Бәйдібек аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 24/139 "2018–2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 34/208 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 желтоқсанда № 4835 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-7 тармағына және Бәйдібек аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 қарашадағы № 33/204 "Бәйдібек аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/128 "2018-2020 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4737 тіркелген шешіміне сәйкес Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйдібек аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 24/139 "2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4394 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 3 ақпанда "Алғабас" газетінде және 2018 жылғы 25 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 және 31 тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Ағыбет ауылдық округінің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 60 092 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 635 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 152 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 57 305 мың теңге;
2) шығындар – 60 092 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
"3. Алғабас ауылдық округінің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 2 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

О внесении изменений в решение Байдибекского районного маслихата от 27 декабря 2017 года № 24/139 "О бюджетах сельских округов на 2018-2020 годы"
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 10 декабря 2018 года № 34/208. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 13 декабря 2018 года № 4835. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Байдибекского районного маслихата от 26 ноября 2018 года за № 33/204 "О внесении изменений в решение Байдибекского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 23/128 "О районном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4737, Байдибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байдибекского районного маслихата от 27 декабря 2017 года № 24/139 "О бюджете сельских округов на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4394, опубликовано 3 февраля 2018 года в газете "Алгабас" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 25 января 2018 года) следующие изменения:
пункты 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 и 31 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет сельского округа Агыбет на 2018 -2020 годы согласно приложении 1 соответственно, в том числе на 2018 года следующих объемах:
1) доходы – 60 092 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 635 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 152 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 57 305 тысяч тенге;
2) затраты – 60 092 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
"3. Утвердить бюджет сельского округа Алгабас на 2018 - 2020 годы согласно приложении 2 соответственно, в том числе на 2018 года следующих объемах:

3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.".
Көрсетілген шешімнің 28 қосымшасы осы шешімнің 10 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
"12. Шаян ауылдық округінің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 11 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 227 688 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 20 583 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 736 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 206 369 мың теңге;
2) шығындар – 227 688 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.".
Көрсетілген шешімнің 31 қосымшасы осы шешімнің 11 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
13. "Бәйдібек аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.".
Приложение 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему решению.
"12. Утвердить бюджет сельского округа Шаян на 2018 - 2020 годы согласно приложении 11 соответственно, в том числе на 2018 года следующих объемах:
1) доходы – 227 688 тысяч тенге:
налоговые поступления – 20 583 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 736 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 206 369 тысяч тенге;
2) затраты – 227 688 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.".
Приложение 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему решению.
13. Госдарственному учреждению "Аппарат Байдибекского районного маслихата" в установленном законадательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на правое хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Бәйдібек ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Бәйдібек аудандық мәслихаттың интернет - ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы А. Елеусіз
Аудандық мәслихат хатшысы М. Нахипбеков
Бәйдібек аудандық мәслихатының
2018 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 34/208 шешіміне 1 қосымша
Бәйдібек аудандық мәслихатының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 24/139 шешіміне 1 қосымша
Ағыбет ауылдық округінің 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3

3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Байдибекского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Байдибекского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата: А. Елеусиз
Секретарь районного маслихата: М. Нахипбеков
Приложение 1 к решению
Байдибекского районного
маслихата от 10 декабря
2018 года № 34/208
Приложение 1 к решению
Байдибекского районного
маслихата от 27 декабря
2017 года № 24/139
Бюджет села Агыбет на 2018 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

1. Кірістер
63 283
1
Салықтық түсімдер
3 678
01
Табыс салығы
283
2
Жеке табыс салығы
283
02
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
04
Меншiкке салынатын салықтар
2 847
1
Мүлiкке салынатын салықтар
45
02
Жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық
3
Жер салығы
400
02
Елді мекендер жерлеріне алынатын жер салығы
09
Елді мекедер жерлеріне алынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
2 402
01
Заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
02
Жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
30
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер аумақтары арқылы өтетін республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде және аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақы
2
Салықтық емес түсiмдер
348
01
Мемлекеттік меншiктен түсетiн кірістер
102
5
Мемлекет меншiгіндегі мүлікті жалға беруден түсетiн кірістер
102
10
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
50
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
50
70
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдері салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
100
01
Басқа да салықтық емес түсімдер
100
15
Жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдар
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0
4
Трансферттердің түсімдері
59 257
02
Мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
59 257
3
Аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен трансферттер
59 257
03
Субвенциялар
59 257
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
1
2
3
2. Шығындар
63 283
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
21 332
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
21 332
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
21 332
001
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 507
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

1. Доходы
63 283
1
Налоговые поступления
3 678
01
Подоходный налог
283
2
Индивидуальный подоходный налог
283
02
Индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа
04
Hалоги на собственность
2 847
1
Hалоги на имущество
45
02
Налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа
3
Земельный налог
400
02
Земельный налог на земли населенных пунктов с физических лиц, земельный участок которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа
09
Земельный налог на земли населенных пунктов с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, земельный участок которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа
4
Hалог на транспортные средства
2 402
01
Налог на транспортные средства с юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, села, поселка, сельского округа
02
Налог на транспортные средства с физических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, села, поселка, сельского округа
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
30
Плата за размещение наружной рекламы (визуальной) рекламы на: объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения, проходящих через территории города районного значения, сел, поселков, сельских округов; объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения, проходящих через территории города районного значения, сел, поселков, сельских округов; объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения; открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке.
0
2
Неналоговые поступления
348
01
Доходы от государственной собственности
102
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
102
10
Доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления)
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
50
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
50
70
Штрафы, налагаемые акимами города районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения
06
Прочие неналоговые поступления
100
01
Прочие неналоговые поступления
100
15
Добровольные сборы физических и юридических лиц
3
Поступления от продажи основного капитала
0
4
Поступления трансфертов
59 257
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
59 257
3
Трансферты из районного (города областного значения) бюджета
59 257
03
Субвенциялар
59 257
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подпрограмма
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
2. ЗАТРАТЫ
63 283
01
Государственные услуги общего характера
21332
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
21 332
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
21 332
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
19 507
022
Капитальные расходы государственного органа