Шардара ауданының аумағында сайлау учаскелерін құру туралы
Түркістан облысы Шардара ауданы әкімінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 09 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 22 қарашада № 4792 болып тіркелді. Күші жойылды - Түркістан облысы Шардара ауданы әкімінің 2020 жылғы 26 ақпандағы № 05 шешімімен
Ескерту. Күшi жойылды - Түркiстан облысы Шардара ауданы әкімінің 26.02.2020 № 05 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық Заңының 23 бабының 1 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 33 бабының 2-тармағына сәйкес Шардара ауданының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданы аумағында сайлауды ұйымдастыру және өткізу үшін сайлау учаскелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес құрылсын.
2. Шардара ауданы әкімінің 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 22 "Шардара ауданында сайлау учаскелерін құру, олардың орталықтарын және шекараларын белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14-15-128 тіркелген, 2012 жылдың 27 қаңтарда "Шартарап-Шарайна" газетінде жарияланған) және 2016 жылғы 3 ақпандағы № 2 "Шардара ауданында сайлау учаскелерін құру, олардың орталықтарын және шекараларын белгілеу туралы" Шардара ауданы әкімінің 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 22 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3573 тіркелген, 2016 жылдың 12 ақпандағы "Шартарап-Шарайна" газетінде жарияланған) шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. "Шардара ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Шардара ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

Об образовании избирательных участков на территории Шардаринского района
Решение акима Шардаринского района Туркестанской области от 19 ноября 2018 года № 09. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 22 ноября 2018 года № 4792. Утратило силу решением акима Шардаринского района Туркестанской области от 26 февраля 2020 года № 05
Сноска. Утратило силу решением акима Шардаринского района Туркестанской области от 26.02.2020 № 05 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 23 Конституционного Закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", и пунктом 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" аким Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Образовать избирателные участки для организации и проведения выборов на территории Шардаринского района согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решений акима Шардаринского района от 9 декабря 2011 года № 22 "Об образовании в Шардаринском районе избирательных участков, установлении их центров и границ" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14-15-128, опубликовано 27 января 2012 года в газете "Шартарап-Шарайна") и от 3 февраля 2016 года № 2 "О внесении изменения в решение акима Шардаринского района от 9 декабря 2011 года № 22 "Об образовании в Шардаринском районе избирательных участков, установлении их центров и границ" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3573, опубликовано 12 февраля 2016 года в газете "Шартарап-Шарайна").
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Шардаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Шардаринского района;

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара ауданы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Г.Амантайға жүктелсін.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Кистауов
КЕЛІСІЛДІ:
Шардара аудандық аумақтық
сайлау комиссиясының төрағасы
______________Ш.Жариякүл
"19" қараша 2018 жыл
Шардара ауданы әкімінің
"19" қараша 2018 жылғы
№ 09 шешіміне қосымша
Шардара ауданы аумағындағы сайлау учаскелері.
№ 849 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, Ж.Қолдасов көшесі № 4, Ж.Жабаев атындағы бастауыш мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Ж.Қолдасов көшесінен басталып, Н.Оңдасынов көшесі мен Жаушықұм ауылына баратын жолмен балық тәлім бағы, аудандық туберкулезге қарсы диспансерімен айналып Ж.Қолдасов көшесімен, Т.Маханбетов, Т.Бокин көшелерін және "Әсем-ай" мөлтек ауданын, "Шардара-Абай" тасжолының бойында орналасқан үйлерді қамти отырып, аяқталады.
№ 850 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, Ғ.Мұратбаев көшесі № 36, № 1 М.Әуезов атындағы жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Н.Оңдасынов көшесінің солтүстік бөлігі, Ж.Есалиев көшесімен солтүстікке бұрылып, Ғ.Мұратбаев көшесінен шығысқа қарай бұрылып, Ж.Қолдасов көшесіне дейін, шығыс жағы – Ж.Қолдасов көшесінің (осы көшені қоспағанда) туберкулезге қарсы диспансер қоршауының батыс бөлігіндегі көшелерді қамти отырып, тік жарға дейін, қорымнан айналып, мал дәрігерлік станциясына баратын жолдың шығыс бөлігін қамтиды.
№ 851 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, Әл-Фараби көшесі № 16Б, "Шардара" мектеп-лицейінің ғимараты.
Шекаралары: Хауыздан шығысқа қарай жыра бойымен Н.Оңдасынов көшесіне шығып, оңға бұрылып, Шымкентке шығатын трассаның бойынан Жаушықұм, Ұзыната көшелерін қамти отырып, мемлекеттік автоинспекция бекетіне дейін. Мемлекеттік автоинспекция бекетінен оңға бұрылып, саяжайдың батыс жағындағы жолмен хауызға дейін.
№ 852 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, Ы.Алтынсарин көшесі № 30, Қ.Аманжолов атындағы жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: құрылыс материалдары комбинатының батыс жағымен, жардың етегінен батысқа бұрылып, Сырдария өзеніне тіреліп, оның оң жағасымен Оңтүстікке бұрылып қоймаларды айналып, Төменгі тоғай елді мекенін қамти отырып, құрылыс материалдары комбинатына тіреледі.
№ 853 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, Ө.Түгелбаев даңғылы № 3А, Б.Соқпақбаев атындағы жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Абай, Әйтеке би көшелерінің қиылысынан бастап, Әйтеке би көшесінің сол жақ бойынан орман шаруашылығы мекемесі ғимаратымен, автосервис ғимаратын, құрылыс материалдары комбинатымен су электр станциясы гаражы, механикалық жөндеу зауытын айналып, Әйтеке би көшесіне тіреледі.
№ 854 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, Қ.Елмұратов көшесі № 13, "Шардара су электр станциясы" акционерлік қоғамының ғимараты.
Шекаралары: су қоймасы жағасымен солтүстікке қарай, "Бихон" мейрамханасына баратын жолды бойлап, тікелей Төлеби көшесін кесіп өтіп көтерме сауда базары қорасының солтүстігімен Абай көшесіне шығып, Абай көшесімен, Пионер поселкісімен өтіп, су қоймасына тірелгенше.
№ 855 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, Қазыбек би көшесі № 7А, М.Горький атындағы жалпы орта мектебінің ғимараты.

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Шардаринского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата акима района Г. Амантай.
5. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Кистауов
СОГЛАСОВАНО:
Председатель территориальной
избирательной комиссии
Шардаринской районной
______________Ш. Жариякул
"19" ноября 2018 года
Приложение к решению акима
Шардаринского района от
"19" ноября 2018 года № 09
Избирательные участки на территории Шардаринского района
Избирательный участок № 849
Центр: город Шардара, улица Ж.Колдасова № 4, здание начальной школы имени Ж.Жабаева.
Границы: с улицы Ж.Колдасова, проходящая улица Н.Ондасынова и Жаушыкум, охватывая рыбопитомник, районный противотуберкулезный диспансер до улицы Ж.Колдасова, Т.Маханбетова, Т.Бокина и микрорайон "Әсем-ай", охватывая постройнных домов в доль дороги "Шардара-Абай".
Избирательный участок № 850
Центр: город Шардара, улица Г.Муратбаева № 36, здание общей средней школы № 1 имени М.Ауезова.
Границы: северная сторона улицы Н.Ондасынова, к северу по улице Ж.Есалиева, повернув к востоку от улицы Г.Муратбаева, до улицы Ж.Колдасова, затем проходит с востока по улице Ж.Колдасова (не включая эту улицу), охватывая дома, находящиеся в западном направлении от противотуберкулезного диспансера до обрыва, затем охватывает восточную сторону дороги, ведущей на ветеринарную станцию.
Избирательный участок № 851
Центр: город Шардара, улица Аль-Фараби № 16Б, здание школы-лицея "Шардара".
Границы: От хауза к востоку вдоль обрыва до улицы Н.Ондасынова, затем, повернув направо по трассе, следующей в город Шымкент, охватывая улицы Жаушыкум, Узыната, до поста государственной авто инспекции. От поста государственной авто инспекции граница сворачивает направо до дачных участков и от дачных участков следует в западном направлении до хауза.
Избирательный участок № 852
Центр: город Шардара, улица Ы.Алтынсарин № 30, здание общей средней школы имени К.Аманжолова.
Границы: с западной стороны комбината строительных материалов, следуя вдоль холмов на запад, упираясь в реку Сырдарья, затем идет по ее правому берегу на юг охватывает склады, включая микрорайон Нижний Тугай до комбината строительных материалов.
Избирательный участок № 853
Центр: город Шардара, проспект О.Тугелбаева № 3А, здание общей средней школы имени Б.Сокпакбаева.
Границы: от перекрестка улиц Абая и Айтеке би, следует по левой стороне улицы Айтеке би, включая здание учреждения лесного хозяиства, здания автосервиса, комбината строительных материалов, ремонтно-механического завода, гаража гидроэлектростанции, доходит до улицы Айтеке би.
Избирательный участок № 854
Центр: город Шардара, улица К.Елмуратова № 13, здание акционерного общества "Шардаринская гидроэлектростанция".
Границы: по берегу водохранилища к северу, затем поворачивает по дороге, ведущей в ресторан "Бихон" до пересечения с улицей Толеби, северная сторона территории оптового рынка до улицы Абая, проходит по Пионерскому поселку до водохранилища.
Избирательный участок № 855
Центр: город Шардара, улица Казыбек би, № 7А, здание общей средней школы имени М.Горького.

Шекаралары: Төле би, Қазыбек би көшелерінің қиылысынан (№ 42-48 үйлер) шығысқа қарай, Қазыбек би көшесіне дейін және осы көше бойымен Әйтеке би көшесінің сол жағындағы, Абай көшесінің сол жағындағы тұрғын үйлерді қамти отырып, шығысқа қарай Н.Төреқұлов көшесі аумағын қамтиды.
№ 856 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, С.Әшіров көшесі № 63, Түркістан облыстық № 4 спорт мектебі.
Шекаралары: Қазыбек би, Әл-Фараби көшелерінің қиылысынан Әл-Фараби көшесінің бойындағы үйлерді қамти отырып, № 16 кәсіптік колледжге баратын жол бойымен телестанция, су қабылдау торабы аумағымен Шардара су қоймасы жағалауы, "Теңіз клубы" аумағымен қоса қамтиды.
№ 857 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, Б.Тәжиев көшесі № 25А, "Қаз Сушар" РМК ОҚОФ Шардара өндірістік бөлімшесінің ғимараты.
Шекаралары: "Шардара" каналының сол жағасымен тазалау жүйесін айналып өтіп, солға қарай айналып, мұнай қоймасынан № 14 бекетке дейін.
№ 858 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, К.Байсейітова көшесі № 15, Құрманғазы атындағы жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Су электр станциясынан Сырдария өзенінің сол жағалау мен эстакада өткелімен батысқа қарай бұрылып, Шардара каналының оң жақ жағасымен оңтүстікке бұрылып, Қызылқұм каналымен су реттегішке барып тіреледі.
№ 859 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, С.Әшіров көшесі, № 8, Аудандық орталық аурухана ғимараты.
Шекаралары: Шардара қаласы, Аудандық орталық аурухана.
№ 860 сайлау учаскесі
Орталығы: Жаушықұм ауылы, "Жаушықұм" мектеп-лицейінің ғимараты.
Шекаралары: Жаушықұм ауылдық округінің аумағы.
№ 861 сайлау учаскесі
Орталығы: Қ.Тұрысбеков ауылдық округі, Шардара ауылы, Ш.Уалиханов атындағы жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Шардара ауылының аумағы.
№ 862 сайлау учаскесі
Орталығы: Қ.Тұрысбеков ауылдық округі, Ақберді елді мекені, № 7 бастауыш мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Қуанқұдық, Бимырза, Пішентөбе, Есалықұдық елді мекендері, тауарлы сүт фермасының аумағы.
№ 863 сайлау учаскесі
Орталығы: Көксу ауылдық округі, Көксу ауылы, С.Ерубаев атындағы жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Көксу ауылының аумағы.
№ 864 сайлау учаскесі
Орталығы: Көксу ауылдық округі, Көксу ауылдық округіне қарасты Айдарқұл-Қашар елді мекені, № 8 бастауыш мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Айдарқұл-Қашар елді мекенінің аумағы.
№ 865 сайлау учаскесі
Орталығы: Көксу ауылдық округіне қарасты Баспанды елді мекені. № 9 бастауыш мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Баспанды және Жоласар елді мекендері аумақтары.
№ 866 сайлау учаскесі
Орталығы: Қоссейіт ауылы, "Сырдария" жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Қоссейіт ауылдық округінің аумағы.
№ 867 сайлау учаскесі
Орталығы: Көксу ауылдық округі, Сырдария ауылы, Т.Айбергенов атындағы мектеп - гимназиясының ғимараты.
Шекаралары: Сырдария ауылының аумағы, тауарлы сүт фермасын қоса алғанда.
№ 868 сайлау учаскесі
Орталығы: Ұзын ата ауылы, "Ұзын ата" жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Ұзын ата ауылдық округінің аумағы.
№ 869 сайлау учаскесі
Орталығы: Алатау батыр ауылы, "Қазақстан" бастауыш мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Алатау батыр ауылдық округі, "Ақ алтын" акционерлік қоғамының мақта қабылдау бекетінен бастап М.Исмагулов көшесінің оң жағы көшені бойлап, жылу қазандығынан кейінгі "Тәуелсіздік" көшесінен солтүстікке қарай ауылдың аяғына дейін, Шардара-Арыс трассасы бойында орналасқан тұрғын үйлерді қамтиды.
№ 870 сайлау учаскесі
Орталығы: Сүткент ауылы, Т.Тәжібаев атындағы жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Сүткент ауылдық округінің аумағы.
№ 871 сайлау учаскесі
Орталығы: Қызылқұм ауылдық округі, Қызылқұм ауылы, "Қызылқұм" жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Қызылқұм ауылдық округінің аумағы.
№ 872 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшенгелді ауылдық округі, Ақ алтын ауылы, "Ақ алтын" жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Ақшеңгелді ауылдық округінің Ақ алтын елді мекенінің аумағы.
№ 873 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшенгелді ауылдық округі, Егізқұм ауылы, "Егізқұм" жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Ақшенгелді ауылдық округінің Егізқұм елді мекенінің аумағы.
№ 874 сайлау учаскесі
Орталығы: Достық ауылдық округі, Достық ауылы, "Достық" жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Достық ауылдық округінің аумағы.
№ 875 сайлау учаскесі
Орталығы: Алатау батыр ауылы, С.Кәттебеков атындағы жалпы орта мектебінің ғимараты.
Шекаралары: Алатау батыр ауылы, М.Исмагулов көшесінің сол жағы, Бекет елді мекенінің аумағы.
№ 876 сайлау учаскесі
Орталығы: Шардара қаласы, № 2037 шекаралық заставасының ғимараты.
Шекаралары: № 2037 шекара Заставасы және байланыс әскери бөлімі.

Границы: к востоку от пересечения улиц Толе би, Казыбек би (дома № 42-48), улица Казыбек би до улицы Айтеке би, затем охватывает дома на левой стороне улиц Айтеке би, Абая и улица Н.Торекулова с пересечения улицы Абая в восточном направлении.
Избирательный участок № 856
Центр: город Шардара, улица С.Аширова № 63, здания Туркестанский областной спортивной школы № 4.
Границы: от пересечения улиц Казыбек би и вдоль улицы Аль-Фараби, включая дома вдоль дороги по улице Аль-Фараби до колледжа № 16, включая, телестанцию, територию водозабора, берега водохранилища Шардара и "Морской клуб".
Избирательный участок № 857
Центр: город Шардара, улица Б.Тажиев № 25А, здание Шардаринского производственного участка ЮКОФ РГП "Каз Сушар".
Границы: полевом берегу Шардаринского канала, включая очистные сооружения города, повернув налево от очистных сооружений, до центра поста № 14 нефтебазы.
Избирательный участок № 858
Центр: город Шардара, улица К.Байсейтова № 15, здание средней школы имени Курмангазы.
Границы: от гидроэлектростанции по левому берегу реки Сырдарья до эстакадного перехода и поворачивает на запад по правому берегу Шардаринского канала, затем поворачивает на юг по берегу до головного сооружения Кызылкумского канала.
Избирательный участок № 859
Центр: город Шардара, улица С.Аширов, № 8, здание районной центральной больницы.
Границы: город Шардара, районная центральная больница.
Избирательный участок № 860
Центр: село Жаушыкум, здание средней школы - лицея "Жаушыкум".
Границы: территория Жаушыкумского сельского округа.
Избирательный участок № 861
Центр: сельский округ К.Турысбекова, село Шардара, здание средней школы имени Ш.Уалиханова
Границы: территория села Шардара.
Избирательный участок № 862
Центр: сельский округ К.Турысбекова, село Акберды, здание начальной школы № 7.
Границы: населенные пункты Куанкудык, Бимырза, Пишентобе, Есалыкудык, территория молочно-товарной фермы.
Избирательный участок № 863
Центр: Коксуйский сельский округ, село Коксу, здание общей средней школы имени С.Ерубаева.
Границы: территория село Коксу.
Избирательный участок № 864
Центр: Коксуйский сельский округ, населенный пункт Айдаркул-Кашар, сельского округа Коксу здание начальной школы № 8.
Границы: территория населенного пункта Айдаркул-Кашар
Избирательный участок № 865
Центр: населенный пункт Баспанды, сельского округа Коксу здание начальной школы № 9.
Границы: территория населенных пунктов Баспанды и Жоласар.
Избирательный участок № 866
Центр: село Коссейт, здание общей средней школы "Сырдария".
Границы: территория Коссейтского сельского округа.
Избирательный участок № 867
Центр: Коксуйский сельский округ, село Сырдария, здание школы-гимназий имени Т.Айбергенова.
Границы: территория села Сырдария, включая молочно-товарную ферму.
Избирательный участок № 868
Центр: село Узыната, здание общей средней школы "Узыната".
Границы: территория Узынатинского сельского округа.
Избирательный участок № 869
Центр: село Алатау батыр, здание начальной школы "Казахстан".
Границы: сельский округ Алатау батыр, начиная с хлопкоприемного пункта акционерного общества "Ак алтын" по правую сторону улицы М.Исмагулова, затем от котельной по улице "Тәуелсіздік" на север села дома вдоль трассы Шардара-Арысь.
Избирательный участок № 870
Центр: село Сюткент, здание общей средней школы имени Т.Тажибаева.
Границы: территория Сюткентского сельского округа.
Избирательный участок № 871
Центр: Кызылкумский сельский округ, село Кызылкум, здание общей средней школы "Кызылкум".
Границы: территория Кызылкумского сельского округа.
Избирательный участок № 872
Центр: Акшенгельдинский сельский округ, село Акалтын, здание общей средней школы "Акалтын".
Границы: территория села Акалтын, Акшенгелдинского сельского округа.
Избирательный участок № 873
Центр: Акшенгельдинский сельский округ, село Егизкум, здание общей средней школы "Егизкум".
Границы: Акшенгельдинский сельский округ, территория села Егизкум.
Избирательный участок № 874
Центр:Достыкский сельский округ, село Достык, здание общей средней школы "Достык".
Границы: территория Достыкского сельского округа.
Избирательный участок № 875
Центр: село Алатау батыр, здание общей средней школы имени С.Каттебекова.
Границы: село Алатау батыр, левая сторона улицы М.Исмагулова, территория населенного пункта Бекет.
Избирательный участок № 876
Центр: город Шардара, здание пограничной заставы № 2037.
Границы: территория воинской части № 2037 и роты связи.