"2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6-15-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 6-25-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 5046 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6-15-1 "2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4475 болып тіркелді, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 648 781,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 808 954,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 208,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6771,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 821 847,8 мың теңге;
2) шығындар – 5 623 199,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 88 230,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 117 781,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 550,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 39 290,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 39 290,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -101 937,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101 937,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 117 781,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 550,5 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 13 707,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 6-15-1 "Об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30 ноября 2018 года № 6-25-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 декабря 2018 года № 5046
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 6-15-1 "Об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4475, опубликовано 18 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Айыртауский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 648 781,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 808 954,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 208,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6771,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 821 847,8 тысяч тенге;
2) затраты – 5 623 199,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 88 230,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 117 781,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 550,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 39 290,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 39 290,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -101 937,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101 937,9 тысяч тенге:
поступление займов – 117 781,0 тысяч тенге;
погашение займов – 29 550,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 707,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

2) Шығындар
5 623 199,1
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
290 577,8
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
15 835,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 835,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
146 502,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
115 172,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 925,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
405,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
61 619,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
61 619,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23 112,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 112,3
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43 509,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 495,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 950,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
414,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
10 650,0
02
Қорғаныс
9 685,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 685,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 793,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
535,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
357,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
990,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
990,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
990,0
04
Бiлiм беру
3 459 499,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 423 040,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2) Затраты
5 623 199,1
01
Государственные услуги общего характера
290 577,8
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
15 835,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
15 835,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
146 502,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
115 172,0
003
Капитальные расходы государственного органа
30 925,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
405,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
61 619,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
61 619,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23 112,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18 112,3
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43 509,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 495,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 950,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
414,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
10 650,0
02
Оборона
9 685,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 685,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 793,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
535,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
357,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
990,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
990,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
990,0
04
Образование
3 459 499,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 423 040,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования

700,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
170 568,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 575,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27 575,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
20 738,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 738,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 221,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 021,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
106 034,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 225,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
243,5
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
525,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 580,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
5 782,5
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3 784,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
76 894,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 406,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 406,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 206,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
200,0
12
Көлiк және коммуникация
254 128,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
254 128,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
50 550,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
203 578,0
13
Басқалар
28 808,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 096,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

700,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
170 568,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 575,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27 575,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
20 738,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
20 738,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 221,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 021,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
200,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
106 034,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16 225,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
243,5
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
525,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2 580,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
5 782,5
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 784,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
76 894,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 406,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 406,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
12 206,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
200,0
12
Транспорт и коммуникации
254 128,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
254 128,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
50 550,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
203 578,0
13
Прочие
28 808,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 096,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года