2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 5475 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 40-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 31.01.2020 № 40-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 40 527 105 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22 534 539 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 259 042 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 206 072 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 527 452 мың теңге;
2) шығындар – 40 158 557 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 367 407 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 622 356 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 254 949 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 597 395 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 179 605 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 777 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 401 464 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 401 464 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 622 356 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 447 818 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 226 926 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 04.12.2019 № 38-2 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық маслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы №21-2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Батыс Қазақстан облысының әділет департаментінде 2018 жылғы 21 желтоқсанда №5451 болып тіркелеген) шешіміне және осы шешімнің 4, 5-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабы басшылыққа алынсын.

О городском бюджете на 2019-2021 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 27-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 декабря 2018 года № 5475. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 января 2020 года № 40-10
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.01.2020 № 40-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 527 105 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 534 539 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 259 042 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 206 072 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 16 527 452 тысячи тенге;
2) затраты – 40 158 557 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 367 407 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 8 622 356 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 254 949 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 254 949 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 179 605 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 777 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 401 464 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 401 464 тысячи тенге:
поступления займов – 8 622 356 тысяч тенге;
погашение займов – 3 447 818 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 226 926 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 04.12.2019 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Поступления в городской бюджет на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" от 30 ноября 2018 года, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2018 года №21-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 21 декабря 2018 года №5451) и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы".

4. 2019 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер бойынша есептелсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады – 62,2%;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады - 100%;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады - 62,2%;
4) әлеуметтік салық қалалық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады – 67,7%.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 28.03.2019 № 30-2 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен белгіленген тәртіпте пайдаланылады.
6. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 10 948 614 мың теңге:
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қыржыландыруды сынақтан өткізуге – 27 709 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 1 858 936 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 10 832 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 3 670 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 26 641 мың теңге;
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 3 688 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 2 237 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 95 434 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 23 922 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 62 504 мың теңге;
Spina bifida диагнозды мүгедек балаларды бір реттік пайдалануға арналған катетерлармен қамтамасыз етуге – 920 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 128 мың теңге;
жастар практикасына – 54 537 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 26 511 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 779 мың теңге;

4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2019 год по следующим спецификам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере – 62,2%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере – 100%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере – 62,2%;
4) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 67,7%.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28.03.2019 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты и кредиты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 10 948 614 тысяч тенге:
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 27 709 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 858 936 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения – 10 832 тысячи тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 3 670 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому – 26 641 тысяча тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия – 3 688 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 2 237 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 95 434 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 23 922 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 62 504 тысячи тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 920 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 128 тысяч тенге;
на молодежную практику – 54 537 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 26 511 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 779 тысяч тенге;

коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 884 745 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 625 378 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 593 222 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға – 358 987 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 1 524 631 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 553 871 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 2 146 022 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 53 310 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 5 097 872 мың теңге:
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 15 677 мың теңге;
жастар практикасына – 24 935 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 606 252 мың теңге;
автомобиль жолдарды және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 728 121 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 68 981 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты облыс мекептеріне кітаптар және оқу-әдістемелік қешендерді сатып алуға – 1 019 544 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 76 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 200 015 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 350 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 503 373 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 274 422 мың теңге;
"Виртуалды лаборатория" порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 14 500 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 49 490 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 300 000 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 825 080 мың теңге;

на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 884 745 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 625 378 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 593 222 тысячи тенге;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства – 358 987 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 1 524 631 тысяча тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 553 871 тысяча тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 2 146 022 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 53 310 тысяч тенге;
из областного бюджета в общей сумме 5 097 872 тысячи тенге:
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 15 677 тысяч тенге;
на молодежную практику – 24 935 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 606 252 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 728 121 тысяча тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 68 981 тысяча тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплектов для школ области, в связи с переходом на обновленное содержание 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовки – 1 019 544 тысячи тенге;
на частные агентства по трудоустройству – 76 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 200 015 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 350 000 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 503 373 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 274 422 тысячи тенге;
на участие учителей в тренинге и на подписку портала "Виртуальная лаборатория" – 14 500 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 49 490 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 300 000 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 825 080 тысяч тенге;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 117 406 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 480 966 мың теңге:
жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 73 225 мың теңге;
қысқа мерзімді кәсіптік оқумен қосымша қамтамасыз етуге – 149 668 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 258 073 мың теңге;
бюджеттік кредиттер жалпы сомасы 8 622 356 мың теңге:
жылу, сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысқа – 1 330 648 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 7 291 708 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 04.12.2019 № 38-2 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттен жоғары тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін 878 216 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте кенттік бюджеттерге республикалық және облыстық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 69 386 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттік бюджеттерге бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 04.12.2019 № 38-2 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2019 жылға арналған қалалық бюджеттен кенттік және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері абсолютті көріністе 270 979 мың теңге сомада белгіленсін:
Зачаган кенті – 148 838 мың теңге;
Круглоозерный кенті – 56 220 мың теңге;
Желаев ауылдық округі – 65 921 мың теңге.
10. 2019 жылға арналған қалалық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
11. 2019 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві – 565 313 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 04.12.2019 № 38-2 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

на выплату государственной адресной социальной помощи – 117 406 тысяч тенге;
из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 480 966 тысяч тенге:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных многодетных семей, трудоспособным инвалидам – 73 225 тысяч тенге;
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением – 149 668 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 258 073 тысячи тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 8 622 356 тысяч тенге:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 1 330 648 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 7 291 708 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 04.12.2019 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства в общей сумме 878 216 тысяч тенге.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселков, выделяемые за счет средств республиканского и областного бюджетов в общей сумме 69 386 тысяч тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 04.12.2019 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Установить объемы субвенции, передаваемой из городского бюджета бюджетам поселков и сельского округа на 2019 год, в абсолютном выражении в сумме 270 979 тысяч тенге:
поселок Зачаганск – 148 838 тысяч тенге;
поселок Круглоозерный – 56 220 тысяч тенге;
Желаевский сельский округ – 65 921 тысяча тенге.
10. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в городской бюджет на 2019 год не предусматриваются.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2019 год в размере 565 313 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 04.12.2019 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2019 года.

13. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
15. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
14. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
15. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.