2019-2021 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қаңтарда № 5141 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 006 810,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 038 170,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 605,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76 838,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 847 196,4 мың теңге;
2) шығындар – 9 102 233,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 820,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 113 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 804,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -9 986,3 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 9 986,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 138 256,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 138 256,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 113 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 60 804,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 85 435,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 15.10.2019 № 52-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 04.12.2019 № 54-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жеріне;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығына;

Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2019-2021 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 38-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 января 2019 года № 5141
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 006 810,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 038 170,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 44 605,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76 838,4 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 7 847 196,4 тысячи тенге;
2) затраты – 9 102 233,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 820,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 113 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 804,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 9 986,3 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 9 986,3 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 138 256,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 138 256,4 тысяч тенге:
поступление займов – 113 625 тысяч тенге;
погашение займов – 60 804,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 85 435,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 15.10.2019 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.12.2019 № 54-6 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села, расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения - для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства - для остальных физических лиц;

2) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салыққа;
3) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салыққа;
4) ауылдыңаумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығына;
5) бірыңғай жер салығына;
6) тұрғылықты жері ауылдың аумағында орналасқан жеке тұлғалардан құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықты қоспағанда, көлік құралдарына салынатын салыққа;
7) мыналарға:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерге;
8) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыға;
10) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымға;
11) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымға;
12) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымға;
13) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік бажға.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдеріне;
ауыл, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерге;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақыларға;
4) ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алуларға;
5) аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдерге.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
5. Аудандық бюджеттің түсімдері республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.

2) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
4) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории села;
5) единый земельный налог;
6) налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
7) акцизы на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
8) плата за пользование земельными участками;
9) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
10) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
11) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
12) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2019 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов села, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
4) штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами сел, сельских округов;
5) другие неналоговые поступления в районный бюджет.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета.

6. Аудандық бюджеттің түсімдері мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
7. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне табысталатын субвенция көлемі 3 428 259 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде, 4-қосымшаға сәйкес, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 81 071 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) әлеуметтік жұмыс жөніндегі ассистенттердің еңбегіне ақы төлеуге;
3) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттардың еңбегіне ақы төлеуге;
4) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
5) ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге;
6) техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
7) ақпараттық жұмысқа;
8) жалақыны ішінара субсидиялауға;
9) көшуге субсидиялар беруге;
10) жастар практикасына;
11) тұрғын үйді жалға алу (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
12) жұмыс берушілерге субсидияларға;
13) қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған гранттарға;
14) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға;
15) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен көрсеткіштерді орнатуға;
16) қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтауға;
17) Новоишим ауылында канализация желілерін және тазарту құрылыстарын салуға;
18) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
19) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақыға;
20) негізгі қызметкердің оқу кезеңіне ауыстырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақыға;
21) білім берудің жаңартылған мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақыға;
22) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақыға;
23) мектеп педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға;

6. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи финансовых активов государства.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 3 428 259 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 81 071 тысячи тенге, согласно приложению 4.
9. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступления целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) оплату труда ассистентов по социальной работе;
3) оплату труда консультантов по социальной работе;
4) увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
5) оказание услуг специалиста жестового языка;
6) расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
7) информационную работу;
8) частичное субсидирование заработной платы;
9) предоставление субсидий на переезд;
10) молодежную практику;
11) аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
12) субсидии работодателям;
13) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
14) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
15) установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
16) обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание;
17) строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Новоишимское;
18) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
19) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
20) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
21) доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
22) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
23) увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;

24) педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақыға
25) білім объектілерінің күрделі жөндеуіне;
26) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер;
27) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Новоишим ауылында Локомотивная көшесінде сыртқы инженерлік желілерімен және аумағын абаттандырумен 50 пәтерлі тұрғын үй салу.
28) Возвышенка, Ковыльное, Шөптікөл, Разгульное, Ломоносовка, Целинное, Новоишим ауылдарында 39 бір пәтерлі тұрғын үйлерді сатып алу.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 13.05.2019 № 47-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2019 № 51-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) қысқа мерзімді кәсіптік оқытумен қосымша қамтуды қамтамасыз етуге;
2) жастарға, аз қамтылған және көп балалы отбасы мүшелеріне, еңбекке жарамды мүгедектерге бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттарды беруге;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 15.08.2019 № 51-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үй жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге;
2) мобильді орталықтарда оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында талап етілетін кәсіптер бойынша жұмыс кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
3) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен көрсеткіштерді орнатуға;
4) қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтауға;
5) "Шұқыркөл-Андреевка" жолдарын ағымдағы жөндеуге;
6) Новоишим ауылында канализация желілерін және тазарту құрылыстарын салуға;
7) Гаршино ауылын жергілікті сумен жабдықтау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
8) Тахтаброд ауылын жергілікті сумен жабдықтау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
9) Новоселовка ауылын жергілікті сумен жабдықтау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
10) оқулықтар сатып алу және жеткізуге;

24) доплату за квалификацию педагогического мастерства;
25) капитальный ремонт объектов образования;
26) целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
27) строительство 50-ти квартирного жилого дома с внешними инженерными сетями и благоустройством территории по улице Локомотивная в селе Новоишимское района имени Габита Мусрепова.
28) приобретение 39 одноквартирных жилых домов в селах Возвышенка, Ковыльное, Шоптыколь, Разгульное, Ломоносовка, Целинное, Новоишимское.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 13.05.2019 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 15.08.2019 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
9-1. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением;
2) предоставление государственных грантов на реализацию бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам;
3) выплату государственной адресной социальной помощи.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 15.08.2019 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Учесть в бюджете района на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
2) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
3) установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
4) обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание;
5) текущий ремонт дороги на участке "Шукырколь-Андреевка";
6) строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Новоишимское;
7) разработка проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Гаршино;
8) разработка проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Тахтаброд;
9) разработка проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Новоселовка;
10) приобретение и доставку учебников;

11) білім беру ұйымдарына көмір сатып алуға;
12) Новоишим ауылында елу пәтерлі тұрғын үй құрылысына;
13) энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар жүргізуге;
14) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу;
15) орта мектептің толық жөндеуіне жоба-сметалық құжаттарды әзірлеу;
16) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Андреевка ауылында сумен жабдықтаудың тарату желілерін санация әдісімен ағымдағы жөндеу;
17) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Червонное ауылында су құбырының тарату желілерін санация әдісімен ағымдағы жөндеу;
18) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Привольное ауылында су құбырының тарату желілерін санация әдісімен ағымдағы жөндеу;
19) Привольное ауылында балалар алаңын құру;
20) "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі "Өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мәжіліс залында жұмсақ шатырдың және төбенің ағымдағы жөндеуі;
21) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Новоишим ауылындағы Локомотивная көшесінде сыртқы инженерлік желілері бар және аумағы абаттандырылған 50 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы.
22) Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Чистопол Мәдениет үйінің шатырын күрделі жөндеу;
23) патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу;
24) асыраушыларға ай сайынғы ақшалай төлемдер;
25) мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету;
26) Новоишим ауылында орталық қазандардың құрылысына жобалы-сметалық құжаттарды түзету;
27) Новоишим ауылында жылумен қамтамсыз етуге магистралды және тарату желілеріне жобалы-сметалық құжаттарды түзету;
28) Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына жылыту қазандығын сатып алу және орнату;
29) Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Балалар-жасөспірімдерді спорттық-сауықтыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне дизель отынын сатып алу;

11) приобретение угля организациям образования;
12) строительство пятидесяти квартирного жилого дома в селе Новоишимское;
13) проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
14) проведение противоэпизоотических мероприятий;
15) изготовление проектно-сметной документации на капитальный ремонт средней школы;
16) текущий ремонт разводящей сети водоснабжения методом санации в селе Андреевка района имени Габита Мусрепова;
17) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Червонное района имени Габита Мусрепова;
18) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Привольное района имени Габита Мусрепова;
19) устройство детской площадки в селе Привольное;
20) текущий ремонт мягкой кровли и потолка в актовом зале коммунального государственного учреждения "Школа искусств" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области";
21) строительство 50-ти квартирного жилого дома с внешними инженерными сетями и благоустройством территории по улице Локомотивная в селе Новоишимское района имени Габита Мусрепова.
22) капитальный ремонт крыши Чистопольского Дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области;
23) содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
24) ежемесячная выплата денежных средств опекунам;
25) оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
26) корректировка проектно-сметной документации на строительство центральной котельной в селе Новоишимское;
27) корректировка проектно-сметной документации на строительство магистральных и разводящих сетей теплоснабжения в селе Новоишимское;
28) приобретение и установка отопительного котла для государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области;
29) приобретение дизельного топлива для коммунального государственного учреждения "Детско-юношеский спортивно-оздоровительный центр" коммунального государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области;

30) қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін гранттар.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 13.05.2019 № 47-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2019 № 49-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2019 № 51-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2019 № 54-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін.
12. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 13 484 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 15.10.2019 № 52-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте 7-қосымшаға сәйкес ауылдық округтердің бюджеттерінен 15 000 мың теңге сомасында трансферттер түсімі қарастырылсын.
14. 2019 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақы толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
15. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде 5-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
16. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудан бюджетінің қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
сессиясының төрайымы
М. Әбуова
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
хатшысы
Е. Әділбеков

30) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 13.05.2019 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 28.06.2019 № 49-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 15.08.2019 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 04.12.2019 № 54-6 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Учесть в районном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 13 484 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 15.10.2019 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год поступление трансфертов из бюджетов сельских округов в сумме 15 000 тысяч тенге, согласно приложению 7.
14. Обеспечить в 2019 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
16. Утвердить объем трансфертов, выделяемый органам местного самоуправления за счет средств бюджета района, согласно приложению 6.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
М. Абуова
Cекретарь маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е. Адильбеков

Аудан мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 15.10.2019 № 52-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мəслихатының 04.12.2019 № 54-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

Приложение 1 к решению районного маслихата от 27 декабря 2018 года № 38-1
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 15.10.2019 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.12.2019 № 54-6 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

20 806,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 008,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99 518,1
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметін ұсыну
3 700
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47 104,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41 542,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 699
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 346
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 497,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 590
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 590
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 670 246,5
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
21 147
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
21 147
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 300
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 300
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 470
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
7 470
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
600 890,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
327 680
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
10
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
273 190,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 234
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1 234
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

20 806,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 008,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99 518,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 700
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47 104,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41 542,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26 699
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 346
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13 497,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 590
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
2 590
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 670 246,5
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
21 147
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
21 147
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 300
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 300
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 470
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7 470
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
600 890,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
327 680
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
10
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
273 190,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 234
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
1 234
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа