Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормаларын бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 37 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 наурызда № 4076 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 69 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 16.04.2019 № 69 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 37-бабына, "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі №4-4/305 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген) бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларының 4-тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары бекітілсін.

Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
Постановление акимата Атырауской области от 27 февраля 2018 года № 37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 16 марта 2018 года № 4076. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 16 апреля 2019 года № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 16.04.2019 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 27, статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11223) акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 23 мамырдағы № 122 "Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормаларын бекіту туралы" қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3894 болып тіркелген, 2017 жылғы 22 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

2. Признать утратившим силу постановление акимата Атырауской области от 23 мая 2017 года № 122 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3894, опубликованное 22 июня 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).

3. "Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Ә.И. Нәутиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
Атырау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "27" ақпандағы № 37 қаулысына қосымша Атырау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "27" ақпандағы № 37 қаулысымен бекітілген
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары
р/с
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері
Тыңайтқыштар құрамындағы әсерлі заттар мөлшері, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке субсидия нормала-ры, теңге
1
2
3
4
5
Азотты тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы

3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и ветеринарии Атырауской области" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Атырауской области Наутиева А.И.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от "27" февраля 2018 года № 37 Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "27" февраля 2018 года № 37
Перечень субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
№п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ
в удобрении,
%
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра

N 34,4
тонна
36 000
Аммиак селитрасы
Аммиак селитрасы Б маркалы
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
30 800
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
45 000
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, Б маркалы
N-46
N-46,2
4
Сұйық тыңайтқыш КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
Азотты сұйық тыңайтқыш (КАС)
N-32
Азотты сұйық тыңайтқыш, КАС-32 маркасы
N-32
Азотты сұйық тыңайтқыш (КАС)
N аммонийлі - 6,8,
N нитратты - 6,8,
N амидті - 13,5
Фосфорлы тыңайтқыштар
5
Суперфосфат
P-15
тонна
18 700
Байытылған суперфосфат
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Азот-күкірт құрамды Супрефос
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
7
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийлі тыңайтқыштар
8
Хлорлы калий
K2O-60
тонна
55 000
Хлорлы калий
K2O-48
9
Күкірт қышқылды калий
(калий сульфаты) тазартылған
K2O-50
тонна
130 000
Агрохимикат Калий сульфаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Күрделі тыңайтқыштар
10
Нитроаммофоска
NPK 15:15:15 маркалы
N-15, P-15, K-15
тонна
59 000
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыштар 15:15:15 маркалы
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлі нитроаммофоска (азофоска) тыңайтқышы
N-16, P-16, K-16
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска 23:13:8 маркалы
N-23, P-13, K-8
NPK тыңайтқыштар: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
NPK 16:16:16 маркалы
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска 14:14:23 маркалы
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска 10:26:26 маркалы
N-10, P-26, K-26
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш 10:26:26 маркалы
N-10, P-26, K- 26
NPK тыңайтқыш: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлі кешенді минералды тыңайтқыштар
(аралас NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
N-20, P-14, K-20
NPK-тыңайтқышы

N 34,4
тонна
36 000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
30 800
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
45 000
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N-32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N-32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,
N амидный - 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат
P-15
тонна
18 700
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Супрефос азот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
7
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийные удобрения
8
Калий хлористый
K2O-60
тонна
55 000
Калий хлористый
K2O-48
9
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
тонна
130 000
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сложные удобрения
10
Нитроаммофоска марки
NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
59 000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N-10, P-26, K- 26
NPK удобрение: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
N-20, P-14, K-20
NPK-удобрение