2019-2021 жылдарға арналған Жаңақала ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 30-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 11 қаңтарда № 5511 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 ақпандағы № 43-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 20.02.2020 № 43-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Жаңақала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы №29-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5490 тіркелген) сәйкес, Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Жаңақала ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209 378 мың теңге:
салықтық түсімдер – 28 452 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 180 926 мың теңге;
2) шығындар – 210 932 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 554 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 554 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 554 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 20.12.2019 № 40-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Жаңақазан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 380 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 251 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 39 129 мың теңге;
2) шығындар – 43 030 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

О бюджете сельских округов Жангалинского района на 2019-2021 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 декабря 2018 года № 30-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2019 года № 5511. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2020 года № 43-2
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.02.2020 № 43-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Жангалинского районного маслихата от 25 декабря 2018 года №29-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5490) Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жангалинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 209 378 тысяч тенге:
налоговые поступления – 28 452 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 180 926 тысяч тенге;
2) затраты – 210 932 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 554 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 554 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 554 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2019 № 40-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Жанаказанского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 380 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 251 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 39 129 тысяч тенге;
2) затраты – 43 030 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 650 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 650 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 650 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 20.12.2019 № 40-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019-2021 жылдарға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 752 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 842 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 16 910 мың теңге;
2) шығындар – 18 897 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 145 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 145 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 145 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 20.12.2019 № 40-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2019-2021 жылдарға арналған Көпжасар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 423 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 182 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 50 241 мың теңге;
2) шығындар – 52 512 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 89 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 89 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 89 мың теңге.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 650 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 650 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 650 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2019 № 40-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить бюджет Жанажолского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 752 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 842 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 16 910 тысяч тенге;
2) затраты – 18 897 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 145 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 145 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2019 № 40-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Утвердить бюджет Копжасарского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 423 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 182 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 241 тысяча тенге;
2) затраты – 52 512 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 89 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 89 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 89 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 20.12.2019 № 40-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2019-2021 жылдарға арналған Мастексай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 426 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 810 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 37 616 мың теңге;
2) шығындар – 40 917 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 491 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 491 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 491 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 22.10.2019 № 38-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Жаңақала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы №29-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5490 тіркелген) сәйкес қалыптастырылады.
7. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдерінің жалпы сомасы 241 731 мың теңге көлемінде ескерілсін:
Жаңақала ауылдық округі – 122 599 мың тенге;
Жаңақазан ауылдық округі – 33 352 мың тенге;
Жаңажол ауылдық округі – 11 679 мың тенге;
Көпжасар ауылдық округі – 43 123 мың тенге;
Мастексай ауылдық округі – 30 978 мың тенге.
2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін трансферттердің жалпы сомасы 83 091 мың теңге көлемінде ескерілсін, оның ішінде:
Жаңақала ауылдық округі – 58 327 мың теңге;
Жаңақазан ауылдық округі – 5 777 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 5 231 мың теңге;
Көпжасар ауылдық округі – 7 118 мың теңге;

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2019 № 40-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Утвердить бюджет Мастексайского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 426 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 810 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 37 616 тысяч тенге;
2) затраты – 40 917 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 491 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 491 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 491 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.10.2019 № 38-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Поступления в бюджеты сельских округов на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Жангалинского районного маслихата от 25 декабря 2018 года №29-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5490).
7. Учесть в бюджетах сельских округов на 2019 год поступление субвенций передаваемых из районного бюджета в сумме 241 731 тысяча тенге:
Жангалинский сельский округ – 122 599 тысяч тенге;
Жанаказанский сельский округ – 33 352 тысячи тенге;
Жанажолский сельский округ – 11 679 тысяч тенге;
Копжасарский сельский округ – 43 123 тысячи тенге;
Мастексайский сельский округ – 30 978 тысяч тенге.
Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2019 год поступления целевых трансфертов, передаваемых из районного бюджета в сумме 83 091 тысяча тенге, в том числе:
Жангалинский сельский округ – 58 327 тысяч тенге;
Жанаказанский сельский округ – 5 777 тысяч тенге;
Жанажолский сельский округ – 5 231 тысяча тенге;
Копжасарский сельский округ – 7 118 тысяч тенге;

Мастексай ауылдық округі – 6 638 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 20.12.2019 № 40-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

Мастексайский сельский округ – 6 638 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2019 № 40-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

9. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру қарастырылсын.

9. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.

10. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Ф.Акимгалиева
Мәслихат хатшысы З.Сисенғали
Аудандық мәслихаттың
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№30-1 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Жаңақала ауылдық округінің бюджеті

10. Руководителю аппарата районного маслихата (С.Успанова) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Ф.Акимгалиева
Секретарь районного маслихата З.Сисенғали
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 29 декабря 2018 года № 30-1
Бюджет Жангалинского сельского округа на 2019 год