Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 177 "2018-2020 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 28 маусымдағы № 233 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 шілдеде № 4204 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 және 109 баптарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және қала әкімдігінің 2018-2020 жылдарға арналған қала бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, Атырау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 177 "2018-2020 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" (нормативтік құқықытық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4035 тіркелген, 2018 жылғы 22 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықытық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақтың:
1) тармақшасында:
"144 541 408" деген сандар "147 560 251" деген сандармен ауыстырылсын;
"131 293 799" деген сандар "130 907 438" деген сандармен ауыстырылсын;
"490 218" деген сандар "545 524" деген сандармен ауыстырылсын;
"2 660 272" деген сандар "2 991 327" деген сандармен ауыстырылсын;
"10 097 119" деген сандар "13 115 962" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"154 356 001" деген сандар "157 374 844" деген сандармен ауыстырылсын.
4 тармақта:
"16 970" деген сандар "15 016" деген сандармен ауыстырылсын;
"6 509" деген сандар "0" деген санымен ауыстырылсын;
"2 572" деген сандар "511" деген сандармен ауыстырылсын.
6 тармақта:
"17 271" деген сандар "17 131" деген сандармен ауыстырылсын;
"13 785" деген сандар "11 710" деген сандармен ауыстырылсын;
"197 054" деген сандар "162 054" деген сандармен ауыстырылсын;
"9 073" деген сандар "8 900" деген сандармен ауыстырылсын;
"110 845" деген сандар "81 895" деген сандармен ауыстырылсын.
9 тармақта:
"1 037 269" деген сандар "885 172" деген сандармен ауыстырылсын;
"443 131" деген сандар "707 763" деген сандармен ауыстырылсын.
10 тармақта:
"4 000" деген сандар "0" деген санымен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 14 декабря 2017 года № 177 "О бюджете города на 2018-2020 годы"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 28 июня 2018 года № 233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 20 июля 2018 года № 4204
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", и рассмотрев предложение акимата об уточнении городского бюджета на 2018-2020 годы, Атырауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 14 декабря 2017 года № 177 "О бюджете города на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4035, опубликовано 22 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1
в подпункте 1):
цифры "144 541 408" заменить цифрами "147 560 251";
цифры "131 293 799" заменить цифрами "130 907 438";
цифры "490 218" заменить цифрами "545 524";
цифры "2 660 272" заменить цифрами "2 991 327";
цифры "10 097 119" заменить цифрами "13 115 962";
в подпункте 2):
цифры "154 356 001" заменить цифрами "157 374 844".
в пункте 4:
цифры "16 970" заменить цифрами "15 016";
цифры "6 509" заменить цифрой "0";
цифры "2 572" заменить цифрами "511".
в пункте 6:
цифры "17 271" заменить цифрами "17 131";
цифры "13 785" заменить цифрами "11 710";
цифры "197 054" заменить цифрами "162 054";
цифры "9 073" заменить цифрами "8 900";
цифры "110 845" заменить цифрами "81 895".
в пункте 9:
цифры "1 037 269" заменить цифрами "885 172":
цифры "443 131" заменить цифрами "707 763".
в пункте 10:
цифры "4 000" заменить цифрой "0".

2. Келесі мазмұндағы 18 және 19 тармақтармен толықтырылсын:
"18. 2018 жылға қалалық бюджетте республикалық бюдеттен төмендегідей көлемдерде:
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 1 039 759 мың теңге;

2. Дополнить пунктами 18 и 19 следующего содержания:
"18. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
1 039 759 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;

ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 86 398 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
19. 2018 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен жаңа бизнес – идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік грандтарды беруге – 722 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін".

86 398 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.
19. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес–идей в сумме – 722 тысяч тенге".

3. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, бюджет, қаржы, өндіріс пен кәсіпкерлікті дамыту, экология, табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (А. Семгалиев).
5. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
XXIV сессия төрағасы,
Маслихат хатшысы
Қ. Әзмұханов

3. Приложения 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Семгалиев) по вопросам экономики, бюджета, финансов, развития производства и предпринимательства, экологии, природопользования.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель XXIV сессии,
секретарь Маслихата
К. Азмуханов

485 647
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
860 291
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
860 291
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
3 219 421
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 219 421
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 348
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 228 410
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
736
015
Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
62 928
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды)асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 067
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педогогикалық консультациялық көмек көрсету
18 615
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 837 317
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 142 079
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
171 932
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 878
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 878
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
162 054
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
162 054
2
Әлеуметтiк көмек
1 854 357
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
313 600
008
Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бiлiм беру ұйымдарының күндiзгi оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушiлердi қоғамдық көлiкте (таксиден басқа) жеңiлдiкпен жол жүру түрiнде әлеуметтiк қолдау
313 600
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 540 757
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
603 746
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 565
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 831
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
414 440
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
65 763
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
73 409
017
Мүгедектердi оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен және ымдау тiлi мамандарының қызмет көрсетуiн, жеке көмекшiлермен қамтамасыз ету

485 647
467
Отдел строительства района (города областного значения)
860 291
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
860 291
9
Прочие услуги в области образования
3 219 421
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 219 421
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
68 348
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
1 228 410
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
736
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
62 928
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 067
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
18 615
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 837 317
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 142 079
01
Социальное обеспечение
171 932
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 878
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9 878
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
162 054
010
Государственная адресная социальная помощь
162 054
2
Социальная помощь
1 854 357
464
Отдел образования района (города областного значения)
313 600
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
313 600
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 540 757
004
Программа занятости
603 746
007
Оказание жилищной помощи
19 565
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 831
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
414 440
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
65 763
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
73 409
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида