Зеленов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 15-3 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 28-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 5476 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 32-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 05.04.2019 № 32-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеленов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 15-3 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5022 тіркелген, 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 740 566 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 105 390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 422 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 168 324 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 461 430 мың теңге;
2) шығындар – 7 896 279 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 297 390 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 433 109 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 135 719 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 453 103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 453 103 мың теңге:
қарыздар түсімі – 432 900 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 135 719 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 155 922 мың теңге.";
3-тармақта:
1) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 1 010 674 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Зеленовского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 15-3 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2018 года № 28-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 декабря 2018 года № 5476. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 5 апреля 2019 года № 32-7
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 05.04.2019 № 32-7 (решение вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зеленовского районного маслихата от 15 декабря 2017 года №15-3 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5022, опубликованном 9 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 740 566 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 105 390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 422 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 168 324 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 461 430 тысяч тенге;
2) затраты – 7 896 279 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 297 390 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 433 109 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 135 719 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 453 103 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
453 103 тысячи тенге:
поступление займов – 432 900 тысяч тенге;
погашение займов – 135 719 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –155 922 тысячи тенге.";
в пункте 3:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 010 674 тысячи тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:

"тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 957 мың теңге;";
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 5 223 мың теңге;";
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 14 430 мың теңге;";
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 220 651 мың теңге;";
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 46 041 мың теңге;";
2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 549 782 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 176 169 мың теңге;";
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жастар практикасына – 11 311 мың теңге;";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Володарское ауылының су құбырын реконструкциялауға - 12 761 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Чиров, Қаражар, Чеботарев – Сұлу көл ауылдарының кіре беріс автомобиль жолдарын күтіп ұстау үшін ағымдағы жөндеуге – 80 000 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г.А.Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т.Тулепкалиев
Аудандық мәслихат хатшысы Р.Исмагулов
Зеленов аудандық
мәслихатының

"на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 2 957 тысяч тенге;";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 223 тысячи тенге;";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 14 430 тысяч тенге;";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 220 651 тысяча тенге;";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования - 46 041 тысяча тенге;";
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 549 782 тысячи тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"на приобретение учебников, в связи с внедрением новых образовательных программ и выпуском новых учебников – 176 169 тысяч тенге;";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"на молодежную практику – 11 311 тысяч тенге;";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"на реконструкцию водопровода села Володарское – 12 761 тысяча тенге;";
дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
"на текущий ремонт по содержанию подъездной автомобильной дороги в селах Чирово, Каражар, Чеботарево- Сұлу көл – 80 000 тысяч тенге.";
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г.А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Т.Тулепкалиев
Секретарь районного маслихата Р. Исмагулов
Приложение
к решению
Зеленовского районного
маслихата от

001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 332
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
1 335
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
50 197
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50 197
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50 197
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 214
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 214
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
17 214
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16 914
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
300
12
Көлiк және коммуникация
274 334
1
Автомобиль көлiгi
269 259
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
269 259
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
241 316
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
27 943
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
5 075
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 075
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5 075
13
Басқалар
102 287
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
9 750
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 750
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 750
9
Басқалар
92 537
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 575
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
52 575
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 332
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 335
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
50 197
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50 197
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
50 197
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 214
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 214
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
17 214
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
16 914
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
300
12
Транспорт и коммуникации
274 334
1
Автомобильный транспорт
269 259
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
269 259
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
241 316
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
27 943
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
5 075
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 075
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5 075
13
Прочие
102 287
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
9 750
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 750
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9 750
9
Прочие
92 537
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 575
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
52 575
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)