2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 30/206-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 4868 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VІ "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қаласының 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 22 091 597 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 274 605 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 18 418 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 25 352 мың теңге;
трансферттер түсiмi –20 773 222 мың теңге;
2) шығындар – 22 158 485 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 9 742 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –5 408 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 76 630 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 76 630 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 408 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 66 888 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 13.12.2019 № 43/297-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 45 пайыз, облыстық бюджетке 55 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз белгіленсін.

Об городском бюджете на 2019-2021 годы
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2018 года № 30/206-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 28 ноября 2018 года № 4868. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VІ "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Арысский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Арыс на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 091 597 тысяч тенге:
налоговые поступления –1 274 605 тысяч тенге;
неналоговые поступления –18 418 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –25 352 тысяч тенге;
поступления трансфертов –20 773 222 тысяч тенге;
2) затраты –22 158 485 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9742 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –5 408 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 76 630 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –76 630 тысяч тенге:
поступление займов – 15 150 тысяч тенге;
погашение займов – 5 408 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 888 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 13.12.2019 № 43/297-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 45 процентов, в областной бюджет 55 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты и социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;

4. Қала әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 23 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2019 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

4. Утвердить резерв акима города на 2019 год в сумме 23 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2019 год, согласно приложению 5.
7. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. "Арыс қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолданылуын;

8. Государственному учреждению "Аппарат Арысского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Арыс қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Арыс қалалық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы А. Байтанаев
Арыс қалалық
мәслихатының 2018
жылғы 24 желтоқсандағы
№ 30/206-VI шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет

3) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории города Арыс.
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Арысского городского маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Секретарь городского маслихата А. Байтанаев
Приложение 1 к решению
Арысского городского
маслихата от 24 декабря
2018 года № 30/206-VI
Городской бюджет на 2019 год

51847
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13071
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20653
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44789
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2434
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
72712
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
58865
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40145
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8892
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
8892
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55963
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55963
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34026
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
619
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2965
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14590
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3763
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
696001
1
Тұрғын үй шаруашылығы
413088
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19858
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
19858
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
384035
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
384035
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9195
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8927
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
268
2
Коммуналдық шаруашылық
202666
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

51847
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13071
006
Оказание жилищной помощи
20653
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44789
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2434
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
72712
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
58865
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40145
464
Отдел образования района (города областного значения)
8892
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8892
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55630
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34026
021
Капитальные расходы государственного органа
619
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2965
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
14590
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3430
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
696001
1
Жилищное хозяйство
413088
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19858
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
19858
467
Отдел строительства района (города областного значения)
384035
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
384035
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
9195
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
8927
005
Капитальные расходы государственного органа
268
2
Коммунальное хозяйство
202666
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц