2019-2021 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 25-13 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қаңтарда № 5133 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 265 814,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 46 284,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 219 529,7 мың теңге;
2) шығындар – 277 151,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-11 337,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 337,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 337,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 08.08.2019 № 31-13 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 25.11.2019 № 33-8 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Булаев қаласының аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета города Булаево района Магжана Жумабаева на 2019-2021 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2018 года № 25-13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 января 2019 года № 5133
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 265 814,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 46 284,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 219 529,7 тысяч тенге;
2) затраты – 277 151,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-11 337,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 337,7 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 337,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 08.08.2019 № 31-13 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25.11.2019 № 33-8 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы бюджета города на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города Булаево расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2) Булаев қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) Булаев қаласының аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Булаев қаласының аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Булаев қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
3. 2019 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
3-1. Булаев қаласының 2019 жылға арналған бюджетінде аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін:
1) ұзындығы 15 километр Булаев қаласының көшелерін жарықтандыруға;
2) орталық алаңды жөндеуге, қадалар сатып алу және орнатуға, ойын алаңын сатып алу және орнатуға, су тартқыш помпа сатып алуға;
3) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
4) Буденный, Уәлиханов, Зеленая көшелері бойындағы жолдарды жөндеуге, қиыршық тас сатып алуға, топырақты жолдарды жөндеуге;
5) көшелерді жарықтандыруға;
6) санитарияны қамтамасыз етуге;
7) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
8) Булаев қаласын абаттандыруға;
9) Булаев қаласындағы автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
10) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 20.03.2019 № 28-12 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 14.06.2019 № 30-4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Әбілмәжінов

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Булаево;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города Булаево;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Булаево;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Булаево.
3. Обеспечить в 2019 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
3-1. Учесть в бюджете города Булаево на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из районного (города областного значения) бюджета:
1) на освещение улиц города Булаево протяженностью 15 километров;
2) на ремонт центральной площади, приобретение и установка штакетников, приобретение и установка игровой площадки, приобретение водооткачивающей помпы;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
4) на ремонт дорог по улицам Буденного, Уалиханова, Зеленая, приобретение щебня, ремонт грунтовых дорог;
5) на освещение улиц;
6) на обеспечение санитарии;
7) на содержание мест захоронений и погребение безродных;
8) на благоустройство города Булаево;
9) на обеспечение функционирования автомобильных дорог города Булаево;
10) на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20.03.2019 № 28-12 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 14.06.2019 № 30-4 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т. Абильмажинов
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т. Абильмажинов

Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 25-13 шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының 2019 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 08.08.2019 № 31-13 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 25.11.2019 № 33-8 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы мың теңге
І. Кірістер

Приложение 1 к решению маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2018 года № 25-13
Бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 08.08.2019 № 31-13 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25.11.2019 № 33-8 (вводится в действие с 01.01.2019)
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тысяч тенге
I. Доходы