Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округінің 2019-2021 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 42/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5153 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округінің 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33178,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8274 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24904,1 мың теңге;
2) шығындар – 33952 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -773,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –773,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 773,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 27.09.2019 № 57/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 15.11.2019 № 59/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған ауылдық округтің бюджеттік кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген аудандық маңызы бар ауыл аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын табыстар бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, жеке табыс салығы:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

Об утверждении бюджета Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2018 года № 42/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5153
В соответствии статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы –33178,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8274 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24904,1 тысячи тенге;
2) затраты – 33952 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты– 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -773,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 773,9 тысячи тенге;
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 773,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 27.09.2019 № 57/3 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2019 № 59/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села.

3. Ауылдық округтің бюджеттік кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Ауылдық округтің бюджеттік кірістері негізгі капиталды сатудан қалыптастырылатыны белгіленсін.
5. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 18356 мың теңге сомада ескерілсін.
5-1. 2019 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 773,9 мың теңге сомасында бағытталсын.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 12.04.2019 № 48/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируется за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие неналоговые поступления в бюджеты сельского округа.
4. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются от продажи основного капитала.
5. Учесть в бюджете субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2019 год, в сумме 18356 тысяч тенге.
5-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2019 года в сумме 773,9 тысячи тенге на расходы по бюджетным программам согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2019 № 48/3 (вводится в действие с 01.01.2019).

5-2. 2019 жылға арналған "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бюджетіне Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 6548,1 мың теңге сомада ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 19.06.2019 № 52/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 27.09.2019 № 57/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 15.11.2019 № 59/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5-2. Учесть в бюджете объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из бюджета Мамлютского района Северо-Казахстанской области в бюджет государственного учреждения "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области" на 2019 год в сумме 6548,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19.06.2019 № 52/3 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 27.09.2019 № 57/3 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2019 № 59/3 (вводится в действие с 01.01.2019).

6. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Қ.Бекенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 42/3 шешіміне 1 -қосымша
2019 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округінің бюджеті

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
К.Бекенов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р.Нурмуканова
Приложение 1 к решению маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2018 года № 42/3
Бюджет Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2019 год