Өскемен қаласында қалалық рельсті көлікпен (трамваймен) жолаушылар тасымалдау қағидасын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 15 тамыздағы № 3450 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық Әділет басқармасында 2018 жылғы 14 қыркүйекте № 5-1-197 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасындағы көлік туралы 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына, Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 1-тармағының 9) тармақшасына сәйкес, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Өскемен қаласының қалалық рельсті көлікпен (трамваймен) жолаушылар тасымалдау қағидасы бекітілсін.
2. "Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімінің аппаратты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық Әділет органында мемлекеттік тіркеуін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы қаулының көшірмесін қағаз және электрондық нұсқада қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми түрде жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкісіне енгізу үшін жіберуді;
3) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы қаулының көшірмесін ресми жариялауға Өскемен қаласы аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарына жіберуді;
4) осы қаулыны ресми түрде жарияланған соң Өскемен қаласы әкімдігінің интернет-ресурстарына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Өскемен қаласы әкімінің орынбасары Б.М. Кудияровқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қаласы
әкімінің міндетін атқарушы О. Булавкина
Өскемен қаласы әкімдігінің
2018 жылғы "15" тамыз
№ 3450 қаулысымен бекітілген
Өскемен қаласында қалалық рельсті көлікпен (трамвай) жолаушылар тасымалдау қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 11-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына сәйкес әзірленген және Өскемен қаласында қалалық рельсті көлікпен (трамвай) жолаушылар тасымалдау тәртібін анықтайды (бұдан әрі - Қағида).

Об утверждении Правил перевозок пассажиров городским рельсовым транспортом (трамваем) в городе Усть-Каменогорске
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 15 августа 2018 года № 3450. Зарегистрировано Управлением юстиции города Усть-Каменогорска Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 14 сентября 2018 года № 5-1-197
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", подпунктом 9) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила перевозок пассажиров городским рельсовым транспортом (трамваем) в городе Усть-Каменогорске.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Усть-Каменогорска;
4) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата города Усть-Каменогорска после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Усть-Каменогорска Кудиярова Б.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима
города Усть-Каменогорска О. Булавкина
Утвержден
постановлением акимата города
Усть-Каменогорска № 3450
от "15" августа 2018 года
Правила перевозок пассажиров городским рельсовым транспортом (трамваем) в городе Усть-Каменогорске
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", подпунктом 9 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяют порядок перевозок пассажиров городским рельсовым транспортом (трамваем) в городе Усть-Каменогорске (далее - Правила).

2. Қағида Өскемен қаласының барлық аумағында әрекет етеді және барлық жеке және заңды тұлғаларға меншік түріне қарамастан міндетті болып табылады.
3. Осы Қағидада қолданылатын негізгі түсініктер:
1) қалалық рельсті көлік (трамвай) – қала және қаламаңы аймағы шегінде жолдармен жолаушыларды тасымалдауға арналған көлік түрі;
2) маршрут – белгілі бір бастапқы, аралық және соңғы аялдама пункттері арасындағы трамвайдың белгіленген жүру жолы;
3) бағыттың сұлбасы – шартты белгілермен бейнеленген маршруттың графикалық бейнесі;
4) қозғалыс кестесі – жолаушыларды тұрақты тасымалдайтын маршрут бойынша трамвайлар қозғалысының орны және уақыты туралы мәліметі бар график және/немесе кесте;
5) рейс – маршруттың бастапқысынан соңғы пунктіне дейінгі трамвай жолы;
6) аялдама пункті – жолаушыларды отырғызу, түсіру және оларға қызмет көрсетуге арнап жасалынған және қолданылатын жол бөлігі;
7) жол-сапар парағы – көлік құралының жүргізушілеріне күнделікті берілетін, жүргізушінің жұмысына есеп жүргізетін негізгі құжат;
8) жолаушыларды көлікпен тұрақты тасымалдау – бастапқы және соңғы пункттері белгіленген, сонымен қатар аралық аялдамалық бекеттері бар, алдын-ала келісілген белгілі бір маршруттар, қозғалыс кестесі бойынша трамвайларды қолдана отырып, тасымалдаушылар жүзеге асыратын тасымалдаулар;
9) жол жүру құжаты (билет) – қағаз немесе электрондық түрдегі құжат, оны ресімдеу арқылы қалалық рельсті көлікпен жолаушыларды тасымалдауға шарт жасалынады;
10) қол жүгі – осы Қағидамен белгіленген нормалар шегінде трамваймен тасымалданатын және жинақталған жолаушының мүлкі;
4. Қалалық рельсті көлікпен жолаушыларды тұрақты тасымалдауды жүзеге асыру кезінде тасымалдаушы әрбір вагонда, тасымалдаушымен рәсімделетін және осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес трамвай вагонын техникалық тексеру және рейс алдында және рейстен кейін жүргізушіні медициналық куәландырудан өту туралы белгімен ауысу кезінде берілетін жол-сапар парағын қамтамасыз етеді.
2. Қалалық рельстік көлікпен (трамвай) жолаушылар тасымалдауды ұйымдастыру тәртібі
5. Жолаушыларды көліктік тұрақты тасымалдаулар жолаушылар ағымын талдаулар негізінде, азаматтардың, ұйымдардың ұсыныстары бойынша қалыптастырылатын, бекітілген бағыт желісі бойынша іске асырылады.
6. Жол төлемінің мөлшері мен шарты Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес анықталады.
7. Жолаушыларды тұрақты қалалық рельсті тасымалдау маршруттарында жол жүру төлемақысы жолаушылардың кондукторға қолма-қол ақша беруімен немесе жол жүру үшін электрондық төлем жүйесі арқылы жүргізіледі.

2. Правила действуют на всей территории города Усть-Каменогорска и являются обязательными для всех физических и юридических лиц независимо от формы собственности.
3. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) городской рельсовый транспорт (трамвай) – вид транспорта, предназначенный для перевозки пассажиров по рельсам в границах города;
2) маршрут – установленный путь следования трамвая между определенными начальными, промежуточными и конечными остановочными пунктами;
3) схема проезда – графическое изображение маршрута условными обозначениями;
4) расписание движения – график и/или таблица, содержащие сведения о месте и времени движения трамваев по маршруту регулярных перевозок пассажиров;
5) рейс – путь трамвая от начального до конечного пункта маршрута;
6) остановочный пункт – обустроенная и используемая для посадки, высадки и обслуживания пассажиров часть дороги;
7) путевой лист – основной документ учета работы водителя, выдаваемый ежедневно водителям транспортных средств;
8) регулярные транспортные перевозки пассажиров – перевозки, осуществляемые перевозчиками с использованием трамваев по заранее согласованным определенным маршрутам следования, расписанием движения, с установленными начальными и конечными пунктами, а также промежуточными остановочными пунктами;
9) проездной документ (билет) – документ в бумажной или в электронной форме, путем оформления которого заключается договор перевозки пассажиров городским рельсовым транспортом;
10) багаж – имущество пассажира, упакованное и перевозимое в трамвае в пределах норм, установленных настоящими Правилами;
4. При осуществлении регулярных перевозок пассажиров городским транспортом, перевозчик обеспечивает наличие в каждом вагоне путевого листа, который оформляется перевозчиком и выдается на смену, с отметкой о прохождении предрейсового и послерейсового медицинского освидетельствования водителя и технического осмотра вагона трамвая, согласно приложению к настоящим Правилам.
2. Порядок организации перевозок пассажиров городским рельсовым транспортом (трамваем)
5. Регулярные транспортные перевозки пассажиров осуществляются по утвержденной маршрутной схеме, которая формируется местным исполнительным органом на основании анализа пассажиропотока, по предложениям граждан и организаций.
6. Размер и условия оплаты проезда определяются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Оплата проезда на маршрутах регулярных городских рельсовых перевозок пассажиров производится пассажиром наличными деньгами кондуктору или через систему электронной оплаты за проезд.

8. Қалалық рельсті көлікте жол ақысы нақты жолаушыларға жол жүру құжаттарын (билеттерін) берумен белгіленеді.
9. Біржолғы бақылау билеті жолаушының жол жүріп өту аралығына қарамастан, бір бағытта, бір маршрут бойынша жол жүру кезіне ғана жарамды болады.
3. Қалалық рельсті көлікке (трамвай) қойылатын талаптар
10. Жолаушыларды тасымалдауға арналған жылжымалы құрамы күнделікті кем дегенде күніне екі рет тазалануы және трамвайдың тоқтап тұрған жерлерінде ластануына қарай тазаланып отыруы тиіс.
11. Жолаушыларды тасымалдауға арналған көлік құралдары:
1) қолданылу мерзімі өтпеген қажетті дәрі-дәрмектері және медициналық құралдары бар медициналық қорабымен;
2) еңкіш жолда көлік құралы тоқтап тұрған жағдайда өздігінен жылжымауы үшін тұрақтандыруға арналған тұрақ құралымен (тоспа);
3) апаттық тоқтау белгісімен;
4) өртке қарсы құралдармен;
5) трамвай салонында маршруттар, сондай-ақ жол-көлік уақиғалары болған жағдайда есікті, терезені жедел ашу және шыныны шешу тәсілдері туралы ақпараттық тақтайшалармен;
6) апаттың салдарынан есіктер ашылмай қалған жағдайда трамвай салонының шынысын сындыруға арналған балғалармен;
7) дыбыстық сигналмен;
8) жаһандық позициялау жүйесі және автоматтандырылған дауысты зорайтқыш қондырғымен жабдықталуы қажет.
12. Жолаушыларды тұрақты тасымалдауға қызмет көрсету үшін арналған көлік құралдарында болуы керек:
1) ешқандай кедергісіз ашылып және жабылатын жолаушылар салонының есіктері. Сонымен қатар, көлік құралының есіктерінің үшкір және шығыңқы беттері болмауы қажет;
2) жүргізушінің кабинасына және жолаушылар салонына атмосфералық жауын-шашынның түсуін болдырмайтын жабық күйдегі төбе жабыны және терезелер;
3) берік бекітілген жиектері және орындықтары;
4) жолаушыларға арналған таза және жыртылмаған орындықтар және арқалықтары;
5) тегіс, шығыңқы немесе нашар бекітілген бөлшектерсіз, салонның тегіс баспалдақ және едені. Салонның еден жабыны ешбір ақаусыз және жақсы жататын материалдан жасалынуы керек;
6) көруді төмендететін шаң-тозаңнан, бояудан және басқа заттардан тазаланған терезенің шынысы. Терезенің әрбір саңылауы 30 пайыздан артық көлемде ақпараттық немесе жарнамалық материалдармен жабылмауы керек;
7) жылдың салқын кезеңінде жылытылатын және ыстық кезіңде желдетілетін, аспаптармен және қосалқы бөлшектермен ластанбаған жолаушылар салоны.
13. Жолаушыларды тұрақты тасымалдауға қызмет көрсету үшін арналған көлік құралының салонында жүргізуші кабинасының қасында келесідей мазмұндағы ақпараттық тақта орналастырылуы керек:

8. Факт оплаты проезда в городском рельсовом транспорте за наличные деньги фиксируется выдачей пассажиру проездных документов (билетов).
9. Разовый контрольный билет действителен только при поездке по одному маршруту, в одном направлении, независимо от расстояния, проезжаемого пассажиром.
3. Требования к городскому рельсовому транспорту (трамваю)
10. Подвижной состав, предназначенный для перевозки пассажиров, должен подвергаться ежедневной уборке не менее двух раз в день и по мере загрязнения в местах отстоя трамвая.
11. Транспортные средства, предназначенные для перевозок пассажиров, должны экипироваться:
1) медицинской аптечкой с необходимым набором лекарств, имеющих не истекший срок применения, и медицинских средств;
2) стояночным средством (башмаком), для фиксации от самопроизвольного движения при стоянке транспортного средства на дороге с уклоном;
3) знаком аварийной остановки;
4) противопожарными средствами;
5) информационными табличками в салоне трамваев о маршрутах, а также способах экстренного открывания дверей, окон и удаления стекол в случае дорожно-транспортного происшествия;
6) молоточками для разбивания стекол салона трамвая в случае заклинивания дверей в результате аварии;
7) звуковым сигналом;
8) глобальной системой позиционирования и автоматизированной громкоговорящей установкой.
12. Транспортные средства, предназначенные для обслуживания регулярных пассажирских перевозок, должны иметь:
1) двери пассажирского салона, открывающиеся и закрывающиеся без каких-либо помех. Кроме этого, двери транспортного средства не должны иметь острых или далеко отстоящих от их поверхности выступов;
2) крышу и окна, которые в закрытом состоянии полностью предотвращают попадание атмосферных осадков в кабину водителя и пассажирский салон;
3) прочно закрепленные поручни и сидения;
4) чистые и без порывов обшивки сидений и спинок кресел для пассажиров;
5) ровные, без выступающих или плохо закрепленных деталей, подножки и пол салона. Покрытие пола салона должно быть выполнено из материала без порывов и имеющего хорошие фрикционные качества;
6) прозрачные стекла окон, очищенные от пыли, грязи, краски и иных предметов, снижающих видимость через них. Каждый оконный проем не должен закрываться информационными или рекламными материалами более чем на 30 процентов;
7) пассажирский салон, не захламленный инструментом и запасными частями, отапливаемый в холодное и вентилируемый в жаркое время года.
13. В салоне транспортного средства, предназначенного для обслуживания регулярных пассажирских перевозок, возле кабины водителя должно располагаться информационное табло, содержащее:

1) тасымалдаушының толық аталуы;
2) осы машрут бойынша қозғалыс кестесі және машруттың сұлбасының белгіленген тәртіпте расталған көшірмесі;
3) жол жүруге және жүкті тасуға белгіленген тариф;
4) жол жүру және жүкті тасуға жол ақысын төлемегендігі үшін айыппұл көлемі;
5) осы Қағидадан жолаушылардың және тасымалдаушылардың құқықтары мен міндеттеріне қатысты бөлігінен үзінді көшірме.
14. Трамвайдың алдыңғы, бүйірлік және артқы жақтарында маршруттың нөмірі көрсетілген трафареттер орнатылуы қажет.
15. Тасымалдаушы жүргізушілерінің рейс алдында және рейстен кейін медицина қызметкерлерден дәрігерлік тексеруден өтулерін қамтамасыз етеді.
4. Жолаушылардың құқықтары және міндеттері
16. Жолаушы құқықтары:
1) 7 жасқа дейінгі бір баланы, оған жеке орын беру құқығынсыз өзімен тегін жүргізуге, сондай-ақ 7 жасқа дейінгі жастағы қалған балаларға құны 50 пайыз билет алуға;
2) толық билет құнынан 50 пайыз төлеммен 7-ден 15 жасқа дейінгі балаларға билет алуға;
3) апаттық, ақаулығына және сол сияқтыларға байланысты маршруттан трамвайды шығарған кезде бұрын сатып алынған билет бойынша осы бағыттағы басқа трамвайда жүруге;
4) маршрут бойынша трамвай қозғалысы толық тоқтаған жағдайда, жолаушыға жол ақысы толығымен өтеледі;
5) өзімен бірге тұмылдырық кигізілген, қарғы бауы бар итін жолаушылардың жол ақысы құны бойынша жеке төлем жүргізе отырып, алып жүруге құқылы, ұсақ жануарларды кәрзіңкелерде немесе сөмкелерде тасымалдау үшін ақы төленбейді;
6) жол жүруге және багажды алып жүру үшін төленген төлемдерге байланысты жүргізушіден, кондуктордан билет талап етуге құқылы;
17. Жолаушы міндеттері:
1) маршрут бойынша бір рет жол жүруге билет сатып алуға;
2) жол жүрудің соңына дейін жол жүру төлемін растайтын билетті бастапқы қалпында сақтауға;
3) кондукторға, контролерге және жүргізушіге тексеру үшін олардың алғашқы талап етуі бойынша жол жүру құжаттарының (билеттерінің) барлық түрін ашық түрде көрсетуге. Жолаушының тиісті жеңілдікпен жол жүру құқығын растайтын құжаты болған жағдайда жеңілдікпен және тегін жол жүруі жүзеге асырылуы мүмкін;
4) жолақысын және (немесе) багажды өзімен алып жүру үшін ақы төлеуден бас тартқан жағдайда, сондай-ақ жарамсыз немесе жалған билеттерді немесе құжаттарды көрсеткен жағдайда, жолақысы мен багажды өзімен бірге алып жүру үшін ақының төленгендігін бақылайтын уәкілетті тұлғаның талап етуі бойынша жақын аялдама пунктінде трамвай салонын босатуға міндетті.
18. Рельсті көлік қызметтерін пайдаланған кезде жолаушыларға тыйым салынады:
1) өзінің жол жүру билетін басқа тұлғаға беруге;
2) жарамсыз жол жүру билетпен жүруге;

1) полное наименование перевозчика;
2) заверенную в установленном порядке копию схемы маршрута и графика движения по этому маршруту;
3) установленный тариф на поездку и провоз багажа;
4) размер штрафа за неоплаченный проезд или провоз багажа;
5) выписка из настоящих Правил в части, касающейся прав и обязанностей пассажиров и перевозчиков;
14. На передней, боковой и задней сторонах трамвая должны быть установлены трафареты с указанием номера маршрута.
15. Перевозчик обеспечивает прохождение водителями предрейсового и послерейсового медицинского освидетельствования медицинским работником.
4. Права и обязанности пассажиров
16. Пассажир имеет право:
1) провозить с собой бесплатно одного ребенка в возрасте до 7 лет, без права предоставления ему отдельного места, а также приобретать билеты на оставшихся детей в возрасте до 7 лет за 50 процентов стоимости;
2) приобретать билеты на детей в возрасте от 7 до 15 лет, с оплатой 50 процентов от полной стоимости билета;
3) в случае снятия трамвая с маршрута в связи с неисправностью, аварией и тому подобное проехать по раннее приобретенному билету в другом трамвае, следующего в том же направлении;
4) в случае полной остановки движения трамвая по маршруту, пассажиру полностью возмещается стоимость проезда;
5) перевозить с собой за отдельную плату собак в намордниках, на поводке, по стоимости проезда пассажиров, за провоз мелких животных в корзинах или сумках плата не взымается;
6) требовать от водителя, кондуктора в связи с произведенной оплатой за проезд и провоз багажа билет.
17. Пассажир обязан:
1) приобретать билет на одну поездку по маршруту;
2) сохранять билет, подтверждающий оплату проезда, до конца поездки в первоначальном виде;
3) предъявлять для проверки кондуктору, контролеру и водителю все виды проездных документов (билетов) по первому их требованию в развернутом виде. Льготный и бесплатный проезд может быть осуществлен при наличии документа, подтверждающего право пассажира на соответствующую льготу;
4) в случае отказа оплатить проезд и (или) провоз багажа, а также при предъявлении недействительных или имеющих признаки подделки билетов или документов, по требованию лиц, уполномоченных осуществлять контроль за оплатой проезда и провоза багажа, покинуть салон трамвая на ближайшем остановочном пункте.
18. При пользовании услугами рельсового транспорта пассажирам запрещается:
1) передавать свои проездные билеты другим лицам;
2) проезжать по недействительным проездным билетам;

3) трамвай баспалдағында және трамвайдың жол жүруге арналмаған басқа элементтерінде жол жүруге;
4) трамвай жүріп келе жатқанда оған кіруге және түсуге;
5) жазатайым оқиғаларды болдырмау қажеттіліктерінен басқа жағдайларда, есіктерді ашу үшін механизмерді, тоқтату-крандарын әрекетке келтірмеуге, сондай-ақ есіктердің жабылуына немесе ашылуына кедергі келтірмеуге;
6) жолаушылар мен орындықтарды былғауы мүмкін лас киіммен салонға өтуге және багажды алып жүруге;
7) терезеден үңіліп қарауға, орындыққа багажды қоюға, кондуктордың орнын иемденуге;
8) кабина есігінің табалдырығында немесе жүргізуші кабинасында тұрып оның көңілін аударуға, қозғалыс уақытында сөйлесуге, сондай-ақ жүргізушінің салонды шолып қарауын жауып, кабинасы маңында тұруға;
9) трамвай салонында кез келген хабарламаларды және жарнама парақтарын тасымалдаушы әкімшісінің келісімінсіз жапсыруға;
10) трамвайдың ішкі жабдықтарын бүлдіруге;
11) трамвайдың салонында қоғамдық тәртіпті бұзуға, шылым шегуге, ішкілікті немесе (және) наркотикалық мас күйде болуға, ішімдік немесе спиртті ішімдік ішуге, наркотикалық құрал немесе психитроптық зат тұтынуға;
12) тасымалдауға тыйым салынады:
- тез тұтанғыш, жарылғыш, жеңіл тұтанғыш, жағымсыз иісті, уландырғыш, уытты заттар;
- ұзындығы, ені және биіктігі өлшеу бойынша 180 сантиметр асатын ауқымды багажды;
- салмағы 60 килограммнан асатын багаж;
- ұзындығы 190 сантиметрден асатын ұзын заттар (шаңғыдан басқа).
Өскемен қаласының қалалық
рельсті көлікпен (трамваймен)
жолаушылар тасымалдауды
қағидаларына қосымша
№ _____ жол парағы
айы__________ 20 _____ жыл
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда) ___класс ___куәлік № ________
Айдың күні
Вагон №
Бағыт №
Кесте №
Шығу уақыты
Кіру уақыты
Сапар саны
Қалалық рельсті көлікті желіге техниқалық жарамды күйде қабылдады
Медициналық күәлан дыру өту туралы белгі леу
Қалалық рельсті көлікті желіге техниқа лық жарамды күйде шығарды
жоспар бойынша
нақты
жоспар бойынша
нақ ты
жоспар бойынша
нақты
диспетчердің қолы
шебердің қолы
жүргізушінің қолы
рейс алдында
рейстен кейін
Ұйымның басшысы
Бас бухгалтер
Мөрдің орны

3) проезжать на подножках и других элементах трамвая, не предназначенных для проезда;
4) входить и выходить из трамвая во время движения;
5) приводить в действие механизмы для открывания дверей, стоп-краны, а также препятствовать закрытию или открытию дверей, кроме необходимости предотвращения несчастных случаев;
6) проезжать в салоне в загрязненной одежде и провозить багаж, который может испачкать пассажиров и сиденья;
7) высовываться из окон, помещать багаж на сиденья, занимать место кондуктора;
8) находиться в дверном проеме кабины или в самой кабине водителя, отвлекать его, разговаривать с ним во время движения, а также находиться около кабины водителя, закрывая ему обзор салона;
9) наклеивать в салоне трамвая любые объявления и рекламные листы без согласования с администрацией Перевозчика;
10) портить внутреннее оборудование трамвая;
11) нарушать общественный порядок, курить, находиться в состоянии алкогольного или (и) наркотического опьянения, распивать алкогольные или спиртосодержащие напитки, употреблять наркотические средства или психотропные вещества в салоне трамвая;
12) запрещается провозить:
- огнеопасные, взрывчатые, легковоспламеняющиеся, зловонные, отравляющие, ядовитые вещества;
- громоздкий багаж, сумма измерений которого по длине, ширине и высоте превышает 180 сантиметров;
- багаж весом свыше 60 килограмм;
- длинномерные предметы свыше 190 сантиметров (кроме лыж).
Приложение
к Правилам перевозок
пассажиров городским
рельсовым транспортом
в городе Усть-Каменогорск
Путевой лист № ____________
месяц _________ 20 _____ год
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) ____класс________№ удостоверения
Число месяца
№ вагона
№ маршрута
№ графика
Время выезда
Время заезда
Количество рейсов
Трамвай выпустили на линию в технически исправном состоянии
Трамвай принял в технически исправном состоянии
Отметка о прохождении медицинского освидетельствования
по плану
по факту
по плану
по факту
подпись водителяпо плану
по факту
подпись диспетчера
подпись мастера
подпись водителя
предрейсовый
послерейсовый
Руководитель организации
Главный бухгалтер
Место печати