2019-2021 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № XXXI-2 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 қаңтарда № 4317 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2019-2021 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерінің жобаларын қарап, VI шақырылған аудандық мәслихат ХХХІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Миялы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 299 854 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 149 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 278 667 мың теңге;
2) шығындар – 301 262 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 408 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 408 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 408 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 05.04.2019 № XXXІV-1; 16.07.2019 № ХХХІХ-1; 24.10.2019 № ХLІII-1; 24.12.2019 № ХLVI-1 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 119 042 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 284 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 116 733 мың теңге;
2) шығындар – 119 817 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.

Об утверждении бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2019-2021 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 29 декабря 2018 года № XXXI-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 января 2019 года № 4317.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2019-2021 годы, районный маслихат VI созыва на ХXXІ сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Миялинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 299 854 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 149 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 278 667 тысяч тенге;
2) затраты – 301 262 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 408 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 408 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 408 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 05.04.2019 № XXXІV-1; от 16.07.2019 № ХХХІХ-1; от 24.10.2019 № ХLІII-1; от 24.12.2019 № ХLVI-1 (вводится в действие c 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Уильского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 119 042 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 284 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 116 733 тысяч тенге;
2) затраты – 119 817 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;

1) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 95 966 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 41 130 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 12 084 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 8 161 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 22 379 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 12 212 мың теңге;
2) білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 97 234 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 14 747 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 5 000 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 75 997 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 490 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
3) ауылдық округ әкімі аппараттарының ағымдағы шығындарына – 34 226 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 9 990 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 5 906 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 8 185 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 6 845 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 3 300 мың теңге;
4) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 18 682 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 10 220 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 5 822 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 1 640 мың теңге;
5) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 21 705 мың теңге, оның ішінде:
Тасшағыл ауылдық округіне – 264 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне – 20 251 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 1 190 мың теңге;
6) елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 3 550 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 3 050 мың теңге;
7) мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық - техникалық жарақтандыруға – 53 318 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 26 518 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 20 000 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 6 800 мың теңге;
8) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 1 000 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
9) мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсетуге – 990 мың теңге, оның ішінде:
Сағыз ауылдық округіне – 990 мың теңге;
10) ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялауға – 6 660 мың теңге, оның ішінде:
Сағыз ауылдық округіне – 6 660 мың теңге;

1) 95 966 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 41 130 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 12 084 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 8 161 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 22 379 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 12 212 тысяч тенге;
2) 97 234 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 14 747 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 75 997 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 490 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
3) 34 226 тысяч тенге - на текущие затраты аппаратов акима сельских округов, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 9 990 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 5 906 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 8 185 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 6 845 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 3 300 тысяч тенге;
4) 18 682 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 10 220 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 5 822 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 1 640 тысяч тенге;
5) 21 705 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Тасшагильскому сельскому округу – 264 тысяч тенге;
Миялинскому сельскому округу – 20 251 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 1 190 тысяч тенге;
6) 3 550 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 3 050 тысяч тенге;
7) 53 318 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры, в том числе:
Уильскому сельскому округу – 26 518 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 20 000 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 6 800 тысяч тенге;
8) 1 000 тысяч тенге – на организация водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Миялинскому сельскому округу 1 000 тысяч тенге;
9) 990 тысяч тенге – на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому, в том числе:
Сагизскому сельскому округу – 990 тысяч тенге;
10) 6 660 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию автомобильных дорог в селах, поселках, сельских округах, в том числе:
Сагизскому сельскому округу – 6 660 тысяч тенге;

11) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 6 821 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 1 678 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 1 220 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 934 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 1 569 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 1 420 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 05.04.2019 № XXXІV-1 шешімімен; өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 16.07.2019 № ХХХІХ-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).

11) 6 821 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 1 678 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 1 220 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 934 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 1 569 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 1 420 тысяч тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 05.04.2019 № XXXІV-1; с изменениями, внесенными решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 16.07.2019 № ХХХІХ-1 (вводится в действие c 01.01.2019).

7. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.

7. Учесть, что на 2019 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (А.Баймуратова) жүктелсін.
9. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы С.Темірғалиев
Мәслихат хатшысы Т.Бейсқали
Аудандық мәслихаттың
ХХХІ сессиясының 2018 жылғы
29 желтоқсандағы №ХХХІ-2
шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Миялы ауылдық округінің бюджеті

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии (А. Баймуратова).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии С. Темиргалиев
Секретарь маслихата Т. Бейскали
Приложение 1
к решению ХХХІ сессии районного
маслихата от 29 декабря 2018 года №ХХХІ-2
Бюджет Миялинского сельского округа на 2019 год