2019-2021 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 32/7 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5162 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 443 мың теңге:
салықтық түсімдер – 58 109 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 334 мың теңге;
2) шығындар – 64 190,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 747,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 747,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 3747,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 18.07.2019 № 39/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған Сергеевка қаласы бюджетінің кірісі Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен құрылды деп белгіленсін:
1) Сергеевка қаласының аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
2) Сергеевка қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) Сергеевка қаласының аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;

Об утверждении бюджета города Сергеевки района Шал акына на 2019-2021 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2018 года № 32/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5162
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Сергеевки района Шал акына на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 443 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 58 109 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 334 тысяч тенге;
2) затраты – 64 190,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 747,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 747,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 747,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 18.07.2019 № 39/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы бюджета города Сергеевки на 2019 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города Сергеевки расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Сергеевки;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города Сергеевки;

4) мыналардан:
тұрғылықты жері Сергеевка қаласының аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Сергеевка қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
3. 2019 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетінде Сергеевка қаласының бюджетінен аудандық бюджетке берілетін 18 243 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемдері қарастырылғаны ескерілсін.
4. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының
ХХХІІ сессиясының төрағасы
Д. Садықов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
Ө. Әмрин

4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Сергеевки;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Сергеевки.
3. Учесть, что в бюджете города Сергеевки на 2019 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджета города Сергеевки в районный бюджет в сумме 18 243 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
XXXII сессии маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
Д. Садыков
Секретарь маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О. Амрин