2018-2019 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданында жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 19 ақпандағы № 25/5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 2 наурызда № 4587 болып тіркелді
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2018-2019 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданында жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар осы шешімге қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы М. Линник
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
Мәслихатының хатшысы Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2018 жылғы 19 ақпандағы № 25/5 шешімімен бекітілді
2018-2019 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданында жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Осы 2018-2019 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданында жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңына, "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 28 сәуір 2017 жылы № 15090 тіркелген), "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 15 мамыр 2015 жылы № 11064 тіркелген) сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес;
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын осы Жоспарға 2-қосымшаға сәйкес;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картаны осы Жоспарға 3-қосымшаға сәйкес;

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию в Мамлютском районе Северо-Казахстанской области на 2018-2019 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19 февраля 2018 года № 25/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 2 марта 2018 года № 4587
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию в Мамлютском районе Северо-Казахстанской области на 2018-2019 годы согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области М. Линник
Секретарь
маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области Р. Нурмуканова
Утвержден
решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19 февраля 2018 года № 25/5
План по управлению пастбищами и их использованию в Мамлютском районе Северо-Казахстанской области на 2018-2019 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию в Мамлютском районе Северо-Казахстанской области на 2018-2019 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2017 года № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын осы Жоспарға 4-қосымшаға сәйкес;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес;
6) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графикті осы Жоспарға 6-қосымшаға сәйкес;
7) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтиды.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктеріескеріле отырып қабылданды.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Мамлют ауданында 11 ауылдық округтер, Мамлютка қаласы, 39 ауылдық елді мекен орналасқан.
Мамлют ауданының жалпы көлемі 410001 гектар, оның ішінде жайылымдық жерлер-126318 гектар.
Санаттар бойынша жерлер бөлінісі:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер– 292430 гектар;
елді мекен жерлері– 44746 гектар;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жерлер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер – 1585 гектар;
қордағы жерлер-30981 гектар.
Ауданның климаттық зонасы күртконтиненталды, қысы күшті желдермен ұзақ, жазы ыстық және құрғақ. Ауаның жылдық орташа температурасы қаңтар айында – -15; -35° Цельсия, шілде айында – +23; +32° Цельсия. Жауынның орташа түсімі 250-350 миллиметр.
Ауданның өсімдік жамылғысы әртүрлі, шамамен 202 түрі бар. Олардың ішінде дәнділер, күрделігүлділер, шаршыгүлділерең көп тараған.

4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным
каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 6 к настоящему Плану;
7) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбище пользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на пастбищах.
По административно-территориальному делению в Мамлютском районе имеются 11 сельских округов, город Мамлютка, 39 сельских населенных пунктов.
Общая площадь территории Мамлютского района 410001 гектар, из них пастбищные земли – 126318 гектар.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 292430 гектар;
земли населенных пунктов – 44746 гектар;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 1585 гектар;
земли запаса – 30981 гектар.
Климат района резко континентальный, зима продолжительная с сильными ветрами, лето жаркое и сухое. Среднегодовая температура воздуха в январе – -15; -35°Цельсия, в июле +23; +32°Цельция. Среднегодовое количество осадков составляет –250-350 миллиметров.
Растительный покров района разнообразный, включает примерно 202 видов. Самые распространенные из них злаковые, сложноцветные, крестоцветные.

Топырағы шалғын-қара. Топырақтың құнарлы қабатының қалыңдығы 45-60 сантиметр.
Ауданда 12 мал дәрігерлік пункті, 26 мал көмінділері бар.
Қазіргі уақытта Мамлют ауданында мүйізді ірі қара 19619 бас, ұсақ мал 19063 бас, 5500 бас жылқы саналады.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қамтамасыз ету үшін Мамлют ауданы бойынша барлығы 126318 гектар жайылымдық алқаптары бар. Елдімекен шегіндегі жайылымдары 31543 гектар жайылым саналады, қордағы жерлерде 16934 гектар жайылымдық алқаптар бар.
Мамлют ауданы жайылымдарының көлемі ауылшаруашылық жануарларының мал басын толық қамтамасыз етеді. Шалғайдағы мал шаруашылығын жүргізу үшін қолданылатын шалғайдағы жайылымдары жоқ.
Солтүстік Қазақстан облысы

Почвы лугово-черноземные. Толщина плодородной почвы 45-60 сантиметров.
В районе действуют 12 ветеринарных пункта, 26 скотомогильников.
В настоящее время в Мамлютском районе насчитывается крупного рогатого скота 19619 голов, мелкого рогатого скота 19063 голов, 5500 голов лошадей.
Для обеспечения сельскохозяйственных животных по Мамлютскому району имеются всего 126318 гектар пастбищных угодий. В черте населенного пункта числится 31543 гектар пастбищ, в землях запаса имеются 16934 гектар пастбищных угодий.
Площадь пастбищ Мамлютского района полностью обеспечивает поголовье сельскохозяйственных животных. Отгонных пастбищ которые используются для ведения отгонного животноводства нет.
Приложение 1

227
Шаяхин Зәбкен Бекенұлы
228
Шевченко Александр Павлович
229
Широпятов Иван Яковлевич
230
Шмидт Александр Вендленович
231
Шульгин Александр Григорьевич
232
Эйсфельд Виктор Павлович
233
Юрков Михаил Степанович
234
Яфарова Найля Рашитовна
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданында 2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданында 2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданында 2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданында 2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 6-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдық,
қалалық округ атауы
Жылдар
Алқаптардың нөмірлері
I
II
III
IV
1
Андреев
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2
Белое
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
3
Воскресенов
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
4
Дубровное
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
5
Краснознамен
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
6
Қызыләскер
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
7
Леденев
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24
маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
8
Ленин
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
9
Новомихайлов
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
10
Пригород
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
11
Становое
2018
демалатын алқап
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса
2019
бір рет отату 25 сәуірден бастап 24 маусымды қоса
демалатын алқап
бір рет отату 25 маусымнан бастап 24 тамызды қоса
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанды қоса

227
Шаяхин Забкен Бекенович
228
Шевченко Александр Павлович
229
Широпятов Иван Яковлевич
230
Шмидт Александр Вендленович
231
Шульгин Александр Григорьевич
232
Эйсфельд Виктор Павлович
233
Юрков Михаил Степанович
234
Яфарова Найля Рашитовна
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
в Мамлютском районе
Северо-Казахстанской области
на 2018 – 2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию в Мамлютском районе Северо-Казахстанской области на 2018 – 2019 годы
Карта
с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию в Мамлютском районе Северо-Казахстанской области на 2018 – 2019 годы
Схема
доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию в Мамлютском районе Северо-Казахстанской области на 2018 – 2019 годы
Схема
перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища,
и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию в Мамлютском районе Северо-Казахстанской области на 2018 – 2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные
маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельского округа
Годы
Номера полей
I
II
III
IV
1
Андреевский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2
Беловский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
3
Воскресеновский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
4
Дубровинский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
5
Краснознаменский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
6
Кызыласкерский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
7
Леденевский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
8
Ленинский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
9
Новомихайловский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
10
Пригородный
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
11
Становской
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября