2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 34/1-06 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 4848 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VІ "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түлкібас ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 24472406 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2453078 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 26272 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 80758 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 21912298 мың теңге;
2) шығындар – 24517956 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -17223 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –24798 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 28327 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28327 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24798 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 45550 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 15.11.2019 № 47/1-06 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 55 пайыз және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2019 жылы облыстық бюдеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 9099949 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2019 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 619407 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Балықты ауылдық округі
24585 мың теңге;
Майлыкент ауылдық округі
88303 мың теңге;
Шақпақ ауылдық округі
48949 мың теңге;
Машат ауылдық округі
24634 мың теңге;
Жабағылы ауылдық округі
24008 мың теңге;
Тастұмсық ауылдық округі
22466 мың теңге;
Рысқұлов ауылдық округі
27946 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі
55728 мың теңге;
Кемербастау ауылдық округі
20786 мың теңге;
Арыс ауылдық округі
23093 мың теңге;
Акбиік ауылдық округі
21610 мың теңге;
Жаскешу ауылдық округі
57094 мың теңге;
Келтемашат ауылдық округі
21589 мың теңге;
Састөбе поселкелік округі
123433 мың теңге;
Түлкібас поселкелік округі
35183 мың теңге;

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2018 года № 34/1-06. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 25 декабря 2018 года № 4848. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VІ "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 24472406 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2453078 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26272 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 80758 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21912298 тысяч тенге;
2) затраты – 24517956 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17223 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24798 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28327 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –28327 тысяч тенге:
поступление займов – 7575 тысяч тенге;
погашение займов – 24798 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 45550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 15.11.2019 № 47/1-06 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 55 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2019 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Тюлькубасского района в сумме 9099949 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2019 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковых округов в общей сумме 619407 тысяч тенге, в том числе:
Балықтинский сельский округ
24585 тысяч тенге;
Майлыкентский сельский округ
88303 тысяч тенге;
Шакпакский сельский округ
48949 тысяч тенге;
Машатский сельский округ
24634 тысяч тенге;
Жабагылинский сельский округ
24008 тысяч тенге;
Тастумсыкский сельский округ
22466 тысяч тенге;
Рыскуловский сельский округ
27946 тысяч тенге;
Мичуринский сельский округ
55728 тысяч тенге;
Кемербастауский сельский округ
20786 тысяч тенге;
Арыский сельский округ
23093 тысяч тенге;
Акбиикский сельский округ
21610 тысяч тенге;
Жаскешуский сельский округ
57094 тысяч тенге;
Келтемашатский сельский округ
21589 тысяч тенге;
Састюбинский поселковый округ
123433 тысяч тенге;
Тюлькубаский поселковый округ
35183 тысяч тенге;

5. Аудан әкімдігінің 2019 жылға арналған резервi 16050 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2019 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
8. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
9. "Түлкібас аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;

5. Утвердить резерв акимата района на 2019 год в сумме 16050 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2019 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 5.
8. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Тюлькубасского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;

2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Түлкібас ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Тюлькубасского района;

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түлкібас аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы А.Нұранов
Аудандық мәслихаттың хатшысы С.Сейсенбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
21 желтоқсандағы № 34/1-06
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас ауданының 2019 жылға арналған аудандық бюджет

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Тюлькубасского районного маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата А. Нуранов
Секретарь районного маслихата С. Сейсенбаев
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата
от 21 декабря 2018 года
№ 34/1-06
Тюлькубасский районный бюджет на 2019 год