Қаратөбе аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 15-12 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 24-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 5460 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 ақпандағы № 27-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 20.02.2019 № 27-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 15-12 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5010 тіркелген, 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 608 862 мың теңге:
салықтық түсімдер – 295 151 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 197 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 382 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 305 132 мың теңге;
2) шығындар – 3 641 757 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 552 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 93 060 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 508 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 96 447 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 96 447 мың теңге:
қарыздар түсімі – 93 060 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 508 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 895 мың теңге.";
3 – тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте берілген республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 228 213 мың теңге ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 786 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № 15-12 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2018 года № 24-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 26 декабря 2018 года № 5460. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2019 года № 27-3
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.02.2019 № 27-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № 15-12 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5010, опубликованное 9 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующем объеме:
1) доходы – 3 608 862 тысячи тенге:
налоговые поступления – 295 151 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 5 197 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 382 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 305 132 тысячи тенге;
2) затраты – 3 641 757 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 552 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 93 060 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 508 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 96 447 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96 447 тысяч тенге:
поступление займов – 93 060 тысяч тенге;
погашение займов – 29 508 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 895 тысяч тенге.";
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Учесть в районном бюджете на 2018 год поступления целевых трансфертов и кредитов республиканского бюджета в общей сумме – 228 213 тысяч тенге, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 786 тысяч тенге;

оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 510 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 69 496 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 12 997 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 2 767 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 255 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 234 мың теңге;
жастар практикасына – 12 987 мың теңге;
техникалық көмекшi компенсаторлық құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 196 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 20 510 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 5 934 мың теңге;
жаңа бизнес-идеаларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 93 060 мың теңге;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
2) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы – 512 178 мың теңге, соның ішінде:
Қаратөбе ауданының Қаратөбе су қоры көзінен Үшана ауылына дейінгі елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына – 183 009 мың теңге;
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 52 777 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 8 761 мың теңге;
жастар практикасына – 9 741 мың теңге;
мұғалімдер алдында салық, іс-сапар мен міндетті зейнетақы жарналары шығындары бойынша кредиторлық берешектерді өтеуге – 45 550 мың теңге;
мектептерде жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютер сатып алуға – 6 000 мың теңге;
"Білім беруге интерактивті құралдар. Мұғалімге қажетті технологиялар" тренингіне мұғалімдерді жолдауға және "Академия" педагогикалық шеберлік виртуалды лабораториясы" білім берудегі онлайн порталына жазылуға – 2 500 мың теңге;

на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 1 510 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты для выплаты дополнительной платы преподавателям учебных заведений, осуществляющих образовательные программы начального, основного и общего среднего образования в соответствии с содержанием обновленного образования и погашением сумм, уплачиваемых местными бюджетами за счет местных бюджетов – 69 496 тысяч тенге;
текущие целевые трансферты учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и которым реализуют образовательные программы начального, основного и общего среднего образования, на дополнительную оплату за квалификацию педагогических навыков – 12 997 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 767 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 255 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 7 234 тысячи тенге;
на молодежную практику – 12 987 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 196 тысяч тенге;
на выплату адресной социальной помощи – 20 510 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения целевые текущие трансферты – 5 934 тысячи тенге;
выдача государственных грантов реализацию новых бизнес идеи – 481 тысяча тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 93 060 тысяч тенге;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
2) Учесть в районном бюджете на 2018 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме – 512 178 тысяч тенге, в том числе:
на строительство системы водоснабжения населенных пунктов от Каратобинского месторождения до села Ушана Каратобинского района –183 009 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ и перевыпуском новых учебников – 52 777 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 8 761 тысяча тенге;
на молодежную практику – 9 741 тысяча тенге;
на погашения кредиторской задолженности по налоговым, командировочным и по обязательным пенсионным взносам перед учителями – 45 550 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров в комплекте для обучения учеников по обновленной программе – 6 000 тысяч тенге;
для направления учителей на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и подписку на образовательный онлайн портал "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия" – 2 500 тысяч тенге;

шағын жинақталған мектептерге Bilimbook компьютер – трансформер контентін сатып алуға – 30 800 мың теңге;
мектептерде ақпараттық технологиялар сыныптарын ашуға – 1 119 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 12 469 мың теңге;
жаңа бизнес-идеаларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұнына көшуіне байланысты мұғалімдер алдында қалыптасқан кредиторлық берешектерді өтеуге – 20 096 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылында Жұмақаев көшесіндегі тұрғын ауданға электр желілердің құрылысы – 22 102 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы он төрт бір пәтерлі коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысы – 14 281 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы бір қабатты әкімшілік ғимаратының құрылысы – 5 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Алакөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп) – 7 937 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Дайынөткел ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (мектеп, клуб) – 14 845 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Егіндікөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (балабақша, әкімдігі, ауылдық дәрігерлік амбулатория) – 10 070 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (медициналық пункт) – 8 181 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (әкімдігі, кітапхана) – 10 257 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-Сай ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 11 382 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Алакөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (фельшерлік пункт) – 6 471 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қоскөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (әкімдігі, балабақша) – 10 751 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қоскөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 8 361 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Егіндікөл ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыру (ауылдық клуб) – 9 237 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Ж.Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

на приобретение контента компьютера-трансформера BilimBook для малокомплектных школ района – 30 800 тысяч тенге;
открытие классов информационных технологий в школах – 1 119 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 12 469 тысяч тенге;
выдача государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 481 тысяча тенге;
погашение кредиторской задолженности учителям в связи с переходом от содержания обновленного образования – 20 096 тысяч тенге;
строительство линий электропередач в жилом районе на улице Жумакаева в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 22 102 тысячи тенге;
строительство четырнадцати квартирных коммунальных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 14 281 тысяча тенге;
строительство одноэтажного административного здания в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 5 000 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Алаколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (школа) – 7 937 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Дайыноткел Каратобинского района Западно-Казахстанской области (школа, клуб) – 14 845 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Егиндиколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (детский сад, акимат, сельская врачебная амбулатория) – 10 070 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Актай-Сай Каратобинского района Западно-Казахстанской области (медицинский пункт) – 8 181 тысяча тенге;
газификация социальных объектов в селе Актай-Сай Каратобинского района Западно-Казахстанской области (акимат, библиотека) – 10 257 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Актай-Сай Каратобинского района Западно-Казахстанской области (сельский клуб) – 11 382 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Алаколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (фельдшерский пункт) – 6 471 тысяча тенге;
газификация социальных объектов в селе Косколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (акимат, детский сад) – 10 751 тысяча тенге;
газификация социальных объектов в селе Косколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (сельский клуб) – 8 361 тысяча тенге;
газификация социальных объектов в селе Егиндиколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области (сельский клуб) – 9 237 тысяч тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Жангазиев Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.