2019-2021 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Возвышен ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 25-11 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 қаңтарда № 5127 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Возвышен ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 574,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 055,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29 519,4 мың теңге;
2) шығындар – 40 989,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2 414,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 414,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 414,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 08.08.2019 № 31-11 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 25.11.2019 № 33-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Возвышен ауылдық округінің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета Возвышенского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2019-2021 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2018 года № 25-11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 января 2019 года № 5127
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Возвышенского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2019-2021 годы согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 574,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 055,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 519,4 тысяч тенге;
2) затраты – 40 989,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2 414,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 414,8 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 414,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 08.08.2019 № 31-11 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25.11.2019 № 33-6 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории Возвышенского сельского округа расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2) Возвышен ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) Возвышен ауылдық округінің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Возвышен ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Возвышен ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
3. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 17 602 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
3-1. Возвышен ауылдық округінің 2019 жылға арналған бюджетінде аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін:
1) қоқыстарды үймелеуге;
2) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
3) қар шығаруға;
4) Возвышенка ауылындағы автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
5) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 20.03.2019 № 28-10 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 14.06.2019 № 30-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2019 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
5. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Әбілмәжінов

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Возвышенского сельского округа;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Возвышенского сельского округа;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Возвышенского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Возвышенского сельского округа.
3. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2019 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 17 602 тысячи тенге.
3-1. Учесть в бюджете Возвышенского сельского округа на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из районного (города областного значения) бюджета:
1) на буртовку свалок;
2) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
3) на вывоз снега;
4) на обеспечение функционирования автомобильных дорог села Возвышенка;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20.03.2019 № 28-10 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 14.06.2019 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Обеспечить в 2019 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т. Абильмажинов
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т. Абильмажинов

Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 25-11 шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Возвышен ауылдық округінің 2019 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 08.08.2019 № 31-11 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 25.11.2019 № 33-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы мың теңге
І. Кірістер

Приложение 1 к решению маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2018 года № 25-11
Бюджет Возвышенского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 08.08.2019 № 31-11 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25.11.2019 № 33-6 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тысяч тенге
I. Доходы