Қаратөбе аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 15-12 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 мамырдағы № 18-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 6 маусымда № 5229 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 ақпандағы № 27-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 20.02.2019 № 27-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 15-12 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5010 тіркелген, 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 391 609 мың теңге:
салықтық түсімдер – 271 505 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 096 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 54 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 115 954 мың теңге;
2) шығындар – 3 424 504 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 552 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 93 060 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 508 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 96 447 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 96 447 мың теңге;
қарыздар түсімі – 93 060 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 508 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32895 мың теңге.";
3 – тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте берілген республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 146 818 мың теңге ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 314 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № 15-12 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 мая 2018 года № 18-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 июня 2018 года № 5229. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2019 года № 27-3
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.02.2019 № 27-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № 15-12 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5010, опубликованное 9 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующем объеме:
1) доходы – 3 391 609 тысяч тенге:
налоговые поступления – 271 505 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4096 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 54 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 115 954 тысячи тенге;
2) затраты – 3 424 504 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 552 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 93 060 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 508 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 96 447 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96 447 тысяч тенге;
поступление займов – 93 060 тысяч тенге;
погашение займов – 29 508 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 895 тысяч тенге.";
в пункте 3 подпункт 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) Учесть в районном бюджете на 2018 год поступления целевых трансфертов и кредитов республиканского бюджета в общей сумме – 146 818 тысяч тенге, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам - 314 тысяч тенге;

оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 643 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 2 767 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 255 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 234 мың теңге;
жастар практикасына – 12 987 мың теңге;
техникалық көмекшi компенсаторлық құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 076 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 20 510 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 5 972 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 93 060 мың теңге;
2) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы – 404 395 мың теңге, соның ішінде:
Қаратөбе ауданының Қаратөбе су қоры көзінен Үшана ауылына дейінгі елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына – 183 009 мың теңге;
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 63 223 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 8 761 мың теңге;
жастар практикасына – 8 741 мың теңге;
мұғалімдер алдында салық, іс-сапар мен міндетті зейнетақы жарналары шығындары бойынша кредиторлық берешектерді өтеуге – 45 550 мың теңге;
мектептерде жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютер сатып алуға – 6 000 мың теңге;
"Білім беруге интерактивті құралдар. Мұғалімге қажетті технологиялар" тренингіне мұғалімдерді жолдауға және "Академия" педагогикалық шеберлік виртуалды лабораториясы" білім берудегі онлайн порталына жазылуға – 2 500 мың теңге;
шағын жинақталған мектептерге Bilimbook компьютер – трансформер контентін сатып алуға – 30 800 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 6 290 мың теңге;
жаңа бизнес-идеаларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы 14 бір пәтерлі коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысы – 14 281 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Алакөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп) – 2 686 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Дайынөткел ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп, клуб) – 5 152 мың теңге;

на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 643 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 767 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 255 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 7 234 тысячи тенге;
на молодежную практику – 12 987 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 076 тысяч тенге;
на выплату адресной социальной помощи – 20 510 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения целевые текущие трансферты – 5 972 тысячи тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 93 060 тысяч тенге;
2) Учесть в районном бюджете на 2018 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме – 404 395 тысяч тенге, в том числе:
на строительство системы водоснабжения населенных пунктов от Каратобинского месторождения до села Ушана Каратобинского района – 183 009 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ и перевыпуском новых учебников – 63 223 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 8 761 тысяча тенге;
на молодежную практику – 8 741 тысяча тенге;
на погашения кредиторской задолженности по налоговым, командировочным и по обязательным пенсионным взносам перед учителями – 45 550 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров в комплекте для обучения учеников по обновленной программе – 6 000 тысяч тенге;
для направления учителей на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и подписку на образовательный онлайн портал "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия"" – 2 500 тысяч тенге;
на приобретение контента компьютера-трансформера BilimBook для малокомплектных школ района – 30 800 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 6 290 тысяч тенге;
выдача государственных грантов реализацию новых бизнес идеи – 481 тысяча тенге;
строительство 14 одноквартирных коммунальных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 14 281 тысяча тенге;
газификация социальных объектов в селе Алаколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (школа) – 2 686 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Дайыноткел Каратобинского района Западно-Казахстанской области (школа, клуб) – 5 152 тысячи тенге;

Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Егіндікөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (балабақша, әкімшілік, ауылдық дәрігерлік амбулатория) – 3 799 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (медициналық пункт) – 2 770 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (әкімшілік, кітапхана) – 3 545 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 3 938 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Алакөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельшерлік пункт) – 2 627 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қоскөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (әкімшілік, балабақша) – 3 987 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қоскөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 2 893 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Егіндікөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 3 362 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

газификация социальных объектов в селе Егиндиколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (детский сад, акимат, сельская врачебная амбулатория) – 3 799 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Актай-Сай Каратобинского района Западно-Казахстанской области (медицинский пункт) – 2 770 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Актай-Сай Каратобинского района Западно-Казахстанской области (акимат, библиотека) – 3 545 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Актай-Сай Каратобинского района Западно-Казахстанской области (сельский клуб) – 3 938 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Алаколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (фельдшерский пункт) – 2 627 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Косколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (акимат, детский сад) – 3 987 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Косколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (сельский клуб) – 2 893 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Егиндиколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (сельский клуб) – 3 362 тысячи тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.