Қаратөбе аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 15-12 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 16 шілдедегі № 20-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 шілдеде № 5300 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 ақпандағы № 27-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 20.02.2019 № 27-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 15-12 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5010 тіркелген, 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 518 772 мың теңге:
салықтық түсімдер – 271 505 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 096 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 54 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 243 117 мың теңге;
2) шығындар – 3 551 667 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 552 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 93 060 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 508 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 96 447 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 96 447 мың теңге;
қарыздар түсімі – 93 060 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 508 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 895 мың теңге.";
3 – тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте берілген республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 228 874 мың теңге ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 314 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № 15-12 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16 июля 2018 года № 20-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 25 июля 2018 года № 5300. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2019 года № 27-3
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.02.2019 № 27-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № 15-12 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5010, опубликованное 9 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующем объеме:
1) доходы – 3 518 772 тысяч тенге:
налоговые поступления – 271 505 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 096 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 54 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 243117 тысячи тенге;
2) затраты – 3 551 667 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 552 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 93 060 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 508 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 96 447 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96 447 тысяч тенге;
поступление займов – 93 060 тысяч тенге;
погашение займов – 29 508 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 895 тысяч тенге.";
в пункте 3 подпункт 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) Учесть в районном бюджете на 2018 год поступления целевых трансфертов и кредитов республиканского бюджета в общей сумме – 228 874 тысячи тенге, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 314 тысяч тенге;

оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 643 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 69 496 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 12 997 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 2 767 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 255 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 234 мың теңге;
жастар практикасына – 12 987 мың теңге;
техникалық көмекшi компенсаторлық құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 196 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 20 510 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 5 934 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 93 060 мың теңге;
2) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы – 449 502 мың теңге, соның ішінде:
Қаратөбе ауданының Қаратөбе су қоры көзінен Үшана ауылына дейінгі елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына – 183 009 мың теңге;
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 53 277 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 8 761 мың теңге;
жастар практикасына – 8 741 мың теңге;
мұғалімдер алдында салық, іс-сапар мен міндетті зейнетақы жарналары шығындары бойынша кредиторлық берешектерді өтеуге – 45 550 мың теңге;
мектептерде жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютер сатып алуға – 6 000 мың теңге;
"Білім беруге интерактивті құралдар. Мұғалімге қажетті технологиялар" тренингіне мұғалімдерді жолдауға және "Академия" педагогикалық шеберлік виртуалды лабораториясы" білім берудегі онлайн порталына жазылуға– 2 500 мың теңге;

на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 643 тысячи тенге;
целевые текущие трансферты для выплаты дополнительной платы преподавателям учебных заведений, осуществляющих образовательные программы начального, основного и общего среднего образования в соответствии с содержанием обновленного образования и погашением сумм, уплачиваемых местными бюджетами за счет местных бюджетов – 69 496 тысяч тенге;
текущие целевые трансферты учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и которым реализуют образовательные программы начального, основного и общего среднего образования, на дополнительную оплату за квалификацию педагогических навыков – 12 997 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 767 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 255 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 7 234 тысячи тенге;
на молодежную практику – 12 987 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 196 тысяч тенге;
на выплату адресной социальной помощи – 20 510 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 5 934 тысячи тенге;
выдача государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 481 тысяча тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 93 060 тысяч тенге;
2) Учесть в районном бюджете на 2018 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме – 449 502 тысячи тенге, в том числе:
на строительство системы водоснабжения населенных пунктов от Каратобинского месторождения до села Ушана Каратобинского района –183 009 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ и перевыпуском новых учебников – 53 277 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 8 761 тысяча тенге;
на молодежную практику – 8 741 тысяча тенге;
на погашения кредиторской задолженности по налоговым, командировочным и по обязательным пенсионным взносам перед учителями – 45 550 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров в комплекте для обучения учеников по обновленной программе – 6 000 тысяч тенге;
для направления учителей на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и подписку на образовательный онлайн портал "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия" – 2 500 тысяч тенге;

шағын жинақталған мектептерге Bilimbook компьютер – трансформер контентін сатып алуға – 30 800 мың теңге;
мектептерде ақпараттық технологиялар сыныптарын ашуға – 3 319 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 12 469 мың теңге;
жаңа бизнес-идеаларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы он төрт бір пәтерлі коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысы – 14 281 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы бір қабатты әкімшілік ғимаратының құрылысы – 5 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Алакөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп) – 5 821 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Дайынөткел ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп, клуб) – 11 163 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Егіндікөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (балабақша, әкімдігі, ауылдық дәрігерлік амбулатория) – 8 233 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (медициналық пункт) – 6 002 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (әкімдігі, кітапхана) – 7 681 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 8 533 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Алакөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельшерлік пункт) – 5 692 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қоскөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (әкімдігі, балабақша) – 8 638 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қоскөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 6 268 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Егіндікөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 7 283 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на приобретение контента компьютера-трансформера BilimBook для малокомплектных школ района – 30 800 тысяч тенге;
открытие классов информационных технологий в школах – 3 319 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 12 469 тысяч тенге;
выдача государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 481 тысяча тенге;
строительство четырнадцати квартирных коммунальных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 14 281 тысяча тенге;
строительство одноэтажного административного здания в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 5 000 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Алаколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (школа) – 5 821 тысяча тенге;
газификация социальных объектов в селе Дайыноткел Каратобинского района Западно-Казахстанской области (школа, клуб) – 11 163 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Егиндиколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (детский сад, акимат, сельская врачебная амбулатория) – 8 233 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Актай-Сай Каратобинского района Западно-Казахстанской области (медицинский пункт) – 6 002 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Актай-Сай Каратобинского района Западно-Казахстанской области (акимат, библиотека) – 7 681 тысяча тенге;
газификация социальных объектов в селе Актай-Сай Каратобинского района Западно-Казахстанской области (сельский клуб) – 8 533 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Алаколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (фельдшерский пункт) – 5 692 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Косколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (акимат, детский сад) – 8 638 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Косколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (сельский клуб) – 6 268 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Егиндиколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (сельский клуб) – 7 283 тысячи тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11561
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11561
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
102577
1
Ауыл шаруашылығы
75421
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
75421
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14491
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2252
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
700
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
56333
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1645
6
Жер қатынастары
8146
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8146
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8146
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
19010
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19010
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19010
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42786
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42786
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
42786
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
29934
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12852
12
Көлiк және коммуникация
29588
1
Автомобиль көлiгi
29588
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11561
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
11561
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
102577
1
Сельское хозяйство
75421
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
0
006
Капитальные расходы государственного органа
0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
75421
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
14491
006
Организация санитарного убоя больных животных
2252
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
700
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
56333
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1645
6
Земельные отношения
8146
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8146
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8146
007
Капитальные расходы государственного органа
0
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
19010
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19010
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19010
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42786
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42786
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
42786
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
29934
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
12852
12
Транспорт и коммуникации
29588
1
Автомобильный транспорт
29588
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)