2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 қаңтарда № 5186 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабы 1 - тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 753 968,4 мың теңге;
салықтық түсімдер 470 211 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 7 649,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 14 656 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 261 452,2 мың теңге;
2) шығындар 5 767 083,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 31 597,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 60 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 29 002,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 44 713,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 44 713,4 мың теңге;
қарыздар түсімі 60 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу 29 002,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 13 115,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.09.2019 № 41/241 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 07.11.2019 № 43/252 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 05.12.2019 № 44/258 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Аудан бюджетінің шығындарында бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен қаржылық жылдың басына қалыптасқан 2018 қаржылық жылда республикалық бюджеттен бөлінген 52,1 мың теңге сомада және облыстық бюджеттен 7,8 мың теңге сомада "Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару" 459006 бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген 59,9 мың теңге сомадағы пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 11 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 -2021 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 34/193. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2019 года № 5186
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 5 753 968,4 тысяч тенге;
налоговые поступления 470 211 тысяч тенге;
неналоговые поступления 7 649,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 14 656 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 261 452,2 тысяч тенге;
2) затраты 5 767 083,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 31 597,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 60 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 29 002,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 44 713,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 44 713,4 тысяч тенге;
поступление займов 60 600 тысяч тенге;
погашение займов 29 002,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 13 115,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.09.2019 № 41/241 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 07.11.2019 № 43/252 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2019 № 44/258 (вводится в действие с 01.01.2019).
1-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в 2018 финансовом году в сумме 52,1 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 7,8 тысяч тенге по бюджетной программе 459006 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 59,9 тысяч тенге, согласно приложению 11.

Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.04.2019 № 38/218 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Аудан бюджетінде қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 13 055,6 мың теңге сомада шығындар 12 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.04.2019 № 38/218 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-3. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2019 жылға арналған бюджетінде мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар жұмысшыларының, азаматтық қызметкерлердің бөлек санаттарының, қазыналық кәсіпорындар жұмысшыларының еңбекақы төлемдерін арттыруға аудан бюджетінен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі 4 354 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Покровка ауылдық округі 580 мың теңге;
Корнеевка ауылдық округі 562 мың теңге;
Явленка ауылдық округі 3 212 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 1-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.04.2019 № 38/218 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 07.11.2019 № 43/252 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2019 жылға арналған бюджетінде аудан бюджетінен Покровка ауылдық округі бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі 2 000 мың теңге сомада қарастырылсын.
Аталған трансферттерді бөлу "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 1-4-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.04.2019 № 38/218 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.04.2019 № 38 /218 (вводится в действие с 01.01.2019).
1-2. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 13 055,6 тысяч тенге, согласно приложению 12.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.04.2019 № 38 /218 (вводится в действие с 01.01.2019).
1-3. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджету сельских округов на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 4354 тысяч тенге, в том числе:
Покровскому сельскому округу 580 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу 562 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу 3212 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района от 26 декабря 2018 года № 34/193 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 -2021 годы".
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.04.2019 № 38 /218 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39/229 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменением, внесенным решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 07.11.2019 № 43/252 (вводится в действие с 01.01.2019).
1-4. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджету Покровского сельского округа в сумме 2 000 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района от 26 декабря 2018 года № 34/193 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 -2021 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-4 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.04.2019 № 38 /218 (вводится в действие с 01.01.2019).

1-5. 2019 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде республикалық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің бөлек санаттарының еңбекақы төлемін ұлғайтуға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі 3 120 мың теңге сомаға қарастырылсын.
Аталған трансферттерді бөлу "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 1-5-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 52 бабына сәйкес, салықтық және салықтық емес түсімдері есебінен құрылатыны белгіленсін.
3. 2019 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу келесілер есебінен белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 16 пайыз.
4. 2019 жылға аудандық бюджетке салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу келесілер есебінен белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 84 пайыз.
5. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
6. Аудандық бюджеттің түсімдері аудандық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен құралатындығы белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2019 жылға трансферттер (субвенциялар) көлемі – 2 998 914 мың теңге, 2020 жылға – 3 011 419 мың теңге, 2021 жылға – 3 024 507 мың теңге қарастырылсын.
8. 2019 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ әкімдері аппараттарының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 43002 мың теңге сомада белгіленсін, соның ішінде:

1-5. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из республиканского бюджета, бюджету сельских округов на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в сумме 3120 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района от 26 декабря 2018 года № 34/193 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 -2021 годы".
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-5 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39 /229 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2019 год формируются за счет налоговых и неналоговых поступлений в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
3. Установить на 2019 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного бюджета в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по социальному налогу - 16 процентов.
4. Установить на 2019 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по социальному налогу- 84 процентов.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
6. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения выданных из районного бюджета кредитов.
7. Предусмотреть на 2019 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 2 998 914 тысяч тенге, на 2020 год – 3 011 419 тысяч тенге, на 2021 год – 3 024 507 тысяч тенге.
8. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам аппаратам акимов сельских округов на 2019 год в сумме 43 002 тысячи тенге, в том числе:

Корнеевка ауылдық округіне – 3 764 мың теңге
Покровка ауылдық округіне – 7 589 мың теңге;
Явленка ауылдық округіне – 31 649 мың теңге.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюжетте республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
2) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
3) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
4) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
5) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
6) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілерін және бағыттаушыларды орнатуға;
8) еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
ақпараттық жұмыс;
еңбекақы төлемін бөлшектеп жәрдемақылау;
көшуге жәрдемақы ұсыну;
жастар тәжірибесі;
үйді жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындардың орнын толықтыруға;
жұмыс берушілердің жәрдемақыларына;
жаңа бизнес-бастамаларды жүзеге асыруға көшіп келгендерге гранттар.
9) жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыстар бойынша кеңесшілерді және көмекші енгізуге:
көмекшілердің еңбек төлеміне;
әлеуметтік жұмыстар бойынша кеңесшілердің еңбек төлемдеріне;
10) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемдеріне;
11) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
12) Явленка ауылында Ибраев көшесі, 111 бойындағы инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым мен үлгілі қазандығы бар 27 пәтерлі тұрғын-үй құрылысы;
13) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
14) білім беру объектілерінің күрделі жөндеулеріне;
15) бастауыш, негізгі және жалпы білім ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтардың еңбекақы төлемдерін ұлғайтуға;

Корнеевскому сельскому округу – 3 764 тысяч тенге;
Покровскому сельскому округу – 7 589 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу – 31 649 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39/229 (вводится в действие с 01.01.2019);
2) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39/229 (вводится в действие с 01.01.2019);
3) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39/229 (вводится в действие с 01.01.2019);
4) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39/229 (вводится в действие с 01.01.2019);
5) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39/229 (вводится в действие с 01.01.2019);
6) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39/229 (вводится в действие с 01.01.2019);
7) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
8) на развитие рынка труда, в том числе:
информационная работа;
частичное субсидирование заработной платы;
предоставление субсидий на переезд;
молодежная практика;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
на субсидии работодателям;
на гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей.
9) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения:
на оплату труда ассистентов;
на оплату труда консультантов по социальной работе;
10) на выплату государственной адресной социальной помощи;
11) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
12) строительство 27-ми квартирного жилого дома с инженерно-коммуникационной инфраструктурой и модульной котельной в селе Явленка по улице Ибраева, 111;
13) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39/229 (вводится в действие с 01.01.2019);
14) на капитальный ремонт объектов образования;
15) на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;

16) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
17) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
18) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 Қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныс аударушыларға тұрғын-үй сатып алуға.
Республикалық бюджеттің көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 39/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2019 № 40/237 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.09.2019 № 41/241 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. 2019 жылға арналған Есіл ауданының бюджетінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) жастарға, аз қамтылған және көп балалы отбасылардың мүшелеріне, еңбекке жарамды мүгедектерге бизнес-идеяларды жүзеге асыруға мемлекеттік гранттар ұсыну;
2) қысқа мерзімді кәсіби оқулармен қосымша қамтылуды қамтамасыз ету;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне.
Аталған трансферттерді бөлу "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.07.2019 № 40/237 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
2) малдардың энзоотиялық ауруларына қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
3) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.07.2019 № 40/237 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
4) мобильдік орталықтардағы оқуларды бірге қосқандағы, еңбек нарығында сұранымға ие кәсіптер бойынша жұмыс кадрларының қысқа мерзімді кәсіби оқуларына;

16) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
17) на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
18) На приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы".
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.05.2019 № 39/229 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.07.2019 № 40/237 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.09.2019 № 41/241 (вводится в действие с 01.01.2019).
9-1. Предусмотреть в бюджете Есильского района на 2019 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1) предоставление государственных грантов на реализацию бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам;
2) обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением;
3) на выплату государственной адресной социальной помощи.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района от 26 декабря 2018 года № 34/193 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 -2021 годы".
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30.07.2019 № 40/237 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Учесть в бюджете района на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на приобретение и доставку учебников;
2) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней животных;
3) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30.07.2019 № 40/237 (вводится в действие с 01.01.2019);
4) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;

5) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілерін және бағыттаушыларды орнатуға;
6) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.07.2019 № 40/237 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
7) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.07.2019 № 40/237 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
8) Горный ауылындағы ЖЖ-10/0,4 кВ және ЖТҚС 10/0,4 кВ электржелілерін қайта жаңарту;
9) Есіл ауданының Ибраев көшесі, 111 бойынша инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды және модульдік қазандығы бар 27 пәтерлі тұрғылықты үй құрылысына;
10) Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің Луговое-Чириковка ауылдарындағы сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеуі;
11) Есіл ауданының Петровка ауылдық округінің Петровка ауылындағы сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеуі;
12) Есіл ауданының Алматы ауылдық округінің Өрнек ауылындағы су тарату жүйесінің ағымдағы жөндеуі;
13) Есіл ауданының Амангелді ауылдық округінің Амангелді ауылындағы су тарату жүйесінің ағымдағы жөндеуі;
14) Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің Қарағаш ауылындағы су тарату жүйесінің ағымдағы жөндеуі;
15) Есіл ауданының Спасовка ауылдық округінің Спасовка ауылындағы су тарату жүйесінің ағымдағы жөндеуі;
16) Биожанармайдағы 1 су жылыту қазандығын сатып алу;
17) 50 текше метрлі 15 киловатты 3 желілік сорғыш сатып алу;
18) Полиуретанды көбікті құбырларды сатып алу;
19) Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларды жүзеге асыру;
20) Қоныс аударушыларға жаңа бизнес бастамаларды іске асыруға гранттар төлеуге;
21) 2 қозғалтқышы бар түтін сорғыш сатып алу;
22) Қоныс аударушылар мен оралмандарға үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығындардың орнын толықтыруға арналған жәрдемақы.
Облыстық бюджеттің көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.07.2019 № 40/237 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.09.2019 № 41/241 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2019 № 43/252 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2019 № 44/258 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға арналған республикалық бюджеттің бюджеттік кредиттер есепке алынсын.

5) установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
6) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30.07.2019 № 40/237 (вводится в действие с 01.01.2019);
7) исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30.07.2019 № 40/237 (вводится в действие с 01.01.2019);
8) реконструкцию электролинии ВЛ-10/0,4 кВ и КТП 10/0,4 кВ в селе Горное.
9) На строительство 27 квартирного жилого дома с инженерно-коммуникационной инфраструктурой и модульной котельной по улице Ибраева, 111 Есильского района;
10) Текущий ремонт системы водоснабжения в селах Луговое - Чириковка Заречного сельского округа Есильского района;
11) Текущий ремонт системы водоснабжения в селе Петровка Петровского сельского округа Есильского района;
12) Текущий ремонт разводящих сетей села Орнек Алматинского сельского округа Есильского района;
13) Текущий ремонт разводящих сетей села Амангельдинское, Амангельдинского сельского округа, Есильского района;
14) Текущий ремонт разводящих сетей села Кара-агаш Заречного сельского округа Есильского района;
15) Текущий ремонт разводящих сетей села Спасовка Спасовского сельского округа Есильского района;
16) Приобретение 1 водогрейного котла на биотопливе;
17) Приобретение 3 сетевых насосов 15 киловатт по 50 кубических метров;
18) Приобретение труб пенополиуретановых;
19) Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
20) На выплату грантов переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
21) Приобретение 2-х дымососов с двигателями;
22) Субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы".
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30.07.2019 № 40/237 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.09.2019 № 41/241 (вводится в действие с 01.01.2019); от 07.11.2019 № 43/252 (вводится в действие с 01.01.2019); от 05.12.2019 № 44/258 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Учесть в районном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

Республикалық бюджеттің көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте 164 000 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын, келесілерге байланысты:
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жинағын енгізу мерзімінің 2018 жылдан 2020 жылға ауысуына – 109 225 мың теңге;
міндетті түрдегі әлеуметтік медициналық сақтандыруларға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлердің азаюына – 54 775 мың теңге.
13. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың қарызына қызмет көрсетуге және облыс бюджетінен борыштар бойынша басқа да төлемдерге арналған шығындар 37,2 мың теңге сомада қарастырылсын.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 05.12.2019 № 44/258 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2019 жылы мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметкерлер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелердің қызметшілерінің және қазыналық кәсіпорын жұмысшыларының еңбекақы төлемдерін төлеу толық көлемде қамтамасыз етілсін.
15. 2019 жылда ауылдық жерлерде тұратын және азаматтық қызметкерлер болып табылатын әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар облыстарының мамандарына қалалық жағдайда осы қызмет түрлерін атқаратын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлері жиырма бес пайызға ұлғаюмен қарастырылсын.
16. Бюджеттік бағдарламалар аясында Есіл ауданының ауылдық округтері бойынша 2019-2021 жылдарға арналған шығындар 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
17. 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтер аясында мемлекеттік басқару органдарына трансферттер 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
18. 2019 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында жергіліктік бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтындығы 10 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
19. 2019 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органның резерві 18 795 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.09.2019 № 41/241 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 07.11.2019 № 43/252 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 05.12.2019 № 44/258 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы".
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год расходы в сумме 164 000 тысяч тенге, в связи:
с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год – 109 225 тысяч тенге;
с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование – 54 775 тысяч тенге.
13. Предусмотреть в бюджете района на 2019 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 37,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2019 № 44/258 (вводится в действие с 01.01.2019).
14. Обеспечить в 2019 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работникам казенных предприятий в полном объеме.
15. Специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, предусмотреть в 2019 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
16. Установить расходы на 2019-2021 годы по сельским округам Есильского района в разрезе бюджетных программ, согласно приложениям 4, 5, 6.
17. Установить трансферты органам государственного управления в разрезе сельских округов на 2019-2021 годы, согласно приложениям 7, 8, 9.
18. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 10.
19. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2019 год в сумме 18 795 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.09.2019 № 41/241 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 07.11.2019 № 43/252 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2019 № 44/258 (вводится в действие с 01.01.2019).

20. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тіліндегі қағаз және электрондық түріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
3) осы шешімді ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды.
21. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
П. Гольцер
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А. Бектасова

20. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
21. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
П. Гольцер
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 шешіміне 1 - қосымша
2019 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.09.2019 № 41/241 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 07.11.2019 № 43/252 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 05.12.2019 № 44/258 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
2019 жыл сомасы (мың теңге)

Приложение 1 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 34/193
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.09.2019 № 41/241 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 07.11.2019 № 43/252 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2019 № 44/258 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2019 год

412 762,2
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
21 061
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
21 061
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
116 653,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
116 653,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
168 278
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
164 478
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
70 737
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 737
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36 033
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 734
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
938
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
361
02
Қорғаныс
11 607
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 607
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 035
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 864
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
708
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
881
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
881
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
881
04
Білім беру
3 312 733,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3 866
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3 866
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 262 594,8
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету

412 762,2
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
21 061
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
21 061
122
Аппарат акима района (города областного значения)
116 653,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
116 653,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
168 278
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
164 478
022
Капитальные расходы государственного органа
3 800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
70 737
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
49 737
013
Капитальные расходы государственного органа
21 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 033
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
32 734
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 000
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
938
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
361
02
Оборона
11 607
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 607
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 035
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 864
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
708
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
881
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
881
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
881
04
Образование
3 312 733,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3 866
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
3 866
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 262 594,8
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения

135 359
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
6 535
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
15 845
003
Жалпы білім беру
2 769 760
006
Балаларға қосымша білім беру
41 915
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 411,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
230 333,1
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 409
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
36 027
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
46 273
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
46 273
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
461 856,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
413 813
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
146 774,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 378,2
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
117 876,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 546,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
70 883
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 535
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 792
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 027,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 308,5
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3 327,5
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 313
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу

135 359
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 535
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
15 845
003
Общеобразовательное обучение
2 769 760
006
Дополнительное образование для детей
41 915
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19 411,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
230 333,1
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 409
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
36 027
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
46 273
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
46 273
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
461 856,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
413 813
002
Программа занятости
146 774,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 378,2
005
Государственная адресная социальная помощь
117 876,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 546,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 883
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 535
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 792
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
12 027,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 308,5
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 327,5
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9 313
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье

10 956
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 956
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
18 031
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 933
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 098
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
8 274
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 274
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
144 590
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 632
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22 632
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
27 600
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 600
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
82 068
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 360
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
195
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 608
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 704
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 163
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
61 038
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 290
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 290
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14 252
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14 252
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 745
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 507
12
Көлік және коммуникация
12 561
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 561
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

10 956
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10 956
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
18 031
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12 933
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 098
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
8 274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 274
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения.
144 590
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 632
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 632
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
27 600
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
27 600
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
82 068
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
13 360
006
Организация санитарного убоя больных животных
195
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 608
008
Возмещение владельцам стоимости взымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2 704
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 163
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
61 038
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 290
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 290
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 252
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14 252
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
11 745
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 507
12
Транспорт и коммуникации
12 561
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 561
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешіміне 10 - қосымша
2019 жылға арналған бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын, жергілікті бюджеттен қаржыланатын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функцио-налдық топ
Бюджеттік бағдарла-малардың әкімшісі
Бағдар-лама
Атауы
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру

Приложение 10 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 34/193
Перечень местных бюджетных программ, финансируемых из местного бюджета, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 шешіміне 11 - қосымша
2019 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын бағыттау және 2018 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару
Ескерту. Шешім 11-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.04.2019 № 38/218 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функцио-налдық топ
Бюджеттік бағдарла-малардың әкімшісі
Бағдар-лама
Атауы
2019 жыл сомасы (мың теңге)
15
Трансферттер

Приложение 11 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 34/193
Направление свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2019 года, возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов неиспользованных в 2018 году
Сноска. Решение дополнено приложением 11 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.04.2019 № 38 /218 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функцио-нальная группа
Админис-тратор бюджетных программ
Прог-рамма
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2019год
15
Трансферты