"2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 23/2 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 14 маусымдағы № 29/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 шілдеде № 4799 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4502 болып тіркелді, 2018 жылғы 24 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) № 23/2 шешіміне келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 1, 2 және сәйкесінше 3 қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға, соның ішінде 2018 жылға арналған аудандық бюджеті, келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3084725,5 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 431528 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62327,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен – 31532 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2559338 мың теңге;
2) шығындар – 3085497,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25301 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 32467 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7166 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 1000 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 1000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профициті) – -27073,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27073,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 32467 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7166 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1772,4 мың теңге.";
6-1 тармағы келесі редакцияда баяндалсын:
"6-1. 2018 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде Новомихайлов ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 5145,6 мың теңге сомада қаралсын.";
7 тармақта:
1), 2), 4), 5), 6) тармақшалар келесі редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 23/2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14 июня 2018 года № 29/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 июля 2018 года № 4799
В соответствии со статьей 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 23/2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4502, опубликовано 24 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы –3084725,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 431528 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 62327,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 31532 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2559338 тысяч тенге;
2) затраты – 3085497,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25301 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32467 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7166 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 27073,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27073,4 тысяча тенге, в том числе:
поступления займов – 32467 тысяч тенге;
погашение займов – 7166 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1772,4 тысяч тенге.";
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
"6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2018 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджет Новомихайловского сельского округа в сумме 5145,6 тысяч тенге.";
в пункте 7:
подпункты 1), 2), 4), 5), 6) изложить в следующей редакции:

"1) 3993 мың теңге – 2018 жылға тіл курстары бойынша тәжірибеден өткен, мұғәлімдерге үстеме ақыға;";
"2) 2087 мың теңге – 2018 жылға негізгі қызметшінің оқу мерзіміне орнын басуға мұғәлімге үстеме ақыға;";
"4) 6037 мың теңге – халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс және көмекшілер бойынша кеңесшілерді енгізуге, соның ішінде:
көмекшілердің еңбекақысын төлеуге – 4437 мың теңге,
кеңесшілердің еңбекақысын төлеуге – 1600 мың теңге;";
"5) 3035 мың теңге – "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016-2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысымен бекітілген Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру – 2693 мың теңге,
техникалық көмекші (орын толтыру) құралдардың тізімін кеңейту – 342 мың теңге;";
"6) 84926 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
еңбекақыны жартылай субсидиялау – 4664 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 21191 мың теңге,
жастар тәжірибесі– 3608 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге– 21552 мың теңге,
жұмыс берушілерге субсидиялар– 17316 мың теңге,
жаңа бизнес-ойларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар – 16595 мың теңге.";
7 тармақ келесі мазмұндағы 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) 84430 мың теңге – жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
8) 10100 мың теңге - ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге.";
8 тармақ келесі мазмұндағы 6) және 7) тармақшалармен толықтырылсын:
"6) 1977 мың теңге –жоғары жылдам қол жетімді Интернет желісімен білім ұйымдарын қамтамасыз етуге;
7) 11423 мың теңге –көмірді сатып алуға.";
14 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:

"1) 3993 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам на 2018 год;";
"2) 2087 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника на 2018 год;";
"4) 6037 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения, в том числе:
на оплату труда ассистентов – 4437 тысяч тенге,
на оплату труда консультантов -1600 тысяч тенге;";
"5) 3035 тысячи тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы", в том числе:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2693 тысяча тенге,
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 342 тысяч тенге;";
"6) 84926 тысячи тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 4664 тысяча тенге,
предоставление субсидий на переезд – 21191 тысяча тенге,
молодежная практика– 3608 тысяча тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 21552 тысяча тенге,
субсидии работодателям– 17316 тысяча тенге,
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей– 16595 тысяча тенге;";
пункт 7 дополнить подпунктами 7) и 8) следующего содержания:
"7) 84430 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
8) 10100 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.";
пункт 8 дополнить подпунктами 6) и 7) следующего содержания:
"6) 1977 тысяч тенге – на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети Интернет;
7) 11423 тысяч тенге – на приобретение угля.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. 2018 жылға Мамлют ауданының жергілікті атқарушы органдар резерві 40 мың теңге сомада бекітілсін.".
Нұсқалған шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Қ. Қасенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова

"14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2018 год в сумме 40 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
К. Касенов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова