Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 31/169 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 қазанда № 4921 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106 бабы 1, 4 тармақтарына, 109 бабы 1, 2 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4489 болып тіркелген, 2018 жылғы 23 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 678 255,1 мың теңге;
салықтық түсімдер 393 120 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 621,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 39 846 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 238 667,4 мың теңге;
2) шығындар 3 743 361,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 55 662 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 79 365 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 23 703 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 120 768,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 120 768,8 мың теңге;
қарыздар түсімі 79 365 мың теңге;
қарыздарды өтеу 23 703 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 65 106,8 мың теңге.";
1-4 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1-4. 2018 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы бюджетінде аудандық бюджеттен Явленка ауылдық округінің бюджетіне тапсырылатын нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі 11 316 мың теңге сомада қарастырылсын.";

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 сентября 2018 года № 31/169. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 октября 2018 года № 4921
В соответствии с пунктами 1, 4 статьи 106, пунктами 1, 2 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4489, опубликовано 23 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 3 678 255,1 тысяч тенге;
налоговые поступления 393 120 тысяч тенге;
неналоговые поступления 6 621,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 39 846 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 238 667,4 тысяч тенге;
2) затраты 3 743 361,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 55 662 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 79 365 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 23 703 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 120 768,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 120 768,8 тысяч тенге;
поступление займов 79 365 тысяч тенге;
погашение займов 23 703 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 65 106,8 тысяч тенге.";
пункт 1-4 изложить в новой редакции:
"1-4. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета бюджету Явленского сельского округа в сумме 11 316 тысяч тенге.";

11 тармақта 3), 7), 8) тармақшалар алынып тасталсын;
11 тармақ 9) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"9) Николаевка ауылында сумен жабдықтаудың тарату желілерінің құрылысы бойынша жоба-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге.";
20 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"20. 2018 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 7 520 мың теңге сомаға бекітілсін.";
аталған шешімнің 1, 4 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
П. Гольцер
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А. Бектасова

подпункты 3), 7), 8) пункта 11 исключить;
пункт 11 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Николаевка.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2018 год в сумме 7 520 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
П. Гольцер
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова

2) Шығындар
3 743 361,9
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
306 640,6
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
18 643
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 643
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
99 708,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
99 708,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
137 503
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
134 303
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 569
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 569
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39 217
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 205
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 316
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 166
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
530
02
Қорғаныс
10 918
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 918
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 689
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 555
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
674
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 079
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 079
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 079
04
Білім беру
2 559 770
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 353
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 353
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 519 825

2) Затраты
3 743 361,9
01
Государственные услуги общего характера
306 640,6
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
18 643
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
18 643
122
Аппарат акима района (города областного значения)
99 708,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
99 708,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
137 503
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
134 303
022
Капитальные расходы государственного органа
3 200
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения)
11 569
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 569
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39 217
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26 205
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
11 316
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 166
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
530
02
Оборона
10 918
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 918
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 689
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 555
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
674
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
1 079
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 079
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 079
04
Образование
2 559 770
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 353
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 353
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 519 825

009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
105 865
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
5 904
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
722
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14 147
003
Жалпы білім беру
2 260 998
006
Балаларға қосымша білім беру
33 711
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 844
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 150
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
26 528
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 185
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 771
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
37 592
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
37 592
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
300 351
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
260 792
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
126 717
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 157
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 449
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 208
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
61 260
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
8 172
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 829
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6 353
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
105 865
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 904
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
722
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14 147
003
Общеобразовательное обучение
2 260 998
006
Дополнительное образование для детей
33 711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 844
012
Капитальные расходы государственного органа
6 150
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26 528
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 185
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 771
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
37 592
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
37 592
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
300 351
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
260 792
002
Программа занятости
126 717
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 157
005
Государственная адресная социальная помощь
16 449
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 208
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61 260
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8 172
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 829
464
Отдел образования района (города областного значения)
6 353
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов