Түркістан қалалық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 23/125-VI "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2018 жылғы 7 қыркүйектегі № 37/188-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 20 қыркүйекте № 4732 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 29/314-VІ "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4717 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қалалық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 23/125-VІ "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4338 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 3 қаңтардағы "Түркістан" газетінде және 2018 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 35 942 832 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 487 135 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 38 760 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76 710 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 33 340 227 мың теңге;
2) шығындар – 35 815 562 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 1 273 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 215 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 488 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 240 526 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 240 526 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 111 983 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111 983 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 215 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 488 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 113 256 мың теңге.".
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 21 декабря 2017 года № 23/125-VI "О городском бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 7 сентября 2018 года № 37/188-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 20 сентября 2018 года № 4732. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 28 августа 2018 года за № 29/314-VІ "О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4717, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата от 21 декабря 2017 года № 23/125-VІ "О городском бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4338, опубликованного 3 января 2018 года в газете "Туркистон" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет города Туркестан на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 942 832 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 487 135 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 760 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76 710 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 340 227 тысяч тенге;
2) затраты – 35 815 562 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 273 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 215 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 488 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 240 526 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 240 526 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 111 983 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111 983 тысяч тенге:
поступление займов – 7 215 тысяч тенге;
погашение займов – 8 488 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 113 256 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. 2018 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 57,6 пайыз, облыстық бюджетке 42,4 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 100 пайыз болып белгіленсін.".
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2018 жылға қалалық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 926 260 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
1) Жүйнек ауылдық округі - 152 783 мың теңге;
2) Қарашық ауылдық округі - 52 573 мың теңге;
3) Оранғай ауылдық округі - 54 259 мың теңге;
4) Иассы ауылдық округі - 60 963 мың теңге;
5) Шаға ауылдық округі - 75 820 мың теңге;
6) Ескі Иқан ауылдық округі - 163 146 мың теңге;
7) Жаңа Иқан ауылдық округі - 71 652 мың теңге;
8) Шорнақ ауылдық округі - 119 661 мың теңге;
9) Бабайқорған ауылдық округі - 35 525 мың теңге;
10) Майдантал ауылдық округі - 46 527 мың теңге;
11) Үшқайық ауылдық округі - 57 603 мың теңге;
12) Жібек жолы ауылдық округі - 35 748 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түркістан қалалық маслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Түркістан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберілуін;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түркістан қалалық маслихатының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Е.Мұстапаев
Қалалық мәслихат хатшысы Ғ.Сарсенбаев
Түркістан қалалық
мәслихатының 2018 жылғы
7 қыркүйектегі № 37/188-VI
шешіміне 1 қосымша
Түркістан қалалық
мәслихатының 2017 жылғы
21 желтоқсандағы № 23/125-VI
шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
мың теңге
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы

"2. Установить на 2018 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 57,6 процентов, в областной бюджет 42,4 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты и социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 100 процентов.".
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Предусмотреть на 2018 год размеры субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 926 260 тысяч тенге, в том числе:
1) Сельского округа Жуйнек - 152 783 тысяч тенге;
2) Сельского округа Карашык - 52 573 тысяч тенге;
3) Сельского округа Орангай - 54 259 тысяч тенге;
4) Сельского округа Иассы - 60 963 тысяч тенге;
5) Сельского округа Шага - 75 820 тысяч тенге;
6) Сельского округа Ески Икан - 163 146 тысяч тенге;
7) Сельского округа Жана Икан - 71 652 тысяч тенге;
8) Сельского округа Шорнак - 119 661 тысяч тенге;
9) Сельского округа Бабайкорган - 35 525 тысяч тенге;
10) Сельского округа Майдантал - 46 527 тысяч тенге;
11) Сельского округа Ушкайык - 57 603 тысяч тенге;
12) Сельского округа Жибек Жолы - 35 748 тысяч тенге.".
Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории города Туркестан;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
городского маслихата Е.Мустапаев
Секретарь городского маслихата Г.Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 7 сентября
2018 года № 37/188 –VІ
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 21 декабря
2017 года № 23/125 –VІ
Городской бюджет на 2018 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс

1 195 425
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 195 425
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
1 207 722
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 207 722
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 640
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
642 695
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
45 663
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 804
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығысдары
501 920
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 636 122
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 469 058
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 451 903
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 451 443
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
460
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17 155
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
17 155
2
Әлеуметтік көмек
1 071 807
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 055 279
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
453 674
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 678
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
49 998
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
108 511
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 310
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
29 001
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
331 029
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
71 078
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
16 528
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

1 195 425
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 195 425
9
Прочие услуги в области образования
1 207 722
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 207 722
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15 640
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
642 695
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
45 663
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 804
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
501 920
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 636 122
1
Социальное обеспечение
1 469 058
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 451 903
005
Государственная адресная социальная помощь
1 451 443
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
460
464
Отдел образования района (города областного значения)
17 155
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
17 155
2
Социальная помощь
1 071 807
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 055 279
002
Программа занятости
453 674
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 678
006
Оказание жилищной помощи
49 998
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
108 511
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 310
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29 001
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
331 029
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
71 078
464
Отдел образования района (города областного значения)
16 528
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов