Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 203 "2018-2020 жылдарға арналған округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 290 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 4284 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 22.01.2019 № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес және аудандық әкімдігінің 2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерін нақтылау туралы ұсынысын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 203 "2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4042 санымен тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
2-тармақта:
1) тармақшада:
"96 024" сандары "98 870" сандарымен ауыстырылсын;
"24 280" сандары "25 380" сандарымен ауыстырылсын;
"53 608" сандары "55 354" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"96 024" сандары "98 870" сандарымен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1) тармақшада:
"62 813" сандары "65 003" сандарымен ауыстырылсын;
"5 907" сандары "8 179" сандарымен ауыстырылсын;
"55 023" сандары "54 941" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"62 813" сандары "65 003" сандарымен ауыстырылсын.
4-тармақта:
1) тармақшада:
"83 175" сандары "83 099" сандарымен ауыстырылсын;
"7 207" сандары "6 651" сандарымен ауыстырылсын;
"75 684" сандары "76 164" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"83 175" сандары "83 099" сандарымен ауыстырылсын.
5-тармақта:
1) тармақшада:
"77 765" сандары "76 809" сандарымен ауыстырылсын;
"3 646" сандары "2 709" сандарымен ауыстырылсын;
"74 119" сандары "74 100" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"77 765" сандары "76 809" сандарымен ауыстырылсын.
6-тармақта:
1) тармақшада:
"507 306" сандары "517 309" сандарымен ауыстырылсын;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 203 "О бюджетах сельских округов на 2018-2020 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 4 декабря 2018 года № 290. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 7 декабря 2018 года № 4284. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22 января 2019 года № 318 (вводится в действие по истечении десяти кадендарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22.01.2019 № 318 (вводится в действие по истечении десяти кадендарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об уточнении бюджетов сельских округов на 2018-2020 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 203 "О бюджетах сельских округов на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4042, опубликовано 18 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 2:
в подпункте 1):
цифры "96 024" заменить цифрами "98 870";
цифры "24 280" заменить цифрами "25 380";
цифры "53 608" заменить цифрами "55 354";
в подпункте 2):
цифры "96 024" заменить цифрами "98 870".
в пункте 3:
в подпункте 1):
цифры "62 813" заменить цифрами "65 003";
цифры "5 907" заменить цифрами "8 179";
цифры "55 023" заменить цифрами "54 941";
в подпункте 2):
цифры "62 813" заменить цифрами "65 003".
в пункте 4:
в подпункте 1):
цифры "83 175" заменить цифрами "83 099";
цифры "7 207" заменить цифрами "6 651";
цифры "75 684" заменить цифрами "76 164";
в подпункте 2):
цифры "83 175" заменить цифрами "83 099".
в пункте 5:
в подпункте 1):
цифры "77 765" заменить цифрами "76 809";
цифры "3 646" заменить цифрами "2 709";
цифры "74 119" заменить цифрами "74 100";
в подпункте 2):
цифры "77 765" заменить цифрами "76 809".
в пункте 6:
в подпункте 1):
цифры "507 306" заменить цифрами "517 309";

"429 869" сандары "439 872" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"507 306" сандары "517 309" сандарымен ауыстырылсын.
7-тармақта:
1) тармақшада:
"60 659" сандары "60 359" сандарымен ауыстырылсын;
"55 637" сандары "55 337" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"60 659" сандары "60 359" сандарымен ауыстырылсын.
8-1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен 59 610 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округінің білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 11 456 мың теңге;
ауылдық округтер әкімі аппараттарының ағымдағы шығындарына – 3 917 мың теңге, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне -1 746 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне -1 260 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне - 911 мың теңге;
жекешелендіру және коммуналдық мүліктерді басқаруға– 341 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 281 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 60 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округінде білім беру нысандарын күрделі жөндеу үшін жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 1 498 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіндегі әлеуметтік қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 1 039 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 1 888 мың теңге, оның ішінде:
Бақсай ауылдық округіне - 388 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 14 136 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 171 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 12 936 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 029 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 9 450 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 150 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 4 457 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 243 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 4 600 мың теңге;
Махамбет ауылдық округінің мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 7 140 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге - 5 160 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 400 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 400 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 390 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 080 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 750 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 700 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 440 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 3 585 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 473 мың теңге;

цифры "429 869" заменить цифрами "439 872";
в подпункте 2):
цифры "507 306" заменить цифрами "517 309".
в пункте 7:
в подпункте 1):
цифры "60 659" заменить цифрами "60 359";
цифры "55 637" заменить цифрами "55 337";
в подпункте 2):
цифры "60 659" заменить цифрами "60 359"
пункт 8-1 изложить новой редакции:
"Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2018 год предусмотрены текущие целевые трансферты из районного бюджета в сумме 59 610 тысяч тенге, в том числе:
11 456 тысяч тенге – на текущее содержание организаций образования Алмалинского сельского округа;
3 917 тысяч тенге - на текущие затраты аппаратов акимов сельских округов, в том числе:
в Алмалинском сельском округе – 1 746 тысяч тенге;
в Бейбарыском сельском округе – 1 260 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе - 911 тысяч тенге;
341 тысяч тенге – на приватизацию и управления коммунальным имуществом, в том числе:
в Есболском сельском округе – 281 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе - 60 тысяч тенге;
1 498 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для капитального ремонта объектов образования Бейбарыского сельского округа;
1 039 тысяч тенге – на текущее содержание организаций социальной защиты Сарайчиковского сельского округа;
1 888 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
в Баксайском сельском округе – 388 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе – 1 500 тысяч тенге;
14 136 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
в Есболском сельском округе – 171 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе – 12 936 тысяч тенге;
в Сарайчиковском сельском округе -1 029 тысяч тенге;
9 450 тысяч тенге – на текущие затраты организаций культуры, в том числе:
в Есболском сельском округе – 150 тысяч тенге;
в Алмалинском сельском округе – 4 457 тысяч тенге;
в Бейбарыском сельском округе – 243 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе – 4 600 тысяч тенге;
7 140 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение организаций культуры Махамбетского сельского округа;
5 160 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду, в том числе:
Алгинскому сельскому округу - 400 тысяч тенге,
Алмалинскому сельскому округу – 400 тысяч тенге,
Баксайскому сельскому округу - 390 тысяч тенге,
Бейбарыскому сельскому округу – 1 080 тысяч тенге,
Есболскому сельскому округу – 750 тысяч тенге,
Махамбетскому сельскому округу – 1 700 тысяч тенге,
Сарайчиковскому сельскому округу - 440 тысяч тенге,
3 585 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу - 473 тысяч тенге;

Махамбет ауылдық округіне – 3 112 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
32 -сессиясының төрағасы
Б. Рахметов
Аудандық мәслихат хатшысы М. Мырзашев

Махамбетскому сельскому округу – 3 112 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13 ,16 ,19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б. Рахметов).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель внеочередной
32-сессии районного маслихата
Б. Рахметов
Секретарь районного маслихата М. Мырзашев

2295
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2295
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2295
III.Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық
топ
Сомасы мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары

2295
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
2295
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
2295
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная
группа
Сумма тыс.тенге
Администратов
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств