2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/1 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 4849 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 27 050 340 мың теңге:
салықтық түсімдер – 984 504 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 324 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 61 523 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 986 989 мың теңге;
2) шығындар – 27 159 078 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -4 624 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 34 088 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 712 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 104 114 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 104 114 мың теңге:
қарыздар түсімі – 34 088 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 712 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 108 738 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 13.12.2019 № 53/1 шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2019 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 55 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері бекітілсін.
3. 2019 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 12 445 885 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 18 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2019 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2018 года № 37/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 26 декабря 2018 года № 4849. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 050 340 тысяч тенге:
налоговые поступления – 984 504 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 324 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 61 523 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 986 989 тысяч тенге;
2) затраты - 27 159 078 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -4 624 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 34 088 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 712 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -104 114 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 104 114 тысяч тенге:
поступление займов – 34 088 тысяч тенге;
погашение займов – 38 712 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 108 738 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 13.12.2019 № 53/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 55 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога 50 процентов в областной бюджет.
3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района на 2019 год в сумме 12 445 885 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2019 год в сумме 18 500 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2019 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц согласно приложению 4.

6. 2019 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің бөлінуі 685 201 мың теңге соммасында 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін, оның ішінде:
Бадам ауыл округі 74 688 мың теңге;
Бөген ауыл округі 46 504 мың теңге;
Бөржар ауыл округі 78 567 мың теңге;
Жеңіс ауыл округі 48 003 мың теңге;
Қарақұм ауыл округі 67 298 мың теңге;
Қараспан ауыл округі 61 495 мың теңге;
Қажымұқан ауыл округі 187 560 мың теңге;
Төрткөл ауыл округі 89 480 мың теңге;
Шұбар ауыл округі 29 533 мың теңге;
Шұбарсу ауыл округі 2 073 мың теңге.
7. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
9. "Ордабасы аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Ордабасы ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Ордабасы аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

6. Предусмотреть распределение на 2019 год размеры субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов согласно приложению 5, в общей сумме 685 201 тысяч тенге, в том числе:
Бадамский сельский округ 74 688 тысяч тенге;
Бугуньский сельский округ 46 504 тысяч тенге;
Буржарский сельский округ 78 567 тысяч тенге;
Жениский сельский округ 48 003 тысяч тенге;
Каракумский сельский округ 67 298 тысяч тенге;
Караспанский сельский округ 61 495 тысяч тенге;
Кажымуханский сельский округ 187 560 тысяч тенге;
Торткольский сельский округ 89 480 тысяч тенге;
Шубарский сельский округ 29 533 тысяч тенге;
Шубарсуский сельский округ 2 073 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 6.
8. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в районе социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Ордабасинского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных и правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Ордабасинского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Ордабасинского районного маслихата после его официального опубликования.

10. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының
төрағасы сессиясының төрағасы С.Абжалов
Аудандық мәслихат хатшысы Б.Садвахасов
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
20 желтоқсандағы № 37/1
шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 13.12.2019 № 53/1 шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата С. Абжалов
Секретарь районного маслихата Б. Садвахасов
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 20-го декабря
2018 года № 37/1
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 13.12.2019 № 53/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

115 713
062
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
115 713
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
172 482
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
8 908
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
145 082
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
18 492
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
256 636
076
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
256 636
14
Борышқа қызмет көрсету
42
1
Борышқа қызмет көрсету
42
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
42
15
Трансферттер
1 152 555
1
Трансферттер
1 152 555
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 152 555
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2 007
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
493 502
038
Субвенциялар
657 046
3. Таза бюджеттік кредиттеу
-4 624
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Бюджеттік кредиттер
34 088
10
Ауыл,су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
34 088
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
34 088
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

115 713
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі
115 713
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
172 482
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
8 908
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
145 082
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
18 492
464
Отдел образования района (города областного значения)
256 636
076
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
256 636
14
Обслуживание долга
42
1
Обслуживание долга
42
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
42
15
Трансферты
1 152 555
1
Трансферты
1 152 555
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 152 555
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2 007
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
493 502
038
Субвенции
657 046
3. Чистое бюджетное кредитование
-4 624
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Бюджетные кредиты
34 088
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
34 088
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
34 088
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

355 613
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
31 815
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 143
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
77 329
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыздандыру
676 364
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
369 124
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
365 497
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
365 497
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 627
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 627
2
Әлеуметтік көмек
260 430
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
260 430
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
23 572
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 740
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 565
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
49 409
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 386
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47 316
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
5 681
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
56 011
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
45 750
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46 810
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 810
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 331
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 984
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 495
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 381 788
1
Тұрғын үй шаруашылығы
721 740
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

355 613
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
31 815
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 143
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
77 329
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
676 364
1
Социальное обеспечение
369 124
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
365 497
005
Государственная адресная социальная помощь
365 497
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 627
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 627
2
Социальная помощь
260 430
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
260 430
002
Программа занятости
23 572
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 740
006
Оказание жилищной помощи
5 565
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
49 409
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 386
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47 316
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
5 681
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
56 011
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
45 750
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46 810
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 810
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 331
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 984
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8 495
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 381 788
1
Жилищное хозяйство
721 740
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)