Орал қалалық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 17-3 "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 12 қыркүйектегі № 25-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 қыркүйекте № 5342 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 наурыздағы № 30-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 28.03.2019 № 30-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы №17-3 "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5008 тіркелген, 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға арналған бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 32 119 609 мың теңге:
салықтық түсімдер – 20 021 417 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 209 298 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 469 437 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 419 457 мың теңге;
2) шығындар – 33 272 744 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 255 817 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 255 817 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 408 952 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 408 952 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 255 817 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 375 221 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 528 356 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 15 декабря 2017 года №17-3 "О городском бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12 сентября 2018 года № 25-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 сентября 2018 года № 5342. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28 марта 2019 года № 30-6
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28.03.2019 № 30-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 15 декабря 2017 года №17-3 "О городском бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5008, опубликованное 9 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 119 609 тысяч тенге:
налоговые поступления – 20 021 417 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 209 298 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 469 437 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 419 457 тысяч тенге;
2) затраты – 33 272 744 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 255 817 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 255 817 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 408 952 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 408 952 тысячи тенге:
поступления займов – 10 255 817 тысяч тенге;
погашение займов – 1 375 221 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 528 356 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты и кредиты из вышестоящего бюджета:

республикалық бюджеттен жалпы сомасы 4 791 767 мың теңге:
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 4 405 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 306 мың теңге;
жастар практикасына – 24 531 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру – 33 477 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 94 141 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 22 784 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 47 316 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 68 511 мың теңге;
үй жағдайында және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 22 289 мың теңге;
адамдар саудасының құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 2 282 мың теңге;
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету 11 319 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 272 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 6 844 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 11 996 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 103 593 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 392 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 603 923 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 915 310 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 741 146 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 68 449 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 4 627 690 мың теңге:
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 815 692 мың теңге;

республиканского бюджета в общей сумме 4 791 767 тысяч тенге:
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 4 405 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 8 306 тысяч тенге;
на молодежную практику – 24 531 тысяча тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 33 477 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 94 141 тысяча тенге;
оказание услуг специалиста жестового языка – 22 784 тысячи тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 47 316 тысяч тенге;
на выплату адресной социальной помощи – 68 511 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому – 22 289 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми – 2 282 тысячи тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия – 11 319 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 272 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 6 844 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 11 996 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 103 593 тысячи тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 392 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 603 923 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 915 310 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 481 тысяча тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 741 146 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 68 449 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 4 627 690 тысяч тенге:
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ и перевыпуском новых учебников – 815 692 тысячи тенге;

облыстық мектептерге жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютер сатып алуға – 9 900 мың теңге;
"Білім беруге интерактивті құралдар. Мұғалімге қажетті технологиялар" тренингіне мұғалімдерді жолдауға және "Академия" педагогикалық шеберлік виртуалды лабораториясы" білім берудегі онлайн порталына жазылуға – 7 425 мың теңге;
шағын жинақталған мектептерге Bilimbook компьютер-трансформер контентін сатып алуға – 2 200 мың теңге;
Орал қаласының білім беру бөлімінің "№19 орта жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге – 200 473 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 25 164 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 36 545 мың теңге;
жастар практикасына – 13 840 мың теңге;
автомобиль жолдарды және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 1 249 433 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 212 998 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 597 687 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 487 758 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 224 185 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамыту – 27 250 мың теңге;
қуаты 25 МВА трансформатор сатып алуға – 164 830 мың теңге;
аула аумағын абаттандыруға – 432 587 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 56 000 мың теңге;
Зачаган кенті Сарытау шағынауданында 900 орындық жаңа орта жалпы білім беретін мектепті ұстауға – 59 922 мың теңге;
облыс мектептерінде информациялық-технологиялық сыныптар ашуға – 3320 мың теңге;
бюджеттік кредиттер жалпы сомасы 10 255 817 мың теңге:
жылу, сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін реконструкциялауға, құрылысқа – 1 487 407 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 8 768 410 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы сомасы 639 628 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.";
7-2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

на приобретение компьютеров в комплекте для школ области для обучения учебников по обновленной программе – 9 900 тысяч тенге;
для направления учителей области на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и подписку на образовательный онлайн портал "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия"– 7 425 тысяч тенге;
на приобретение контента компьютера-трансформера Bilimbook для малокомплектных школ области – 2 200 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Средней общеобразовательной школы №19" отдела образования города Уральска – 200 473 тысячи тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 25 164 тысячи тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 36 545 тысяч тенге;
на молодежную практику – 13 840 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 1 249 433 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 212 998 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 597 687 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 487 758 тысяч тенге;
на развитие объектов спорта – 224 185 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 27 250 тысяч тенге;
на приобретение трансформатора мощностью 25 МВА – 164 830 тысяч тенге;
на благоустройство дворовых территорий – 432 587 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 481 тысяча тенге;
на частные агентства по трудоустройству – 56 000 тысяч тенге;
на содержание новой средней общеобразовательной школы на 900 мест в микрорайоне Сарытау поселка Зачаганск – 59 922 тысячи тенге;
на открытие информационно-технологических классов в школах области – 3 320 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 10 255 817 тысяч тенге:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 1 487 407 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 8 768 410 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства в общей сумме 639 628 тысяч тенге.";
пункт 7-2 изложить в следующей редакции:

"7-2. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте кенттік бюджеттерге облыстық және қалалық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 243 771 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды кенттік бюджеттерге бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2018 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві – 210 849 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасының міндетін атқарушы А.Әубекеров
Мәслихат хатшысы А.Әубекеров
Орал қалалық мәслихатының
2018 жылғы 12 қыркүйектегі
№25-3 шешіміне
қосымша
Орал қалалық мәслихатының
2017 жылғы 15 желтоқсандағы
№17-3 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"7-2. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселков, выделяемые за счет средств областного и городского бюджетов в общей сумме 243 771 тысяча тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам поселков осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2018 год в размере 210 849 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Исполняющий обязанности председателя сессии А.Аубекеров
Секретарь маслихата А.Аубекеров
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата
от 12 сентября 2018 года №25-3
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 15 декабря 2017 года №17-3
Городской бюджет на 2018 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование