2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 25-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5120 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 680 538,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 718 881,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 809,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 944 598,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 713 293,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 778,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 30 300,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 521,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 14 290,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 14 290,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 70 823,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70 823,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 30 300,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 521,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 045,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 26.09.2019 № 32-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 25.11.2019 № 33-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 25-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2018 года № 5120
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 680 538,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 718 881,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 809,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 250,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 944 598,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 713 293,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 778,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 30 300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 521,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 290,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 14 290,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-70 823,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70 823,8 тысяч тенге;
поступление займов – 30 300,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6 521,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47 045,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.09.2019 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25.11.2019 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
5) бірыңғай жер салығы;
6) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
7) тіркелген салық;
8) бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
9) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
10-1) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
11) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
12) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

2) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
4) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
5) единый земельный налог;
6) налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
7) фиксированный налог;
8) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
9) плата за пользование земельными участками;
10) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
10-1) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
11) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
12) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2019 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доход от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.

5. Облыстық бюджеттен және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінен берілетін трансферттер аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке трансферттер түсімдері болып табылады.
6. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің есебіне жатқызылатындығы белгіленсін.
7. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетіне облыстық бюджеттен табысталатын субвенция көлемі 3 389 430 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық округтер және Булаев қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен табысталатын субвенция көлемі 26 317 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
2) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
4) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
5) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
6) мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
8) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
9) еңбек нарығын дамытуға (ақпараттық жұмыс, жалақыны ішінара субсидиялау, көшуге арналған субсидиялар ұсыну, жастар тәжірибесі, тұрғын үй жалдауға және коммуналдық шығындарды қайтаруға, жұмыс берушінің субсидиялары, қоныс аударушыларға жаңа бизнес идеяларды іске асыруға арналған гранттар);
10) Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
11) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

5. Поступлениями трансфертов в районный (города областного значения) бюджет являются трансферты из областного бюджета и бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
6. Установить, что поступления в районный (города областного значения) бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного (города областного значения) бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения), займов местного исполнительного органа района (города областного значения).
7. Учесть, что в бюджете района на 2019 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 3 389 430 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете района на 2019 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов и города Булаево в сумме 26 317 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
2) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
3) на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
4) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
5) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
6) на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
7) на выплату государственной адресной социальной помощи;
8) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
9) на развитие рынка труда (информационная работа, частичное субсидирование заработной платы, предоставление субсидий на переезд, молодежная практика, на аренду жилья и возмещение коммунальных затрат, субсидии работодателя, гранты переселенцам на реализацию новых бизнес идей);
10) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
11) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;

12) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
13) Возвышенка ауылындағы ажыратқыш жүйелер мен су жүргізу имараттары алаңын реконструкциялауға;
14) "№ 4 Булаев орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге;
15) "Возвышен орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге;
16) "Батыр Баян атындағы Булаев мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының шатырын күрделі жөндеуге;
17) "Қарақоға орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге;
18) "№ 4 Булаев орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі жанындағы стадионды күрделі жөндеуге;
19) "Булаев кешенді мектебі бөбекжай-бақшасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі шатырының жабындысын ауыстыруға;
20) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.
21) Ноғайбай, Қарақоға, Возвышенка, Октябрьское, Сулышоқ, Писаревка, Александровка, Қоскөл, Бастомар, Таман, Надежка, Чистов, Бəйтерек, Полудин ауылдарындағы 36 бір пəтерлі тұрғын үйлерді сатып алуға.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 12.06.2019 № 30-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.08.2019 № 31-10 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) оқулықтар сатып алуға және жеткізуге;
2) көмір сатып алуға;
3) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
4) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үй жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды қайтаруға субсидиялар;
5) еңбек нарығында талап етілетін кәсіптер бойынша жұмыс кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
6) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жұмыс істеуіне;
7) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлердегі жаяу өтпелерді дыбыс құралдарымен және жарық құрылғыларымен жайластыруға;
8) "Лебяжье ауылына кіреберіс" аудандық маңыздағы автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге;
9) "Пролетарка ауылына кіреберіс" KTGY-155 аудандық маңыздағы автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге;
10) Возвышенка ауылындағы ажыратқыш жүйелерді және су жүргізу имараттары алаңын реконструкциялауға;
11) Надежка, Полтавка, Қарағанды, Октябрьское ауылдарында сумен жабдықтаудың ажыратқыш жүйелерін және су жүргізу имараттары алаңын салуға жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
12) Советское ауылында кентішілік ажыратқыш жүйелерді реконструкциялауға жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;

12) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
13) на реконструкцию разводящих сетей и площадок водопроводных сооружений в селе Возвышенка;
14) на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Булаевская средняя школа № 4";
15) на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Возвышенская средняя школа";
16) на капитальный ремонт крыши здания коммунального государственного учреждения "Булаевская школа-гимназия имени Батыр-Баяна";
17) на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Каракогинская средняя школа";
18) на капитальный ремонт стадиона при коммунальном государственном учреждении "Булаевская средняя школа № 4";
19) на замену кровли здания коммунального государственного учреждения "Булаевский комплекс школа-ясли-сад";
20) на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
21) на приобретение 36 одноквартирных жилых домов в селах Ногайбай, Каракога, Возвышенка, Октябрьское, Сулышок, Писаревка, Александровка, Косколь, Бастомар, Таманское, Надежка, Чистовское, Байтерек, Полудино.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 12.06.2019 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.08.2019 № 31-10 (вводится в действие с 01.01.2019)
10. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на приобретение и доставку учебников;
2) на приобретение угля;
3) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
4) субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
5) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям;
6) на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
7) на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
8) на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Лебяжье";
9) на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения KTGY-155 "Подъезд к селу Пролетарка";
10) на реконструкцию разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Возвышенка;
11) на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водоснабжения и площадки водопроводных сооружений в селах Надежка, Полтавка, Карагандинское, Октябрьское;
12) на разработку проектно-сметной документации, на реконструкцию внутри поселковой разводящей сети села Советское;

13) Булаев қаласында сыртқы инженерлік инфрақұрылымы бар және аумағы абаттандырылған он сегіз пәтерлі екі тұрғын үй құрылысына;
14) Новотроицкое ауылындағы сумен жабдықтау ажыратқыш жүйелерді реконструкцилауға жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
15) Қарағанды ауылдық округінің Қарағанды ауылында бос уақыт орталығын ағымдағы жөндеуге.
16) Надежка, Полтавка, Қарағанды, Октябрь ауылдарындағы сумен жабдықтау ажыратқыш жүйелері мен су құбыры имараттары алаңын салуға жобалық-сметалық құжаттама сараптамасын жүргізуге;
17) Советское ауылындағы кентішілік ажыратқыш жүйелерді реконструкциялауға жобалық-сметалық құжаттама сараптамасын жүргізуге;
18) Александровка ауылындағы магистральдік бұру мен ажыратқыш жүйелерді реконструкциялауға жобалық-сметалық құжаттама сараптамасын жүргізуге;
19) Сарытомар, Молодогвардейское, Хлебороб, Успенка, Ұзынкөл ауылдарындағы ажыратқыш жүйелерді және су құбыры имараттары алаңын ағымдағы жөндеуге;
20) "Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің Халық өнерпаздары шығармашылығын және бос уақытты ұйымдастыру қызметі орталығы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорын ғимаратын күрделі және ағымдағы жөндеуге.
21) Надежка ауылындағы сумен жабдықтау ажыратқыш жүйелері мен су құбыры имараттары алаңын салуға;
22) Надежка ауылындағы көше жарығын жүргізуге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 12.03.2019 № 28-4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2019 № 30-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.08.2019 № 31-10 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға арналған республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін.
12. 2019 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 10 989 мың теңге сомасында бекітілсін.
13. 2019 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстар көзделсін.
14. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін. Осы тармақтың күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пунктерінің ветеринария мамандарына қолданылады.

13) на строительство двухэтажного восемнадцати квартирного жилого дома с внешней инженерной инфраструктурой и благоустройством территории в городе Булаево;
14) на разработку проектно-сметной документации, на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Новотроицкое;
15) на текущий ремонт центра досуга села Караганды Карагандинского сельского округа;
16) на проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водоснабжения и площадки водопроводных сооружений в селах Надежка, Полтавка, Карагандинское, Октябрьский;
17) на проведение экспертизы проектно-сметной документации на реконструкцию внутрипоселковой разводящей сети села Советское;
18) на проведение экспертизы проектно-сметной документации на реконструкцию магистрального отвода и разводящих сетей села Александровка;
19) на текущий ремонт разводящих сетей и площадок водопроводных сооружений в селах Сарытомар, Молодогвардейское, Хлебороб, Успенка, Узынколь;
20) на капитальный и текущий ремонт здания государственного казенного коммунального предприятия "Центр самодеятельного народного творчества и досуговой деятельности" акимата района Магжана Жумабаева.
21) на строительство разводящих сетей водоснабжения и площадки водопроводных сооружений села Надежка;
22) на проведение уличного освещения села Надежка.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 12.03.2019 № 28-4 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.06.2019 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.08.2019 № 31-10 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Учесть в районном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2019 год в сумме 10 989 тысяч тенге.
13. Предусмотреть в расходах бюджета района на 2019 год расходы на оказание социальной помощи специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, на приобретение топлива.
14. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий являющихся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.

15. 2019 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
16. 4-қосымшаға сәйкес 2019 жылға, 5-қосымшаға сәйкес 2020 жылға, 6-қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған ауданның ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
17. 7-қосымшаға сәйкес 2019 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестрлеуге жатпайтындығы белгіленсін.
18. 8-қосымшаға сәйкес аудан бюджетінің қаражаты есебінен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына бөлінетін трансферттердің көлемі бекітілсін.
19. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Әбілмәжінов

15. Обеспечить в 2019 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов района на 2019 год согласно приложению 4, на 2020 год согласно приложению 5, на 2021 год согласно приложению 6.
17. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7.
18. Утвердить объем трансфертов, выделяемый органам местного самоуправления за счет средств бюджета района согласно приложению 8.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т. Абильмажинов
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т. Абильмажинов

Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 25-1 шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2019 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 26.09.2019 № 32-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 25.11.2019 № 33-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы мың теңге
І. Кірістер

Приложение 1 к решению маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 25-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.09.2019 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25.11.2019 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тысяч тенге
I. Доходы

234 520,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 817,4
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
222 703,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 453,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 011,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 280,2
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
161,8
02
Қорғаныс
13 280,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 280,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 156,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 054,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
70,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 932,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 932,6
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 932,6
04
Бiлiм беру
3 732 737,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
14 739,1
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
14 739,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 693 604,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 532,6
003
Жалпы білім беру
3 025 978,9
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
39 308,0
006
Балаларға қосымша білім беру
53 211,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
33 545,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
10 604,0
023
Әдістемелік жұмыс
11 803,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

234 520,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 817,4
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
222 703,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 453,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
34 011,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 280,2
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
161,8
02
Оборона
13 280,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 280,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 156,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 054,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
70,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 932,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 932,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 932,6
04
Образование
3 732 737,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14 739,1
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
14 739,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 693 604,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 532,6
003
Общеобразовательное обучение
3 025 978,9
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
39 308,0
006
Дополнительное образование для детей
53 211,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
33 545,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10 604,0
023
Методическая работа
11 803,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

200,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
24 046,7
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 667,4
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6 315,1
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 064,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
1,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
153 834,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 881,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7 881,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
31 820,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 520,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 300,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
94 395,7
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 252,7
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
310,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
3 150,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
5 302,9
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
7 755,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
56 625,1
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 000,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19 737,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 679,1
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
58,2
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 448,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
15 448,3
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 673,3

200,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
24 046,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 667,4
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6 315,1
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 064,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1,0
008
Развитие объектов спорта
1,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
153 834,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 881,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7 881,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
31 820,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25 520,0
006
Капитальные расходы государственного органа
6 300,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
94 395,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17 252,7
006
Организация санитарного убоя больных животных
310,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
3 150,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
5 302,9
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
7 755,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
56 625,1
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 000,0
463
Отдел земельных отношений района ( города областного значения)
19 737,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19 679,1
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
58,2
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 448,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15 448,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
12 673,3

013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 775,0
12
Көлiк және коммуникация
1 124 370,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
22 735,8
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
22 735,8
458
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 101 635,1
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
34 000,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
152 509,1
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
915 126,0
13
Басқалар
41 719,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
17 495,8
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
17 495,8
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
15 732,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 732,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 492,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
0,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 606,4
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 885,6
14
Борышқа қызмет көрсету
9,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9,1
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
9,1
15
Трансферттер
206 990,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
206 990,0
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
23,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
179 605,0
038
Субвенциялар
26 317,0
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
1 045,0
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу

013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 775,0
12
Транспорт и коммуникации
1 124 370,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
22 735,8
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
22 735,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 101 635,1
022
Развитие транспортной инфраструктуры
34 000,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
152 509,1
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
915 126,0
13
Прочие
41 719,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
17 495,8
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
17 495,8
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
15 732,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
15 732,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 492,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
0,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5 606,4
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2 885,6
14
Обслуживание долга
9,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9,1
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
9,1
15
Трансферты
206 990,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
206 990,0
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
23,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
179 605,0
038
Субвенции
26 317,0
051
Трансферты органам местного самоуправления
1 045,0
III. Чистое бюджетное кредитование

14 187
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 253
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 919
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 015
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 442
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 442
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 442
04
Бiлiм беру
2 698 344
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12 460
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
12 460
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 663 161
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 946
003
Жалпы білім беру
2 352 402
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15 850
006
Балаларға қосымша білім беру
25 188
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
71 356
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11 190
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
355
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
8 725
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
154 076
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 073
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
22 723
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
22 723
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
223 327
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209 697
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 193
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы

14 187
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 253
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 919
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 015
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 442
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 442
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 442
04
Образование
2 698 344
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12 460
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
12 460
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 663 161
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 946
003
Общеобразовательное обучение
2 352 402
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15 850
006
Дополнительное образование для детей
25 188
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
71 356
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 190
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
355
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
8 725
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
154 076
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 073
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22 723
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
22 723
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
223 327
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209 697
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28 193
002
Программа занятости