2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 29-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5490 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 ақпандағы № 43-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 20.02.2020 № 43-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 269 387, 6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 583 304 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 306 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 548 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 671 229,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 185 007, 6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 024 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 79 537 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 513 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 47 356 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -47 356 мың теңге:
қарыздар түсімі – 79 537 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 160 513 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 620 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 10.12.2019 № 39-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы №21-2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5451 болып тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8, 13 - баптары қатерге және басшылыққа алынсын:
1) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 698 862 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2018 года № 29-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 29 декабря 2018 года № 5490. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2020 года № 43-2
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.02.2020 № 43-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 269 387,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 583 304 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 11 306 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 548 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 671 229,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5 185 007,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 024 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 79 537 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 513 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 47 356 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 47 356 тысяч тенге:
поступление займов – 79 537 тысяч тенге;
погашение займов – 160 513 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 620 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.12.2019 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Поступления в районный бюджет на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2018 года №21-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5451).
3. Принять к сведению и руководству статьи 8, 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы":
1) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 698 862 тысячи тенге:

ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 215 760 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 000 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 303 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 80 460 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 10 699 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға – 1 000 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін – 3 000 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 37 272 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 6 695 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 2 237 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 795 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 2 759 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 215 мың теңге;
жастар практикасына – 14 393 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 1 010 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала ауданы Жаңақала ауылындағы жер учаскелеріне (электрмен жабдықтау) инженерлік-коммуникациялық желілерді салу – 224 727 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 79 537 мың теңге;
2) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 269 097 мың теңге көлемінде ескерілсін:
факторлық-балдық шәкілге негізделген әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізу үшін – 237 853 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 7 676 мың теңге;
жастар практикасына – 9 090 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала ауданы Жаңақала ауылындағы жер учаскелеріне (газбен жабдықтау) инженерлік-коммуникациялық желілерді салу – 14 478 мың теңге.

на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 215 760 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 3 000 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 3 303 тысячи тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования – 80 460 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 10 699 тысяч тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 1 000 тысяча тенге;
за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ – 3 000 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 37 272 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения - 6 695 тысячи тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 2 237 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 795 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 2 759 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 8 215 тысяч тенге;
на молодежную практику – 14 393 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес- идей – 1 010 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационных сетей (электроснабжение) к земельным участкам в селе Жангала Жангалинского района Западно-Казахстанской области – 224 727 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 79 537 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета 269 097 тысяч тенге:
для внедрения новой оплаты труда административных государственных служащих на основе факторно-бальной шкалы – 237 853 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по трудовым навыкам и профессиям, которые пользуются спросом на рынке труда – 7 676 тысяч тенге;
на молодежную практику – 9 090 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационных сетей (газоснабжение) к земельным участкам в селе Жангала Жангалинского района Западно-Казахстанской области – 14 478 тысяч тенге.

4. Аудандық бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2019 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі ішкі сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2019 жылға берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 2 800 727 мың теңге болып белгіленсін.

4. Установить на 2019 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2019 год размеры субвенций, передаваемый из областного бюджета района в общей сумме – 2 800 727 тысяч тенге.

7. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 4 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% - ға көтеру белгіленсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере – 4 000 тысячи тенге.
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.

9. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 -қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жаңақала аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2019 год, согласно приложению 5.
11. Руководителю аппарата Жангалинского районного маслихата (С.Успанова) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№29-2 шешіміне 5-қосымша
2019 жылғы ауылдық округтердің бюджеттiк бағдарламаларының тiзбесi
Функционалдық топ
Функционалдықкіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
Бірлік ауылдық округi
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Қызылоба ауылдық округi
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Меңдешев ауылдық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Пятимар ауылдық округi
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13
Басқалар
9
Басқалар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2018 года №29-2
Перечень бюджетных программ сельских округов на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Наименование
1
2
3
4
5
Брликский cельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Кызылобинский cельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Мендешевский cельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Пятимарский cельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13
Прочие
9
Прочие
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"