2019-2021 жылдарға арналған Қаратөбе, Сулыкөл ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 25-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 11 қаңтарда № 5513 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 ақпандағы № 39-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 25.02.2020 № 39-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қаратөбе аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Қаратөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 215 801 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 205 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 204 536 мың теңге;
2) шығындар – 218 224 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 423 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 423 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 423 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 10.12.2019 № 36-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Сулыкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 650 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 025 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 59 570 мың теңге;
2) шығындар – 61 851 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О бюджетах Каратобинского, Сулыкольского сельских округов на 2019-2021 годы
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 декабря 2018 года № 25-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2019 года № 5513. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 февраля 2020 года № 39-2
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2020 № 39-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каратобинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Каратобинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 215 801 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 205 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 204 536 тысяч тенге;
2) затраты – 218 224 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 423 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 423 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 423 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.12.2019 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Сулыкольского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 650 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 025 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 59 570 тысяч тенге;
2) затраты – 61 851 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 201 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 201 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 10.12.2019 № 36-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қаратөбе аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 24-4 "2019 – 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5484) туралы шешіміне сәйкес қалыптасады.
4. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенцияның жалпы сомасы 187 742 мың теңге түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
Қаратөбе ауылдық округі – 139 040 мың теңге;
Сулыкөл ауылдық округі – 48 702 мың теңге.
5. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы трансферттердің жалпы сомасы 36 264 мың теңге түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
Қаратөбе ауылдық округіне - 28 493 мың теңге;
Сулыкөл ауылдық округіне – 7 771 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 25.06.2019 № 32-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 2 876 мың теңге, оның ішінде:
Қаратөбе ауылдық округі – 1 617 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 201 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 201 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.12.2019 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2019)
3. Поступления в бюджет сельских округов на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Каратобинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 24-4 "О районном бюджете на 2019 – 2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5484).
4. Учесть в бюджетах сельских округов на 2019 год поступление субвенции передаваемой из районного бюджета в общей сумме 187 742 тысячи тенге, в том числе:
Каратобинский сельский округ – 139 040 тысяч тенге;
Сулыкольский сельский округ – 48 702 тысячи тенге.
5. Учесть в бюджетах сельских округов на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы в общей сумме 36 264 тысячи тенге, в том числе:
Каратобинский сельский округ – 28 493 тысячи тенге;
Сулыкольский сельский округ – 7 771 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.06.2019 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Учесть в бюджетах сельских округов на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в общей сумме 2 876 тысяч тенге, в том числе:
Каратобинский сельский округ – 1 617 тысяч тенге;

Сулыкөл ауылдық округі – 1 259 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 25.06.2019 № 32-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

Сулыкольский сельский округ – 1 259 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.06.2019 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

8. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру қарастырылсын.

8. Предусмотреть гражданским служащим здравохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в районных условиях, с 1 января 2019 года.

9. Қаратөбе аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Ж.Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г.Тлеуғалиева
Мәслихат хатшысы К.Суйеугалиев
Қаратөбе аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
29 желтоқсандағы № 25-3
шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Қаратөбе ауылдық округінің бюджеті

9. Руководителю аппарата Каратобинского районного маслихата (Жангазиев Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Г.Тлеугалиева
Секретарь маслихата К.Суйеугалиев
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 29 декабря 2018 года № 25-3
Бюджет Каратобинского сельского округа на 2019 год