2019-2021 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 34/2-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бесқарағай аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5-7-152 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 48/3-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 06.01.2020 № 48/3-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 – баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 25/280-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5704 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 714 998,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 596 460,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 094,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 755,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 095 689,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 716 076,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 51 592,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64 387,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 795,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -52 670,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 52 670,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі- 64 387,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу- 12 795,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 715,1 мың теңге.

О бюджете Бескарагайского района на 2019-2021 годы
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 34/2-VI. Зарегистрировано Управлением юстиции Бескарагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 29 декабря 2018 года № 5-7-152. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 6 января 2020 года № 48/3-VI
Сноска. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.01.2020 № 48/3-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73,75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 25/280-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5704) Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бескарагайского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 714 998,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 596 460,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 094,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 755,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 095 689,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 716 076,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 51 592,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 387,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 795,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства –0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -52 670,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
52 670,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов– 64 387,0 тысяч тенге;
погашение займов– 12 795,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 715,1 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 12.12.2019 № 46/2-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте субвенция көлемі 2 392 046,0 мың теңге сомасында көзделсін.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2019 жылға арналған резерві 10 976,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы М. Абылгазинова
Бесқарағай аудандық
мәслихатының хатшысы Қ. Садықов
Бесқарағай
аудандық мәслихатының

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.12.2019 № 46/2-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объем субвенции в сумме 2 392 046,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 10976,0 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии М. Абылгазинова
Секретарь Бескарагайского
районного маслихата К. Садыков
Приложение 1
к решению Бескарагайского
районного маслихата

730,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
199,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
199,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
516,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
516,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
15,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
15,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
1155,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
1155,0
14
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзгеде айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
770
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
82,0
54
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алуларды қоспағанда аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріпалулар
303,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
9209,1
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
9209,1
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
37,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
9172,1
3
Негізгі капиталды сатудан түсетiн түсiмдер
11755,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
11755,0
1
Жердi сату
11055,0
01
Жер учаскелерін сатудан түсетiн түсiмдер
11055,0
2
Материалдық емес активтерді сату
700,0
02
Жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем
700,0
4
Трансферттердің түсімдері
4095689,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
4095689,0
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
4095689,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

730,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
199,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
199,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
516,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
516,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
15,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
15,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
1155,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
1155,0
14
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из местного бюджета
770
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
82,0
54
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
303,0
06
Прочие неналоговые поступления
9209,1
1
Прочие неналоговые поступления
9209,1
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
37,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
9172,1
3
Поступления от продажи основного капитала
11755,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
11755,0
1
Продажа земли
11055,0
01
Поступления от продажи земельных участков
11055,0
2
Продажа нематериальных активов
700,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
700,0
4
Поступления трансфертов
4095689,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
4095689,0
2
Трансферты из областного бюджета
4095689,0
01
Целевые текущие трансферты

90521,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19771,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
283,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4114,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
66353,0
6
Жер қатынастары
20450,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
20450,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15573,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4877,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
9825,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
9825,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
9825,0
12
Көлiк және коммуникация
32938,2
1
Автомобиль көлiгi
32938,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32938,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
32938,2
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
0,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
0,0
13
Басқалар
32938,3
9
Басқалар
32938,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
0,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
16358,3
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
7826,3
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне  азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4318,0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

90521,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
19771,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
0,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
283,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4114,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
66353,0
6
Земельные отношения
20450,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
20450,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15573,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4877,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
9825,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
9825,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9825,0
12
Транспорт и коммуникации
32938,2
1
Автомобильный транспорт
32938,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32938,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
32938,2
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
0,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
0,0
13
Прочие
32938,3
9
Прочие
32938,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
0,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
16358,3
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
7826,3
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4318,0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих