Сайрам аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 23-159/VI "Сайрам ауданы Ақсукент, Ақбұлақ, Арыс, Жібек жолы, Қайнарбұлақ, Қарабұлақ, Қарамұрт, Қарасу, Құтарыс, Көлкент, Манкент ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2018 жылғы 19 сәуірдегі № 27-179/VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 25 сәуірде № 4570 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағы 1) тармақшасына және Сайрам аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 наурыздағы 26-176/VI "Сайрам аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-149/VI 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешімен өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4499 тіркелген шешіміне сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 23-159/VI "Сайрам ауданы Ақсукент, Ақбұлақ, Арыс, Жібек Жолы, Қайнарбұлақ, Қарабұлақ, Қарамұрт, Қарасу, Құтарыс, Көлкент, Манкент ауылдық округтерінің бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4400 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 16 наурыз 11, 30 наурыз 12, 6 сәуір және 13 сәуір 14 "Мәртөбе" газетінде және 2018 жылғы 15 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020жылдарға арналған Сайрам ауданы "Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 332 113 мың теңге;
салықтық түсімдер – 149 597 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 182 516 мың теңге;
2) шығындар – 332 113 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 28 декабря 2017 года № 23-159/VI "О бюджете Аксукентского, Акбулакского, Арысского, Жибек Жолинского, Кайнарбулакского, Карабулакского, Карамуртского, Карасуского, Кутарысского, Колкентского, Манкентского сельских округов Сайрамского района на 2018-2020 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 19 апреля 2018 года № 27-179/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 25 апреля 2018 года № 4570. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Сайрамского районного маслихата от 29 марта 2018 года за № 26-176/VI "О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 22-149/VI о районном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4499, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата от 28 декабря 2017 года № 23-159/VІ " О бюджете Аксукентского, Акбулакского, Арыского, Жибек Жолинского, Кайнарбулакского, Карабулакского, Карамуртского, Карасуского, Кутарыского, Колкентского, Манкентского сельских округов Сайрамского района на 2018-2020 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4400, опубликованного 16 марта 11, 30 марта 12, 6 апреля 13 и 13 апреля 14 2018 года в газете "Пульс Сайрама" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 15 февраля 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет государственного учреждения "Аксукентского сельского округа Сайрамского района" на 2018-2020 годы в соответствии с приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 332 113 тысяч тенге;
налоговые поступления – 149 597 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов– 182 516 тысяч тенге;
2) затраты – 332 113 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
3. 2018-2020 жылдарға арналған Сайрам ауданы "Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 59 560 мың теңге;
салықтық түсімдер - 10 387 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 214 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 48 959 мың теңге;
2) шығындар – 59 560 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0;
5 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
5. 2018-2020 жылдарға арналған Сайрам ауданы "Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 39 272 мың теңге;
салықтық түсімдер –11 989 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 246 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 27 037 мың теңге;
2) шығындар – 39 272 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
7 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
7. 2018-2020жылдарға арналған Сайрам ауданы "Жібек жолы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 33 561 мың теңге;
салықтық түсімдер – 6 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –832 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 26 563 мың теңге;
2) шығындар – 33 561мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета– 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 ;
поступление займов– 0;
погашение займов– 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
пункт 3 изложить в следующей редакции:
3. Утвердить бюджет государственного учреждения "Акбулакского сельского округа Сайрамского района" на 2018-2020 годы в соответствии с приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 560 тысяч тенге;
налоговые поступления – 10 387 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 214 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 48 959 тысяч тенге;
2) затраты – 59 560 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0;
приобретение финансовых активов– 0;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступление займов– 0;
погашение займов– 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
пункт 5 изложить в следующей редакции:
5. Утвердить бюджет государственного учреждения "Арыского сельского округа Сайрамского района" на 2018-2020 годы в соответствии с приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 272 тысяч тенге;
налоговые поступления – 11 989 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 246 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 27 037 тысяч тенге;
2) затраты – 39 272 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0, в том числе:
приобретение финансовых активов– 0;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступление займов– 0;
погашение займов– 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
пункт 7 изложить в следующей редакции:
7. Утвердить бюджет государственного учреждения "Жибек Жолинского сельского округа Сайрамского района" на 2018-2020 годы в соответствии с приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 561 тысяч тенге;
налоговые поступления – 6 166 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 832 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 26 563 тысяч тенге;
2) затраты – 33 561 тысяч тенге;

19. 2018-2020 жылдарға арналған Сайрам ауданы "Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 136 709 мың теңге;
салықтық түсімдер – 24 009 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 718 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 111 982 мың теңге;
2) шығындар – 136 709 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
21 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
21. 2018-2020 жылдарға арналған Сайрам ауданы "Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 105 938 мың теңге;
салықтық түсімдер – 69 048 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 202 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 36 688 мың теңге;
2) шығындар – 105 938 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 қосымшалары осы шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Сайрам аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

19. Утвердить бюджет государственного учреждения "Колкентского сельского округа Сайрамского района" на 2018-2020 годы в соответствии с приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 136 709 тысяч тенге;
налоговые поступления– 24 009 тысяч тенге;
неналоговые поступления– 718 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов– 111 982 тысяч тенге;
2) затраты – 136 709 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетное кредитование – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0;
поступление займов– 0;
погашение займов– 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
пункт 21 изложить в следующей редакции:
21. Утвердить бюджет государственного учреждения "Манкентского сельского округа Сайрамского района" на 2018-2020 годы в соответствии с приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 105 938 тысяч тенге;
налоговые поступления– 69 048 тысяч тенге;
неналоговые поступления– 202 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов– 36 688 тысяч тенге;
2) затраты – 105 938 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетное кредитование – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступление займов– 0;
погашение займов– 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Сайрамского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешіммемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Сайрам ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осышешімді Сайрам аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қантарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Б. Егембердиев
Аудандық мәслихат хатшысы Ж. Сүлейменов
Сайрам аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
19 сәуірдегі № 27-179/VI
шешіміне 1-қосымша
Сайрам аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
28 желтоқсандағы № 23-159/VI
шешіміне 1-қосымша
Ақсукент ауылдық округінің 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3
І. Кірістер

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Сайрамского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сайрамского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение ввести в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата Б. Егембердиев
Секретарь районного маслихата Ж. Сүлейменов
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 19 апреля
2018 года № 27-179/VІ
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 28 декабря
2017 года № 23-159/VІ
Сельский бюджет Аксукентского сельского округа на 2018 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
І. Доходы

051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1300
3. Таза бюджеттiк кредиттеу
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Атауы
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Функционалдық топ
Сомасы,
Кіші функция
Атауы
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Қарыздар түсімі
0
Функционалдық топ
Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Сомасы, мың теңге
Бағдарлама
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Сайрам аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
19 сәуірдегі № 27-179/VI
шешіміне 31-қосымша
Сайрам аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
28 желтоқсандағы № 23-159/VI
шешіміне 31-қосымша
Манкент ауылдық округінің 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3
І. Кірістер

051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1300
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Подфункция Наименование
Администратор бюджетной программы
Программа
Сумма, тысяч тенге
Бюджетные кредиты
0
Категория Наименование
Класс
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Подфункция Наименование
Администратор бюджетной программы
Программа
Сумма, тысяч тенге
Приобретение финансовых активов
0
Категория Наименование
Класс
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
Поступление от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Категория Наименование
Класс
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
Поступления займов
0
Функциональная группа
Подфункция Наименование
Администратор бюджетной программы
Программа
Сумма, тысяч тенге
Погашение займов
0
Категория Наименование
Класс
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 31 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 19 апреля
2018 года № 27-179/VІ
Приложение 31 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 28 декабря
2017 года № 23-159/VІ
Сельский бюджет Манкентского сельского округа на 2018 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
І. Доходы