 966,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 550,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 39 290,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 39 290,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге ;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -97 123,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 97 123,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 112 966,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 550,0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 13 707,4 мың теңге.";
7- тармақ келесі мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений и дополнения в решение Айыртауского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 6-15-1 "Об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 8 ноября 2018 года № 6-24-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 ноября 2018 года № 4981
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 6-15-1 "Об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4475, опубликовано 18 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Айыртауский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 808 933,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 808954,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11203,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6771,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 982 005,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 783 351,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 83 416,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 112 966,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 550,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 39 290,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 39 290,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -97123,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 97123,9 тысяч тенге:
поступление займов – 112 966,5 тысяч тенге;
погашение займов – 29 550,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 707,4 тысяч тенге.";
пункт 7 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2) Шығындар
5 783 351,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
290 772,3
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
15 835,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 835,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
146 697,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
115 172,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 925,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
600,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
61 619,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
61 619,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23 112,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 112,3
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43 509,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 495,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 950,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
414,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
10 650,0
02
Қорғаныс
9 685,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 685,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 793,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
535,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
357,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
990,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
990,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
990,0
04
Бiлiм беру
3 454 836,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 418 377,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2) Затраты
5 783 351,3
01
Государственные услуги общего характера
290 772,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
15 835,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
15 835,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
146 697,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
115 172,0
003
Капитальные расходы государственного органа
30 925,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
600,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
61 619,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
61 619,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23 112,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18 112,3
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43 509,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 495,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 950,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
414,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
10 650,0
02
Оборона
9 685,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 685,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 793,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
535,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
357,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
990,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
990,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
990,0
04
Образование
3 454 836,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 418 377,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования

13 848,0
003
Жалпы білім беру
2 971 989,9
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
57 654,0
006
Балаларға қосымша білім беру
34 036,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
125 645,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18 615,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
541,0
023
Әдістемелік жұмыс
9 330,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық -педагогикалық консультациялық көмек көрсету
16 108,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
151 211,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
19 400,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
36 459,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
36 459,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
341 422,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
327 715,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 812,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
157 877,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 056,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
407,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 750,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
604,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
840,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 473,9
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34 062,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
23 832,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13 707,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13 707,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

13 848,0
003
Общеобразовательное обучение
2 971 989,9
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
57 654,0
006
Дополнительное образование для детей
34 036,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
125 645,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18 615,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
541,0
023
Методическая работа
9 330,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
16 108,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
151 211,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 400,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
36 459,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
36 459,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
341 422,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
327 715,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 812,0
002
Программа занятости
157 877,6
005
Государственная адресная социальная помощь
16 056,0
006
Оказание жилищной помощи
407,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 750,0
010
Материальное обеспечение детей -инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
604,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
840,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 473,9
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34 062,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
23 832,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
13 707,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13 707,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

700,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
172 813,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 575,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27 575,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
20 738,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 738,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 970,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 021,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4 749,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
107 530,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 225,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
390,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
525,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3 040,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
6 672,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3 784,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
76 894,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 406,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 406,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 206,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
200,0
12
Көлiк және коммуникация
309 971,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
309 971,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
49 000,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
260 971,0
13
Басқалар
28 808,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 096,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

700,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
172 813,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 575,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27 575,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
20 738,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
20 738,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 970,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 021,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4 749,0
007
Капитальные расходы государственного органа
200,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
107 530,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16 225,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
390,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
525,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
3 040,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
6 672,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 784,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
76 894,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 406,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 406,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
12 206,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
200,0
12
Транспорт и коммуникации
309 971,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
309 971,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
49 000,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
260 971,0
13
Прочие
28 808,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 096,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года