Үржар ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеі туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үржар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 36-391/VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Үржар аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 5-18-189 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Үржар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 47-525/VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Үржар аудандық мәслихатының 24.12.2019 № 47-525/VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 25/280-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5704 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ :
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3, 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 841 986,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 105 361,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 792,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 34 911,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 687 921,6 мың теңге;
2) шығындар – 14 842 062,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 866,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 50 692,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 826,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 28 943,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 943,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі- 50 692,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 826,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары– 76,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Үржар аудандық мәслихатының 15.11.2019 № 46-508/VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 183 974,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:

О бюджете Урджарского района на 2019-2021 годы
Решение Урджарского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2018 года № 36-391/VI. Зарегистрировано Управлением юстиции Урджарского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 28 декабря 2018 года № 5-18-189. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 47-525/VI
Сноска. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.12.2019 № 47-525/VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата № 25/280-VI от 13 декабря 2018 года "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5704) Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 841 986,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 105 361,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 792,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 34 911,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 687 921,6 тысяч тенге;
2) затраты – 14 842 062,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 866,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 50 692,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 826,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 28 943,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 943,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 50 692,4 тысяч тенге;
погашение займов – 21 826,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 76,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Урджарского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.11.2019 № 46-508/VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2019 год в сумме 183 974,0 тысяч тенге, в том числе:

Алтыншоқы ауылдық округіне – 20 576,0 мың теңге;
Бахты ауылдық округіне – 18 452,0 мың теңге;
Барқытбел ауылдық округіне – 15 440,0 мың теңге;
Бестерек ауылдық округіне – 16 072,0 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне – 4 183,0 мың теңге;
Қарақол ауылдық округіне – 19 499,0 мың теңге;
Қоңыршәулі ауылдық округіне – 22 831,0 мың теңге;
Көктерек ауылдық округіне – 15 839,0 мың теңге;
Мақаншы ауылдық округіне – 10 944,0 мың теңге;
Науалы ауылдық округіне – 18 040,0 мың теңге;
Үржар ауылдық округіне – 22 098,0 мың теңге;
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2019 жылға 20 240,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9-тармағына сәйкес, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленедi.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.

Алтыншокинский сельский округ -20 576,0 тысяч тенге;
Бахтинский сельский округ -18 452,0 тысяч тенге;
Баркытбельский сельский округ -15 440,0 тысяч тенге;
Бестерекский сельский округ -16 072,0 тысяч тенге;
Кабанбайский сельский округ – 4 183,0 тысяч тенге;
Каракольский сельский округ – 19 499,0 тысяч тенге;
Коныршаулинский сельский округ -22 831,0 тысяч тенге;
Коктерекский сельский округ -15 839,0 тысяч тенге;
Маканчинский сельский округ- 10 944,0 тысяч тенге;
Науалинский сельский округ- 18 040,0 тысяч тенге;
Урджарский сельский округ- 22 098,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 20 240,0 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить, специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2019-2021 жылдарға Үржар ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2019 жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін айқындау кезінде ауылдық округтер бюджеттерінің шығыстар базасына қосымша қосылған мектепке дейінгі білім беру тапсырысын іске асыруға арналған қаражат тізімі 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

5. Утвердить перечень программ развития бюджета Урджарского района на 2019-2021 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4.
6. Учесть перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 5.
7. Учесть перечень дополнительно включенных в базу расходов сельских бюджетов, при определении объемов трансфертов общего характера на 2019 год, средства на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, согласно приложению 6.

806 636,9
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
483 699,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
38 039,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 599,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 440,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
194 487,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
178 008,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 479,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
251 173,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
244 383,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 790,0
2
Қаржылық қызмет
2 561,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 561,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 361,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
200,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
320 376,9
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
47 102,6
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 703,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 399,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
177 191,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 203,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 369,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
146 618,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49 980,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 980,2
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
46 103,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

806 636,9
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
483 699,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
38 039,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
24 599,0
003
Капитальные расходы государственного органа
13 440,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
194 487,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
178 008,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
16 479,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
251 173,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка,села, сельского округа
244 383,0
022
Капитальные расходы государственного органа
6 790,0
2
Финансовая деятельность
2 561,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 561,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 361,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
200,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
320 376,9
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
47 102,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
41 703,0
007
Капитальные расходы государственного органа
5 399,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
177 191,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
28 203,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 369,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
146 618,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49 980,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
49 980,2
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
46 103,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния

140 860,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
25 530,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
0,0
023
Әдістемелік жұмыс
28 812,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
94 046,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 959 288,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 347 562,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 617,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 617,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 345 945,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 345 945,0
2
Әлеуметтiк көмек
582 108,4
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
582 108,4
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
302 106,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 052,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 000,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 181,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75 510,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
52 302,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
24 154,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
67 802,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
29 618,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
29 618,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
20 710,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 908,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 797 702,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
312 005,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

140 860,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25 530,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
0,0
023
Методическая работа
28 812,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
94 046,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 959 288,4
1
Социальное обеспечение
1 347 562,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 617,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 617,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 345 945,0
010
Государственная адресная социальная помощь
1 345 945,0
2
Социальная помощь
582 108,4
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
582 108,4
004
Программа занятости
302 106,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 052,0
007
Оказание жилищной помощи
8 000,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 181,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75 510,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
52 302,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
24 154,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
67 802,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
29 618,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
29 618,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
20 710,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8 908,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 797 702,9
1
Жилищное хозяйство
312 005,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

55 820,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25 700,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
24 810,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 310,0
12
Көлiк және коммуникация
463 610,2
1
Автомобиль көлiгi
449 885,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
449 885,2
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
34 093,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
415 792,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
13 725,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 725,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
13 725,0
13
Басқалар
642 599,0
9
Басқалар
642 599,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
20 327,5
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
20 327,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
167 130,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
167 130,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80 201,5
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
22 040,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

55 820,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
25 700,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
24 810,0
015
Капитальные расходы государственного органа
5 310,0
12
Транспорт и коммуникации
463 610,2
1
Автомобильный транспорт
449 885,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
449 885,2
022
Развитие транспортной инфраструктуры
34 093,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
415 792,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
13 725,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 725,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
13 725,0
13
Прочие
642 599,0
9
Прочие
642 599,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
20 327,5
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
20 327,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
167 130,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
167 130,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80 201,5
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
22 040,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий

8 807,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 807,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 807,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0,0
04
Бiлiм беру
5 630 452,0
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
309 534,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
308 484,0
024
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
35 733,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
272 751,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 050,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 050,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
5 192 009,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3 492,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3 492,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 108 517,0
003
Жалпы білім беру
5 042 517,0
006
Балаларға қосымша білім беру
66 000,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
80 000,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
80 000,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
128 909,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
128 909,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 050,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
15 460,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
25 045,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
26 504,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

8 807,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 807,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 807,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0,0
09
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0,0
04
Образование
5 630 452,0
1
Дошкольное воспитание и обучение
309 534,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
308 484,0
024
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
35 733,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
272 751,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 050,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 050,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
5 192 009,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3 492,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
3 492,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 108 517,0
003
Общеобразовательное обучение
5 042 517,0
006
Дополнительное образование для детей
66 000,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
80 000,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
80 000,0
9
Прочие услуги в области образования
128 909,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
128 909,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
32 050,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
15 460,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
25 045,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
26 504,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей