"2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 15 маусымдағы № 24/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 маусымда № 4782 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 (2018 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4485 болып тіркелді, 2018 жылғы 18 қаңтарда электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 248 465,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 315 492 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 562,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 922 410,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 245 138,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 3 035 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 14 430 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 11 395 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 7 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 7 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 6 708 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 6 708 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 14 430 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 395 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 3 673 мың теңге.";
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 160 257 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 1 991 мың теңге – оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
2) 154 мың теңге – тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) 5 013 мың теңге – әлеуметтік жұмыс кеңесшілерін және халықты жұмыспен қамту орталықтарының көмекшілерін енгізуге;

О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата т 25 декабря 2017 года № 18/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2018-2020 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 15 июня 2018 года № 24/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 июня 2018 года № 4782
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 26 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4485 от 10 января 2018 года, опубликовано в эталонном контрольном банке в электронном виде 18 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 248 465,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 315 492 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4 562,9 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 922 410,5 тысячи тенге;
2) затраты – 2 245 138,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 035 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 430 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 11 395 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 7 000 тысяч тенге
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 708 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 6 708 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 14 430 тысяч тенге;
погашение займов – 11 395 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 673 тысячи тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 160 257 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 1 991 тысяча тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
2) 154 тысячи тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
3) 5 013 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;

4) 1 848 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
5) 617 мың теңге – техникалық көмекші (өтемдік) құралдардың тізбесін кеңейтуге;
6) 5 459 мың теңге – мемлекеттік атаулы көмекті төлеуге;
7) 78 562 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 3 123 мың теңге сомасында;
көшуге субсидия беруге 20 938 мың теңге сомасында;
жастар іс-тәжірибесіне 3 608 мың теңге сомасында;
қоныс аударушылар мен оралмандарға тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге арналған субсидиялар беруге 21 552 мың теңге сомасында;
жұмыс берушілерге сомасында субсидия беруге 17 316 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қоныстанушыларға гранттар беруге 12 025 мың теңге сомасында;
8) 58 516 мың теңге – жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларын өтеуге;
9) 8 097 мың теңге – ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге.";
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 99 703,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 10 102 мың теңге – білім беру ұйымдары үшін оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
2) 2 079 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге;
3) 8 231 мың теңге – қоныс аударушылар мен оралмандарға тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге арналған субсидиялар;
4) 18 898 мың теңге – жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтарға, мобильдік орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
5) 1 483 мың теңге – білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықты интернет желісіне қол жеткізумен қамтамасыз етуге;
6) 50 523,5 мың теңге – ауылдық округтердің сумен жабдықтау жүйелерін ағымды жөндеуге;
7) 8 387 мың теңге – білім беру ұйымдарына көмір сатып алуға.".

4) 1 848 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
5) 617 тысяч тенге – на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
6) 5 459 тысяч тенге – на выплату государственной адресной помощи;
7) 78 562 тысячи тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 3 123 тысячи тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 20 938 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 3 608 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 21 552 тысячи тенге;
на предоставление субсидий работодателям в сумме 17 316 тысяч тенге;
на предоставление грантов переселенцам на реализацию новых бизнес-идей в сумме 12 025 тысяч тенге;
8) 58 516 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
9) 8 097 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 99 703,5 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 10 102 тысячи тенге – на приобретение и доставку учебников для организаций образования;
2) 2 079 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 8 231 тысяча тенге – субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
4) 18 898 тысяч тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
5) 1 483 тысячи тенге – на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети интернет;
6) 50 523,5 тысяч тенге – на текущий ремонт сетей водоснабжения сельских округов;
7) 8 387 тысяч тенге – на приобретение угля для организаций образования.".

Көрсетілген шешімнің 1, 5, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
XXIV сессиясының төрағасы
А. Приходько
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мұстафин
Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 15 маусымдағы № 24/2 шешіміне 1 қосымша
Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. Кірістер

Приложения 1, 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель XXIV сессии
районного маслихата
А. Приходько
Секретарь
районного маслихата
С. Мустафин
Приложение 1 к решению Тимирязевского районного маслихата от 15 июня 2018 года № 24/2
Приложение 1 к решению Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/1
Бюджет Тимирязевского района на 2018 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
I. Доходы

469
6
Бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердiң отбасы
48
7
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
36
8
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
108
9
"Алтын алқа", "Күміс алқа", I және II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар
1647
10
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, облыстың, (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары
240
11
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бірге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргіндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргін кезінде он сегіз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесінде ата-анасының қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргіндер құрбандарының балалары
58
12
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың тіс протездеуге мұқтаждығы
60
13
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
734
14
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
58
15
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
60
Барлығы
4324

469
6
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
48
7
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
36
8
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
108
9
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1647
10
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, (города, района)
240
11
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате еҰ применения оставшиеся без родительского попечения
58
12
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в зубопротезировании
60
13
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
734
14
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
58
15
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
60
Итого
4324