Шал ақын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспарды бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2018 жылғы 23 ақпандағы № 22/5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 15 наурызда № 4601 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағы 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса берілген Шал ақын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының
ХХІІ сессиясының төрағасы Д. Жарқынбаев
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы Ө. Әмрин
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2018 жылғы 23 ақпандағы № 22/5 шешімімен бекітілді
Шал ақын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспар
Осы Шал ақын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі Жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі №173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 сәуірі № 15090 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі №3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 15 мамыры № 11064 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар мазмұны:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) осы жоспардың 1 қосымшасына сәйкес;

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по району Шал акына на 2018-2019 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23 февраля 2018 года № 22/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 марта 2018 года № 4601
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый к настоящему решению План по управлению пастбищами и их использованию по району Шал акына на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
ХХII сессии маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области Д. Жаркинбаев
Секретарь маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области О. Амрин
Утвержден
решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23 февраля 2018 года № 22/5
План по управлению пастбищами и их использованию по району Шал акына на 2018-2019 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по району Шал акына на 2018-2019 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2017 года № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;

2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары осы жоспардың 2 қосымшасына сәйкес;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы осы жоспардың 3 қосымшасына сәйкес;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы осы жоспардың 4 қосымшасына сәйкес;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы осы жоспардың 5 қосымшасына сәйкес;
6) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі осы жоспардың 6 қосымшасына сәйкес қамтуға тиіс.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Шал ақын ауданында 10 ауылдық округ, 43 ауылдық елді – мекен және Сергеевка қаласы орналасқан.
Шал ақын ауданының жалпы көлемі 484 107 гектар, оның ішінде жайылымдық жерлер – 143 257 гектар.
Санаттар бойынша жерлер бөлінісі:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 350 909 гектар;
елді мекен жерлері – 49 840 гектар;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жерлер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер – 1 424 гектар;
су қорының жері – 13 634 гектар;
орман қорының жері – 39 378 гектар;
қордағы жерлер – 28 703 гектар.
Ауданның климаттық зонасы күртконтиненталды, қысы салыстырмалы салқын, жазы ыстық және құрғақ. Ауаның жылдық орташа температурасы қаңтар айында минус 18,5-тен минус 18,7 градус Цельсия көрсеткіші, шілде айында плюс 18,5-тен плюс 18,7 градус Цельсия көрсеткіші. Жауынның орташа түсімі 42 миллиметр, ал жылдық 204 миллиметрді құрады.
Ауданның өсімдік жамылғысы әртүрлі, шамамен қоса алғанда 115 түрлері. Олардың ішінде ең көп тараған түрі бидайлы және күрделі гүлділер шөптері.

2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 6 к настоящему Плану.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в районе Шал акына имеются 10 сельских округов, 43 сельских населенных пункта и город Сергеевка.
Общая площадь территории района Шал акына 484 107 гектаров, из них пастбищные земли – 147 575 гектаров.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 350 909 гектаров;
земли населенных пунктов – 49 840 гектаров;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 1 424 гектаров;
земли водного фонда – 13 634 гектаров;
земли лесного фонда – 39 378 гектаров;
земли запаса – 28 703 гектаров.
Климат района резко континентальный, зима сравнительно холодная, лето жаркое и засушливое. Среднегодовая температура воздуха в январе от минус 18,5 до минус 18,7 градусов Цельсия, в июле от плюс 18,5 до плюс 18,7 градусов Цельсия. Средний размер осадков составляет 42 миллиметров, а годовой 204 миллиметров.
Растительный покров района разнообразный, включает примерно 115 видов. Самые распространенные из них зерновые и сложноцветные травы.

Ауданда топырақтар аймақтық орналасқан, солтүстік бөлігінде кәдімгі сазды қара топырақтар, ал оңтүстікте жеңіл құраммен көбірек оңтүстік қара топыраққа ауысады. Қара топырақтар арасында аймақаралық топырақтар жатады – сортаң кешені, сорлар және сортаң топырақтар. Ауданның қара топырақты жерінде 6-дан 10-ға дейін % қарашірінді бар.
Ауданда 10 мал дәрігерлік пункті, 1 сойыс пункті, 5 сойыс алаңы, 39 мал көмінділері, 14 сібір жарасы көмінділері бар.

Почвы в районе зонально распределяются так, что в северной части залегают обыкновенные суглинистые черноземы, а к югу они переходят в южные черноземы с более легким составом. Среди черноземов залегают интразональные почвы – комплекс солонцов, солончаков и солонцеватых почв. Черноземные почвы района содержат от 6 до 10% гумуса.
В районе действуют 10 ветеринарных пунктов, 1 убойный пункт, 5 убойных площадок, 39 скотомогильников, 14 сибиреязвенных захоронений.

Қазіргі уақытта Шал ақын ауданында мүйізді ірі қара мал 16 746 бас, мүйізді ұсақ мал 24 340 бас, 7 197 бас жылқы, 8 146 бас шошқа саналады.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қамтамасыз ету үшін Шал ақын ауданы бойынша барлығы 143 257 гектар жайылымдық алқаптары бар. Елді-мекен шегіндегі жайылымдары 40 053 гектар жайылым саналады, қордағы жерлерде 20 524 гектар жайылымдық алқаптар бар.
Шал ақын ауданы жайылымдарының алаңы ауыл шаруашылығы жануарларының басын толық қамтамасыз етеді. Шалғайдағы мал шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланатын шалғайдағы жайылымдар жоқ.
Шал ақын ауданы бойынша

В настоящее время в районе Шал акына насчитывается крупного рогатого скота 16 746 голов, мелкого рогатого скота 24 340 голов, 7 197 голов лошадей, 8 146 голов свиней.
Для обеспечения сельскохозяйственных животных по району Шал акына имеются всего 143 257 гектаров пастбищных угодий. В черте населенных пунктов числится 40 053 гектаров пастбищ, в землях запаса имеются 20 524 гектаров пастбищных угодий.
Площадь пастбищ района Шал акына полностью обеспечивает поголовье сельскохозяйственных животных. Отгонных пастбищ, которые используются для ведения отгонного животноводства, нет.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына

280
"Бобылев В.И." жеке кәсіпкер
281
"Ивахненко В.В." жеке кәсіпкер
282
"Титовский Н.В." жеке кәсіпкер
283
"Шаяхметов Б.У." жеке кәсіпкер
34
"Асылхан-Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
266
"ВЕРД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
182
"Жаркуль" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
48
"ТНС 2020" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Шал ақын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Шал ақын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шал ақын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шал ақын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Шал ақын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
Жоспарға 6 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округ атауы
жылдар
Танап нөмірлері
I
II
III
IV
1
Афанасьев
2018
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
2019
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
2
Аютас
2018
демалатын танап
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
2019
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
3
Городецк
2018
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
2019
демалатын танап
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
4
Жаңажол
2018
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
2019
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
5
Кривощеков
2018
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
2019
демалатын танап
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
6
Новопокровка
2018
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
2019
демалатын танап
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
7
Приишим
2018
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
2019
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
8
Семиполка
2018
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
2019
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
9
Сухорабов
ка
2018
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
2019
демалатын танап
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
10
Юбилейный
2018
демалатын танап
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
2019
25 маусымнан бастап
24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап
22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 сәуірден бастап
24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю

280
Индивидуальный предприниматель "Бобылев В.И."
281
Индивидуальный предприниматель "Ивахненко В.В."
282
Индивидуальный предприниматель "Титовский Н.В."
283
Индивидуальный предприниматель "Шаяхметов Б.У."
34
Товарищество с ограниченной ответственностью "Асылхан-Агро"
266
Товарищество с ограниченной ответственностью "ВЕРД"
182
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаркуль"
48
Товарищество с ограниченной ответственностью "ТНС 2020"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельского округа
Годы
Номера полей
I
II
III
IV
1
Афанасьевский
2018
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
2019
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
2
Аютасский
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
3
Городецкий
2018
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
2019
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
4
Жанажольский
2018
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
2019
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
5
Кривщековский
2018
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
2019
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
6
Новопокровский
2018
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
2019
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
7
Приишимский
2018
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
2019
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
8
Семипольский
2018
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
2019
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
9
Сухорабовский
2018
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
2019
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
10
Юбилейный
2018
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
2019
однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание
с 25 апреля по 24 июня