Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 23/2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 37/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 қарашада № 5016 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 23/2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4502 болып тіркелді, 2018 жылғы 24 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3028030,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 432028 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 67214,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31532 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2497256,2 мың теңге;
2) шығындар – 3029803,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12317,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 19483,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7165,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14090,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14090,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 19483,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7165,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1772,4 мың теңге.";
6-1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"6-1. 2018 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 4445,6 мың теңге сомада көзделсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 23/2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28 ноября 2018 года № 37/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 ноября 2018 года № 5016
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 23/2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4502, опубликовано 24 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы –3028030,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 432028 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 67214,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31532 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2497256,2 тысячи тенге;
2) затраты – 3029803,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –12317,8 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 19483,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7165,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14090,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14090,2 тысячи тенге;
поступления займов – 19483,5 тысячи тенге;
погашение займов – 7165,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1772,4 тысячи тенге.";
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
"6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2018 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджет государственного учреждения "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области" в сумме 4445,6 тысяч тенге.";

7-тармақтың 4), 5), 6) тармақшалары келесі редакцияда баяндалсын:
"4) 5789 мың теңге – халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс және көмекшілер бойынша кеңесшілерді енгізуге, соның ішінде:
көмекшілердің еңбекақысын төлеуге – 4239 мың теңге,
кеңесшілердің еңбекақысын төлеуге – 1550 мың теңге;
5) 3037 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012–2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016 – 2018 жылдар) бекіту туралы" қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016 – 2018 жылдар) іске асыруға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектермен, несеп қабылдағыш-тармен, нәжіс қабылдағыштармен) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 2693 мың теңге,
мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейту – 344 мың теңге;
6) 41438,2 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
еңбекақыны бөлшектеп субсидиялау – 3300,2 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 10269,3 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 3603 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 15386,7 мың теңге,
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар – 8879 мың теңге;";
8-тармақ келесі мазмұндағы 8), 9) тармақшаларымен толықтырылсын:
"8) 3437 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
9) 500 мың теңге - Становое ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге.";
9-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте 19483,5 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі іс-шараларды іске асыруға бюджеттік несиелер бекітілсін.";
12-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"12. 2018 жылға арналған мұқтаж азаматтардың бөлек санаттарына әлеуметтік көмекті көрсету түрлері бойынша шығындар сомасы 8073 мың теңгеде бекітілсін.".

подпункты 4), 5), 6) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) 5789 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения, в том числе:
на оплату труда ассистентов – 4239 тысяч тенге,
на оплату труда консультантов -1550 тысяч тенге;
5) 3037 тысяч тенге – на реализацию третьего этапа (2016-2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы", в том числе:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами (подгузниками, мочеприемниками и калоприемниками) – 2693 тысячи тенге,
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам – 344 тысячи тенге;
6) 41438,2 тысяч тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 3300,2 тысяч тенге,
предоставление субсидий на переезд – 10269,3 тысяч тенге,
молодежная практика – 3603 тысяч тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 15386,7 тысяч тенге,
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей– 8879 тысяч тенге;";
пункт 8 дополнить подпунктами 8), 9) следующего содержания:
"8) 3437 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
9) 500 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Становое.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить в районном бюджете на 2018 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 19483,5 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Утвердить расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2018 год в сумме 8073 тысяч тенге, согласно приложению 8.".

Көрсетілген шешімнің 1, 4, 8-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Қ.Бекенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 37/2 шешіміне 1-қосымша

Приложения 1, 4, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
К.Бекенов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение 1 к решению маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28 ноября 2018 года № 37/2

869
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
248,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26804,1
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
31,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29752,1
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13736
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
7230,1
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8386
02
Қорғаныс
9076,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9076,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4980
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3898,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
197,6
04
Білім беру
2020870,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
128537
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
33486
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
95051
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4897
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4897
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1791642,4
003
Жалпы білім беру
1741742,9
006
Балаларға қосымша білім беру
49899,5
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
26090
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
26090
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
69703,9
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14173,5
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
28656,2
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі

869
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
248,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26804,1
015
Капитальные расходы государственного органа
31,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29752,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
13736
003
Капитальные расходы государственного органа
400
040
Развитие объектов государственных органов
7230,1
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
8386
02
Оборона
9076,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9076,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4980
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3898,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
197,6
04
Образование
2020870,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
128537
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
33486
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
95051
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4897
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
4897
464
Отдел образования района (города областного значения)
1791642,4
003
Общеобразовательное обучение
1741742,9
006
Дополнительное образование для детей
49899,5
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
26090
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
26090
464
Отдел образования района (города областного значения)
69703,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14173,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
28656,2
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

8225
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
798,5
023
Әдістемелік жұмыс
1200,7
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
8135,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8514,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
215613,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12038
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12038
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
19433
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14370
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
5063
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
184142,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
73998,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8073
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
651,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
37542
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
24401
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26274
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
182
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
102
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
9459,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3459
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15343,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3457,6
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3457,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4122
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
4122
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

8225
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
798,5
023
Методическая работа
1200,7
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
8135,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8514,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
215613,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12038
005
Государственная адресная социальная помощь
12038
464
Отдел образования района (города областного значения)
19433
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14370
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
5063
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
184142,5
002
Программа занятости
73998,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8073
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
651,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37542
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
24401
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26274
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
182
021
Капитальные расходы государственного органа
102
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
9459,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3459
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15343,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3457,6
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3457,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4122
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
4122
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)