"2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 17 сәуірдегі № 27/142 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 4688 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106 бабы 4 тармағына, 109 бабы 1, 5 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4489 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылдың 23 қаңтарында жарияланды) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкесінше, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 581 776,7 мың теңге;
сонымен қатар:
салық түсімдері 393 120 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер 6 621,7 мың теңге;
негізгі капиталдан түскен түсімдер 39 846 мың теңге;
трансферттер түсімдерінен 3 142 189 мың теңге;
2) шығындар 3 646 883,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу 55 662 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер 79 365 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу 23 703 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) - 120 768,8 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын (профицитті қолдану) қаржыландыру 120 768,8 мың теңге;
қарыздардың түсімі 79 365 мың теңге;
қарыздарды өтеу 23 703 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары 65 106,8 мың теңге.";
1-5 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-5. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борыштарына қызмет көрсету және облыстық бюджеттен қарыздар бойынша басқа да төлемдерге 27,7 мың теңге сомада қарастырылсын.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17 апреля 2018 года № 27/142. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 апреля 2018 года № 4688
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктамим 1, 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4489, опубликовано 23 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 3 581 776,7 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 393 120 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 6 621,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 39 846 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 3 142 189 тысяч тенге;
2) затраты 3 646 883,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 55 662 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 79 365 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 23 703 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 120 768,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 120 768,8 тысяч тенге;
поступление займов 79 365 тысяч тенге;
погашение займов 23 703 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 65 106,8 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-5 следующего содержания:
"1-5. Предусмотреть в бюджете района на 2018 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 27,7 тысяч тенге.";

11 тармақ 5) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"5) білім ұйымдарын Интернет желісіне жоғары жылдамдықтағы қолжетімділікпен қамтамасыз етуге.";
20 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"20. 2018 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 5 571 мың теңге сомаға бекітілсін.";
аталған шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес редакцияда мазмұндалсын;
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрайымы
Ә.Оспанова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А.Бектасова

пункт 11 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети Интернет.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2018 год в сумме 5 571 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А.Оспанова
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А.Бектасова

3 646 883,5
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
308 443,6
112
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәслихат аппараты
18 643
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәслихат аппараты қызметін қамтамасыз ету бойынша қызметтер
18 643
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
97 123,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
97 123,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
137 525
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
134 525
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 569
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 569
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43 583
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 001
113
Жергілікті бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
15 886
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 166
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
530
2
Қорғаныс
10 918
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 918
005
Жалпыға бірдей әскери міндеттің орындалуы шеңберіндегі іс-шаралар
8 689
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 555
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
674
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
839
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
839
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
839
4
Білім
2 431 568
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 321
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 321
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 392 297
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету

3 646 883,5
1
Государственные услуги общего характера
308 443,6
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
18 643
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
18 643
122
Аппарат акима района (города областного значения)
97 123,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
97 123,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
137 525
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа.
134 525
022
Капитальные расходы государственного органа
3 000
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения)
11 569
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 569
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43 583
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26 001
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
15 886
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 166
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
530
2
Оборона
10 918
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 918
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 689
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 555
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
674
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
839
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
839
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
839
4
Образование
2 431 568
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 321
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 321
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 392 297
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения

104 812
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7 305
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
722
029
Балалар мен жасөспірімдердің психологиялық денсаулықтарын зерттеу және тұрғындарға психологиялық-медициналық педагогикалық көмек көрсету
14 094
003
Жалпы білім беру
2 151 213
006
Балаларға қосымша білім беру
34 721
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 796
012
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары
500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
13 178
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 185
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 771
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
36 950
017
Спорт бойынша балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім
36 950
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
335 167
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
285 303
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
150 105
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 157
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 544
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек
14 708
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
60 953
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
8 932
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 904
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 420
008
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша қоғам көлігінде (таксиден басқа) жол жүру жеңілдігі түрінде білім ұйымдарында күндізгі оқу түріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерді әлеуметтік қолдау
3 210
030
Патронатты тәрбиеге берілген баланы (балаларды) күту
1 770
031
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды отбасылық үлгідегі балалар үйі мен асырап алған отбасыларда мемлекеттік қолдау

104 812
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 305
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту, и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
722
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14 094
003
Общеобразовательное обучение
2 151 213
006
Дополнительное образование для детей
34 721
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 796
012
Капитальные расходы государственных органов
500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 178
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 185
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 771
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
36 950
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
36 950
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
335 167
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
285 303
002
Программа занятости
150 105
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 157
005
Государственная адресная социальная помощь
14 544
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14 708
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
60 953
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8 932
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 904
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 420
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 210
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 770
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях

8 648
001
Мәдениет және тілдерді дамыту облысында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру қызметі
8 648
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15 940
001
Азаматтардың әлеуметтік оптимизмін қалыптастыру, ақпарат, мемлекеттікті нығайту облысында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру қызметі
11 353
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4 587
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
8 566
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 367
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 199
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылықтары, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
127 665
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 128
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
19 128
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25 584
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 584
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
71 361
001
Ауданның ауыл шаруашылық саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру қызметі
12 278
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
159
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 416
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 672
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
3 556
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
51 280
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастар бөлімі
11 592
001
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу облысында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру қызметі
11 592
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала салу және құрылыс істері
12 819
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 819
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 876
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 943
12
Көлік және коммуникациялар
10 773
458
Ауданның (қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

8 648
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
8 648
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15 940
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11 353
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4 587
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
8 566
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 367
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 199
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения.
127 665
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 128
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 128
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25 584
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25 584
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
71 361
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
12 278
006
Организация санитарного убоя больных животных
159
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 416
008
Возмещение владельцам стоимости взымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2 672
009
Проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней животных
3 556
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
51 280
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 592
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 592
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 819
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 819
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
10 876
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 943
12
Транспорт и коммуникации
10 773
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения).