Жамбыл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/1 "2018-2020 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 20 қарашадағы № 27/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 қарашада № 4991 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-бабтарына және 111-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/1 "2018-2020 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4498 тіркелген, 2018 жылы 22 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 795 501,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 408 865 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 759,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 728 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 355 149,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 828 219,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 930,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 54 112,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 182 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 78 648,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 78 648,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 54 112 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 182 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 718,8 мың теңге.";
8 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.";
9 – тармақтың 2), 3), 4) және 8) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 11 449 мың теңге, соңын ішінде:

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Жамбылского района от 25 декабря 2017 года № 17/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2018–2020 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20 ноября 2018 года № 27/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 ноября 2018 года № 4991
В соответствии со статьями 106, 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района от 25 декабря 2017 года № 17/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2018–2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4498, опубликовано 22 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде), следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района на 2018–2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 795 501,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 408 865 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 759,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 728 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 355 149,2 тысяч тенге;
2) затраты – 3 828 219,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 930,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 54 112,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 182 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 78 648,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 78 648,8 тысяч тенге:
поступление займов – 54 112 тысяч тенге;
погашение займов – 8 182 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 718,8 тысяч тенге.";
пункт 8) изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 0 тенге.";
подпункты 2), 3), 4) и 8) пункта 9 изложить в новой редакции:
"2) 11 449 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения, в том числе:

ассистенттердің еңбек ақысын төлеуге – 9 929 мың теңге;
консультанттардың еңбек ақысын төлеуге – 1 520 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 5 096,6 мың теңге, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 3 258,8 мың теңге;
техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейтуге – 1 837,8 мың теңге;
4) еңбек нарығын дамытуға – 37 906,6 мың теңге;
8) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 12 176 мың теңге.";

9 929 тысячи тенге – на оплату труда ассистентов;
1 520 тысяч тенге – на оплату труда консультантов;
3) 5 096,6 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов Республики Казахстан на 2012-2018 годы, в том числе:
3 258,8 тысяч тенге - на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
1 837,8 тысяч тенге - на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
4) 37 906,6 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
8) 12 176 тысячи тенге - на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.";

11 – тармақ мынадай мазмұндағы 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) аудан мектептеріне көмір сатып алуға – 8 400 мың теңге;
8) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 4 068 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 5, 8, 11 және 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Р. Садықов
Жамбыл ауданы
мәслихатының хатшысы
Б. Мұсабаев

пункт 11 дополнить подпунктами 7) и 8) следующего содержания:
"7) 8 400 тысяч тенге – на приобретение угля для школ района;
8) 4 068 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий.";
приложения 1, 5, 8, 11 и 12 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
сессии маслихата
Жамбылского района
Р. Садыков
Секретарь маслихата
Жамбылского района
Б. Мусабаев

10 048
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 183 890
003
Жалпы білім беру
2 135 730
006
Балаларға қосымша білім беру
48 160
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
39 417
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
39 417
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
117 670
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 158
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3 329
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 699
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
362
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9 221
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
181
023
Әдістемелік жұмыс
8 233
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17 157
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
25 330
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
276 822,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 247
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
33 247
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13 102
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 932
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2 170
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230 473,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
88 457,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 018
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 998
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
923
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

10 048
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 183 890
003
Общеобразовательное обучение
2 135 730
006
Дополнительное образование для детей
48 160
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
39 417
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
39 417
464
Отдел образования района (города областного значения)
117 670
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 158
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3 329
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 699
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
362
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 221
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
181
023
Методическая работа
8 233
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17 157
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 330
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
276 822,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 247
005
Государственная адресная социальная помощь
33 247
464
Отдел образования района (города областного значения)
13 102
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 932
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2 170
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230 473,2
002
Программа занятости
88 457,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 018
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 998
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
923
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

52 362
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33 179
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 482
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
702
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 455
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
10 509,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
387
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
47 218,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 630,5
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
9 000
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
26 629,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 588
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
4 986
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1 108
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
5 494
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
157 728,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
15 009
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
15 009
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
50 238
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
50 238
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
19 764
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 181
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 581
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 652
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1
021
Cпорт объектілерін дамыту
1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

52 362
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33 179
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 482
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
702
021
Капитальные расходы государственного органа
2 455
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
10 509,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
387
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
47 218,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 630,5
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
9 000
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
26 629,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 588
008
Освещение улиц населенных пунктов
4 986
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1 108
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
5 494
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
157 728,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15 009
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
15 009
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
50 238
003
Поддержка культурно-досуговой работы
50 238
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
19 764
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
11 181
004
Капитальные расходы государственного органа
350
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 581
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 652
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1
021
Развитие объектов спорта
1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)