Арыс қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 18/118-VІ "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2018 жылғы 20 қарашадағы № 28/201-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 23 қарашада № 4801 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 9 қарашадағы № 31/336-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4780 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 18/118-VІ "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4360 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 13 қаңтардағы "Арыс ақиқаты" газетінде және 2018 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 13 543 998 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 188 144 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 94 316 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 56 597 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 12 204 941 мың теңге;
2) шығындар – 13 520 992 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 6 362 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 823 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 461 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 83445 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 83445 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 66 801 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66 801 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 823 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 072 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61050 мың теңге.";

О внесении изменений в решение Арысского городского маслихата от 22 декабря 2017 года № 18/118-VІ "О городском бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 20 ноября 2018 года № 28/201-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 23 ноября 2018 года № 4801. Прекращено действие в связи с истечекнием срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109, с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 ноября 2018 года за № 31/336-VI "О внесении изменений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4780, Арысский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Арысского городского маслихата от 22 декабря 2017 года № 18/118-VІ "О городском бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4360, опубликовано 13 января 2018 года в газете "Арыс ақиқаты" и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 16 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Арыс на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 543 998 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 188 144 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 94 316 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 56 597 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 204 941 тысяч тенге;
2) затраты – 13 520 992 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 362 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 823 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 461 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –83445 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 83445 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 66 801 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66 801 тысяч тенге:
поступление займов – 10 823 тысяч тенге;
погашение займов – 5 072 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 61050 тысяч тенге.";

Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 ,3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Арыс қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолданылуын;

Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Арысского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Арыс қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Арыс қалалық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы А.Байтанаев
Арыс қалалық мәслихатының
2018 жылғы 20 қарашадағы
№ 28/201-VI шешіміне 1-қосымша
Арыс қалалық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 18/118-VI шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3

3) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории города Арыс.
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Арысского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Секретарь городского маслихата А. Байтанаев
Приложение 1 к решению
Арысского городского
маслихата от 20 ноября
2018 года № 28/201-VI
Приложение 1 к решению
Арысского городского
маслихата от 22 декабря
2017 года № 18/118-VI
Городской бюджет на 2018 год
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

2152
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71009
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
75617
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44362
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8146
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
8146
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56622
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56622
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35148
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4408
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12700
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4366
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2237830
1
Тұрғын үй шаруашылығы
767343
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
111199
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
16118
006
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
92921
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
2160
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
646416
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
573260
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
73156
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9728
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9728
2
Коммуналдық шаруашылық
1338136
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1338136
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
94560
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
62073
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

2152
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71009
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
75617
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44362
464
Отдел образования района (города областного значения)
8146
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8146
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56622
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56622
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35148
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4408
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
12700
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4366
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2237830
1
Жилищное хозяйство
767343
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
111199
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16118
006
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
92921
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
2160
467
Отдел строительства района (города областного значения)
646416
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
573260
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
73156
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
9728
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
9728
2
Коммунальное хозяйство
1338136
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1338136
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
94560
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
62073
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)