"Павлодар-Шымкент", "Шымкент-Чарджоу" магистральдық мұнай құбырының сызық желісінің қауымдық сервитутын, күзет аймақтарының шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2018 жылғы 6 маусымдағы № 165 қаулысы. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 25 маусымда № 4647 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16-бабы 1-тармағы 9-1) тармақшасына, 69-бабы 4-тармағына, 118-бабына және 121-бабы 1, 2 және 4-тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 1-тармағы 8) тармақшасына, "Магистральдық құбырлар туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 22 маусымдағы Заңының 14-бабы 1-тармағына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Павлодар - Шымкент", "Шымкент-Чарджоу" магистральдық мұнай құбырының сызық желісін пайдалану үшін жер учаскелеріне осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жердің меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймастан қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Павлодар - Шымкент", "Шымкент-Чарджоу" магистральдық мұнай құбырының сызық желісін пайдалану үшін жер учаскелеріне осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жердің меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймастан қорғау аймағының шекарасы белгіленсін.
3. "Павлодар - Шымкент", "Шымкент-Чарджоу" магистральдық мұнай құбырының сызық желісінің қорғау аймағындағы жерді пайдалану режимі осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес анықталсын.
4. "Оңтүстiк Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуді;
2) осы қаулыны мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариалау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулыны мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Оңтүстік Қазақстан облысында таралатын мерзімді басылымдарға жіберуді;
4) осы қаулыны оны ресми жарияланғаннан кейін Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об установлении публичного сервитута, границ охранной зоны и определении режима использования земель линейной части магистрального нефтепровода "Павлодар-Шымкент", "Шымкент-Чарджоу"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 6 июня 2018 года № 165. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 25 июня 2018 года № 4647
В соответствии с подпунктом 9-1) пункта 1 статьи 16, пунктом 4 статьи 69, статьей 118 и пунктами 1, 2 и 4 статьи 121 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 22 июня 2012 года "О магистральном трубопроводе", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут на земельные участки без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей для эксплуатации линейной части магистрального нефтепровода "Павлодар-Шымкент", "Шымкент-Чарджоу" согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить границу охранной зоны линейной части магистрального нефтепровода "Павлодар-Шымкент", "Шымкент-Чарджоу" без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Определить режим использования земель линейной части магистрального нефтепровода "Павлодар-Шымкент", "Шымкент-Чарджоу" согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Государственному учреждению "Аппарат акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории Южно-Казахстанской области;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области после его официального опубликования.

1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оның күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын, салу, жайластыру және пайдалану тәртібін магистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей, орнатуға;
2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге тыйым салынады.

1) устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, место их размещения порядка строительства, обустройства и использования;
2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых, не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и сооружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).