"VІ шақырылған облыстық мәслихаттың ХІХ сессиясының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 167-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 қарашадағы № 257 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 қарашада № 4273 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 108 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, VI шақырылған Атырау облысының мәслихаты ХХVІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. VІ шақырылған облыстық мәслихаттың ХІХ сессиясының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 167-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4023 тіркелген, 2018 жылы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың:
1) тармақшасында:
"211 736 491" деген сандар "222 572 421" деген сандармен ауыстырылсын;
"89 822 634" деген сандар "95 930 685" деген сандармен ауыстырылсын;
"3 413 234" деген сандар "7 409 531" деген сандармен ауыстырылсын;
"118 478 532" деген сандар "119 410 114" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"218 717 335" деген сандар "227 989 536" деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
"10 954 601" деген сандар "11 983 378" деген сандармен ауыстырылсын;
"5 067 569" деген сандар "4 038 792" деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақшасында:
"-84 615" деген сандар "438 885" деген сандармен ауыстырылсын;
"0" деген сан "523 500" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"-17 850 830" деген сандар "-17 839 378" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
"17 850 830" деген сандар "17 839 378" деген сандармен ауыстырылсын;
"5 099 235" деген сандар "5 110 687" деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" деген абзацтағы:
"Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%, Жылыой ауданына және Атырау қаласына – 50%;" деген жолдар келесідей редакцияда мазмұндалсын:
"Жылыой ауданына – 15%, Атырау қаласына – 50%, Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;";
"әлеуметтік салық бойынша" деген абзацтағы:

О внесении изменений и дополнений в решение ХІХ сессии областного маслихата VІ созыва от 13 декабря 2017 года № 167-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 14 ноября 2018 года № 257. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 27 ноября 2018 года № 4273
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение областного акимата об уточнении бюджета на 2018-2020 годы, Атырауский областной маслихат VІ созыва на ХХVІ сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение ХІХ сессии областного маслихата VІ созыва от 13 декабря 2017 года № 167-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4023, опубликовано 11 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "211 736 491" заменить цифрами "222 572 421";
цифры "89 822 634" заменить цифрами "95 930 685";
цифры "3 413 234" заменить цифрами "7 409 531";
цифры "118 478 532" заменить цифрами "119 410 114";
в подпункте 2):
цифры "218 717 335" заменить цифрами "227 989 536";
в подпункте 3):
цифры "10 954 601" заменить цифрами "11 983 378";
цифры "5 067 569" заменить цифрами "4 038 792";
в подпункте 4):
цифры "-84 615" заменить цифрами "438 885";
цифру "0" заменить цифрами "523 500";
в подпункте 5):
цифры "-17 850 830" заменить цифрами "-17 839 378";
в подпункте 6):
цифры "17 850 830" заменить цифрами "17 839 378";
цифры "5 099 235" заменить цифрами "5 110 687";
в пункте 2:
в абзаце "по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты":
строки "Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету – 100%, Жылыойскому району и городу Атырау – 50%;" изложить в следующей редакции:
"Жылыойскому району - 15%, городу Атырау – 50%, Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;";
в абзаце "по социальному налогу":

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Б. Әбдешев) жүктелсін.
4. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы Н. Әйтиева
Мәслихат хатшысы Ө. Зинуллин
Облыстық мәслихаттың ХХVІ сессиясының 2018 жылғы 14 қарашадағы № 257-VІ шешіміне қосымша

2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов (Б. Абдешев).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Н. Айтиева
Секретарь маслихата У. Зинуллин
Приложение к решению ХХVІ сессии областного маслихата от 14 ноября 2018 года № 257-VІ

356411
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
104755
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
218528
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
522936
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
79811
261
Облыстың білім басқармасы
173376
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
118192
037
Әлеуметтік сауықтандыру
55184
271
Облыстың құрылыс басқармасы
23819
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
23819
2
Әлеуметтiк көмек
743027
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
743027
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
740325
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2702
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1520250
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1425083
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99478
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2850
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1384
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
974702
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

356411
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
104755
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
218528
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
522936
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
79811
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
173376
261
Управление образования области
118192
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
55184
037
Социальная реабилитация
23819
271
Управление строительства области
23819
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
743027
2
Социальная помощь
743027
256
Управление координации занятости и социальных программ области
740325
003
Социальная поддержка инвалидов
2702
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
1520250
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1425083
256
Управление координации занятости и социальных программ области
99478
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
2850
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1384
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
974702
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

539925
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
198184
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
405540
001
Жергілікті деңгейде жастар саясаты іске асыру жөніндегі қызметтер
287825
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13825
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
103775
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
115
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2665730
1
Отын және энергетика
2665730
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2665730
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
25499
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2640231
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5773055
1
Ауыл шаруашылығы
2050771
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1823800
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100451
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
6000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
81200
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
22909
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
3000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
49036
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
477780
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
882046
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
115296
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру

539925
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
198184
283
Управление по вопросам молодежной политики области
405540
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
287825
003
Капитальные расходы государственного органа
13825
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
103775
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
115
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2665730
1
Топливо и энергетика
2665730
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2665730
007
Развитие теплоэнергетической системы
25499
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
2640231
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5773055
1
Сельское хозяйство
2050771
255
Управление сельского хозяйства области
1823800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
100451
002
Поддержка семеноводства
6000
003
Капитальные расходы государственного органа
0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
81200
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
22909
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
3000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
49036
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
477780
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
882046
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
115296
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства