2019-2021 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 35-4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5124 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 610 625,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 354 003,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 790,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 735 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 234 097 мың теңге;
2) шығындар – 4 612 347,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 789 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 45 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 660,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17 510,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 510,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 45 450 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 660,7 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 721,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 28.10.2019 № 47-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 22.11.2019 № 48-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын табыстар бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
тіркелген салық;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы – аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыны қоспағанда, сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.

Об утверждении бюджета Акжарского района на 2019-2021 годы
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2018 года № 35-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2018 года № 5124
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 610 625,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 354 003,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 790,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 735 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 234 097 тысяч тенге;
2) затраты – 4 612 347,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 789 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 45 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 660,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17 510,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 510,8 тысяч тенге:
поступление займов – 45 450 тысяч тенге;
погашение займов – 29 660,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 721,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.10.2019 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22.11.2019 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
фиксированный налог;
акцизы на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, за исключением платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінде мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуді түсетін түсімдер аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің есебіне жатқызылады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2019 жылға берілетін бюджеттік субвенциялар 2 268 264,0 мың теңге сомасында көзделсін.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района (города областного значения);
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основого капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в районный (города областного значения) бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного (города областного значения) бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения), займов местного исполнительного органа района (города областного значения).
6. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2019 год в сумме 2 268 264 тысяч тенге.

7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) халықты жұмыспен қамту орталықтарында көмекшілерді және әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілерді енгізуге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
7) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
8) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
9) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
10) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлық ақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
11) мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
12) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға;
13) білім нысаналарын күрделі жөндеуге.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
8-1. Осы шешімге 3 қосымшаға сәйкес аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын және республикалық және облыстық бюджеттерден 2018 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 20.03.2019 № 39-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) развитие рынка труда;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
6) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
7) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
8) на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
9) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
10) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
11) на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
12) на строительство и(или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
13) на капитальный ремонт объектов образования.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2019-2021 годы".
8. Учесть в районном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2019-2021 годы".
8-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2018 году, согласно приложению 3 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 20.03.2019 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2019).

9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер есепке алынсын.
Аталған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10. Аудандық бюджетте 4 қосымшаға сәйкес 2019 жылға ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар көзделсін.
11. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу үрдісінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
12. 2019 жылдың аудандық бюджетінде 6 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджетіне берілетін бюджетік субвенциялар көзделсін.
13. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 28.10.2019 № 47-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Аудандық бюджетінде 8 қосымшаға сәйкес 2019 жылға ауылдық округтер бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер көзделсін.
15. 2019 жылға арналған бюджеттің инвестициялық жобаларына бөлінетін даму бюджеттік бағдарламалар 9 қосымшаға сәйкес бекітілсін
16. Бюджеттік сала жұмысшыларына төлемақыны толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
17. Азаматтық қызметшілер болып табылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың айлықақы және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар көзделсін.
18. Осы шешімінің 17-бабы ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пунктерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
19. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының Ақжар аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы
С.Ахметова
Солтүстік Қазақстан
облысының Ақжар аудандық
мәслихаттың хатшысы
А.Хоршат

9. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2019-2021 годы".
10. Предусмотреть в районном бюджете бюджетные программы по сельским округам на 2019 год согласно приложения 4.
11. Установить, перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 5.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов согласно приложению 6.
13. Исключен решением Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.10.2019 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2019.
14. Предусмотреть в районном бюджете трансферты органам местного самоуправления по сельским округам на 2019 год согласно приложению 8.
15. Утвердить перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные инвестиционные проекты на 2019 год согласно приложению 9.
16. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
17. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
18. Действие пункта 17 настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Акжарского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
С.Ахметова
Секретарь Акжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
А.Хоршат

Ақжар аудандық маслихаттың 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 35-4 шешіміне 1 қосымша
Ақжар ауданының 2019 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 28.10.2019 № 47-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 22.11.2019 № 48-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы

Приложение 1 к решению Акжарского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 35-4
Акжарский районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.10.2019 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22.11.2019 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

409149,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7938
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
31877
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7221,5
023
Әдістемелік жұмыс
16270
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12673
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
333170,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
344397
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146170,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
146170,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8315
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
8315
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
189911,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
104432,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14706
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1028,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7228
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2201,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30683,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22752,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1788,1
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
183,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4806,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
101
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
379955,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
293553,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

409149,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7938
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
31877
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7221,5
023
Методическая работа
16270
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12673
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
333170,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
344397
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146170,3
005
Государственная адресная социальная помощь
146170,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
8315
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
8315
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
189911,7
002
Программа занятости
104432,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14706
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1028,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7228
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2201,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30683,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22752,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1788,1
021
Капитальные расходы государственного органа
183,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4806,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
101
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
379955,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
293553,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

8190
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
878
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
6903
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4835
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
19613
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21102
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
328
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1500
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1500
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
105723
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
21003
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
21003
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
14644
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8709
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5935
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
38458
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
37717
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
741
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8934
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8934
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7881
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7881
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14803
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8218
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6585
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
139609
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
26624
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

8190
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
878
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6903
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4835
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
19613
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21102
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
328
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1500
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1500
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
105723
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
21003
003
Поддержка культурно-досуговой работы
21003
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
14644
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8709
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5935
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
38458
006
Функционирование районных (городских) библиотек
37717
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
741
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8934
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8934
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7881
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7881
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14803
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8218
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6585
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
139609
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
26624
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 27.09.2019 № 45-7 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2000
Ақжар ауданының Талшық ауылында М.Әуезов көшесі, 17Б мекенжайында бесқабатты көп пәтерлі тұрғын үй салу (модульді қазандығымен және аумағын абаттандырумен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымсыз)
2000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
15000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
15000
008
Cпорт объектілерін дамыту
15000
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының Талшық ауылы А.Иманов 1В көшесінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымы бар дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
15000
13
Басқалар
263168
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
263168
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
263168
Талшық ауылы модульдық құрылымын пайдалаумен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымы бар дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
263168
Ақжар аудандық маслихаттың 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 35-4 шешіміне 10 қосымша
2019 жылға бюджет қаражатының бос қалдықтарды бөлу
Ескерту. Шешім 10-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 20.03.2019 № 39-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
2) Шығындар
1721,5
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1121,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1121,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1121,5
15
Трансферттер
600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
600
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
600

Сноска. Приложение 9 в редакции решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.09.2019 № 45-7 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
Наименование
Сумма тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2000
Строительство пятиэтажного многоквартирного жилого дома по улице М.Ауэзова 17 Б в селе Талшик (без инженерно-коммуникационной инфраструктуры с модульной котельной и благоустройством территории)
2000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
15000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15000
008
Развитие объектов спорта
15000
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса с инженерно-коммуникационной инфраструктуры по улице А.Иманова 1В в селе Талшик Акжарского района Северо-Казахстанской области
15000
13
Прочие
263168
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
263168
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл- Ел бесігі"
263168
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса с инженерно-коммуникационной инфраструктурой с использованием модульной конструкции в селе Талшик
263168
Приложение 10 к решению Акжарского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 35-4
Распределение свободных остатков бюджетных средств на 2019 год
Сноска. Решение дополнено приложением 10 в соответствии с решением Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 20.03.2019 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
2) Затраты
1721,5
01
Государственные услуги общего характера
1121,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1121,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
1121,5
15
Трансферты
600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
600
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
600