Бірыңғай күзет аумағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 2 мамырдағы № 115 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 14 мамырда № 4722 болып тіркелді
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 118, 121-баптарына, "Магистральдық құбыр туралы" 2012 жылғы 22 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:

Об установлении границ единой охранной зоны и определения режима использования земель
Постановление акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 2 мая 2018 года № 115. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 мая 2018 года № 4722
В соответствии со статьями 118, 121 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьей 14 Закона Республики Казахстан от 22 июня 2012 года "О магистральном трубопроводе" акимат Мамлютского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. "Уфа-Омбы" магистральдық мұнай өнімдері құбыры және "Уфа-Петропавл" магистральдық мұнай өнімдері құбыры (бұдан әрі – құбыр) трассалары бойында құбыр осінің әрбір жағынан елу метрде, құбыр осінің әрбір жағынан жиырма бес метрде ауыл шаруашылық тағайындаудағы жерлерде бірыңғай күзет аумағының шекарасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Құбырдың бірыңғай күзет аумағындағы жерді пайдалану режимі осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

1. Установить границы единой охранной зоны вдоль трасс магистрального нефтепродуктопровода "Уфа-Омск" и магистрального нефтепродуктопровода "Уфа-Петропавловск" (далее - трубопровод) в пятидесяти метрах от оси трубопровода с каждой стороны, на землях сельскохозяйственного назначения в двадцати пяти метрах от оси трубопровода с каждой стороны согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить режим использования земель в единой охранной зоне трубопровода согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

121,7510
13,4090
104,6431
3,6989
4,2203
0,7832
7,1790
Ескерту: аббревиатураларды ашып жазу:
ММ - Мемлекеттік мекеме
КММ - Коммуналдық мемлекеттік мекеме
АҚ - Акционерлік қоғам
ЖШС - Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
Ш.Ф.Қ. - Шаруа фермерлік қожалығы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 02 мамырдағы № 115 қаулысына 2 қосымша
"Уфа-Омбы" магистральдық мұнай өнімдері құбырының және "Уфа-Петропавл" магистральдық мұнай өнімдері құбырының бірыңғай күзет аумағындағы жерді пайдалану режимі
"Уфа-Омбы" магистральдық мұнай өнімдері құбыры және "Уфа-Петропавл" магистральдық мұнай өнімдері құбыры күзет аумағында:

121,7510
13,4090
104,6431
3,6989
4,2203
0,7832
7,1790
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГУ - Государственное учреждение
КГУ - Коммунальное государственное учреждение
АО - Акционерное общество
ТОО - Товарищество с ограниченной ответственностью
К.Ф.Х. - Крестьянское фермерское хозяйство
Приложения 2 к постановлению акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 02 мая 2018 года № 115
Режим использования земель в единой охранной зоне магистрального нефтепродуктопровода "Уфа-Омск" и магистрального нефтепродуктопровода "Уфа-Петропавловск"
В единой охранной зоне магистрального нефтепродуктопровода "Уфа-Омск" и магистрального нефтепродуктопровода "Уфа-Петропавловск" не допускается:

1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оның күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын, салу, жайластыру және пайдалану тәртібін магистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей, орнатуға;
2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез-келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге болмайды.

1) устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, места их размещения, порядка строительства, обустройства и использования;
2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и сооружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).