Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 қазандағы № 32/177 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 31 қазанда № 4967 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106 - бабы 1, 4 тармақтарына, 109 - бабы 1, 2 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабы 1 - тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4489 болып тіркелген, 2018 жылғы 23 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 689 709,1 мың теңге;
салықтық түсімдер 414 220 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 093,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 19 274 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 250 121,4 мың теңге;
2) шығындар 3 754 815,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 55 962 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 79 365 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 23 403 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 121 068,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 121 068,8 мың теңге;
қарыздар түсімі 79 365 мың теңге;
қарыздарды өтеу 23 403 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 65 106,8 мың теңге.";
11 тармақ 10), 11), 12) тармақшалармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"10) Өрнек ауылында көше жарықтарының ағымдағы жөндеулеріне;";
"11) Явленка ауылында жылу желілерін қайта жаңартуға жоба-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 октября 2018 года № 32/177. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 октября 2018 года № 4967
В соответствии с пунктами 1, 4 статьи 106, пунктами 1, 2 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4489, опубликовано 23 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 3 689 709,1 тысяч тенге;
налоговые поступления 414 220 тысяч тенге;
неналоговые поступления 6 093,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 19 274 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 250 121,4 тысяч тенге;
2) затраты 3 754 815,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 55 962 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 79 365 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 23 403 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 121 068,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 121 068,8 тысяч тенге;
поступление займов 79 365 тысяч тенге;
погашение займов 23 403 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 65 106,8 тысяч тенге.";
пункт 11 дополнить подпунктами 10), 11), 12) следующего содержания:
"10) на текущий ремонт уличного освещения в селе Орнек;";
"11) на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию тепловых сетей в селе Явленка;";

"12) эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге.";
20 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"20. 2018 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 6 820 мың теңге сомаға бекітілсін.";
аталған шешімнің 1, 4 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
П. Гольцер
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А. Бектасова

"12) на проведение противоэпизоотических мероприятий.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2018 год в сумме 6 820 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
П. Гольцер
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова

2) Шығындар
3 754 815,9
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
311 411,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
18 643
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 643
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
102 427,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
102 427,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
138 269,5
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
135 111
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 158,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 923
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 923
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 148
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 420
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 316
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
933
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
479
02
Қорғаныс
10 918
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 918
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 286
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 958
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
674
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 075
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 075
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 075
04
Білім беру
2 543 633,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 823
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 823
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

2) Затраты
3 754 815,9
01
Государственные услуги общего характера
311 411,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
18 643
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
18 643
122
Аппарат акима района (города областного значения)
102 427,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
102 427,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
138 269,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
135 111
022
Капитальные расходы государственного органа
3 158,5
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения)
11 923
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 923
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 148
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27 420
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
11 316
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
933
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
479
02
Оборона
10 918
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 918
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 286
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 958
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
674
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
1 075
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 075
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 075
04
Образование
2 543 633,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 823
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 823
464
Отдел образования района (города областного значения)

2 501 330
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
106 622
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
5 904
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14 047
003
Жалпы білім беру
2 260 998
006
Балаларға қосымша білім беру
33 711
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 844
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 730
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 528
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 174
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 772
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
39 480,5
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
39 480,5
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
302 468
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
258 816
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
127 499
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 273
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 320
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 068
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
59 060
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
7 767
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 829
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 848
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
2 705
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 925
031
Жетiм балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау

2 501 330
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
106 622
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 904
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14 047
003
Общеобразовательное обучение
2 260 998
006
Дополнительное образование для детей
33 711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15 844
012
Капитальные расходы государственного органа
5 730
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 528
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 174
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 772
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
39 480,5
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
39 480,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
302 468
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
258 816
002
Программа занятости
127 499
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 273
005
Государственная адресная социальная помощь
16 320
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 068
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
59 060
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7 767
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 829
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 848
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
2 705
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 925
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях