2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5505 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 ақпандағы № 44-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 21.02.2020 № 44-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 170 962 мың теңге:
салықтық түсімдер – 457 104 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 959 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 636 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 701 263 мың теңге;
2) шығындар – 5 415 531 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 762 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 90 900 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 138 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -297 331 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 297 331 мың теңге:
қарыздар түсімі – 90 900 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 138 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 244 569 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 27.03.2019 № 34-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 12.06.2019 № 37-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2019 № 39-3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2019 № 40-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 41-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы №21-2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылы 21 желтоқсанда №5451 тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 31-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5505. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 февраля 2020 года № 44-10
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.02.2020 № 44-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 170 962 тысячи тенге:
налоговые поступления – 457 104 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 4 959 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 636 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 701 263 тысячи тенге;
2) затраты – 5 415 531 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 762 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 90 900 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 138 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -297 331 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 297 331 тысячи тенге:
поступление займов – 90 900 тысяч тенге;
погашение займов – 38 138 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 244 569 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2019 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.06.2019 № 37-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.10.2019 № 39-3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 29.10.2019 № 40-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Поступления в районный бюджет на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2018 года №21-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное 21 декабря 2018 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5451) и согласно пункту 4 настоящего решения.

3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2019 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредит – 1 895 512 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 215 мың теңге;
жастар практикасына – 59 464 мың тенге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 11 110 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 090 мың теңге;
техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарының тiзбесiн кеңейтуге – 4 376 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 134 435 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 9 644 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылында екі үш қабатты көп пәтерлі тұрғын үйлердің және оған инженерлік инфрақұрылымның құрылысына – 530 120 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 90 900 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға – 34 445 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 435 259 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 18 540 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 172 133 мың теңге;
Тасқала ауданының білім беру бөлімі "Жалпы орта білім беретін Қ.Сәтбаев атындағы мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге – 155 740 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы".
4. Установить на 2019 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Учесть в районном бюджете на 2019 год следующие поступления:
1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 1 895 512 тысяч тенге, в том числе на:
частичное субсидирование заработной платы – 8 215 тысяч тенге;
молодежную практику – 59 464 тысячи тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 11 110 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 090 тысяч тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 4 376 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 134 435 тысяч тенге;
внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 9 644 тысячи тенге;
строительство двух трехэтажных многоквартирных жилых домов и инженерной инфраструктуры к нему в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 530 120 тысяч тенге;
реализацию мер социальной поддержки специалистов – 90 900 тысяч тенге;
компенсацию потерь нижестоящих бюджетов из вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства – 34 445 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 435 259 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 18 540 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 172 133 тысячи тенге;
капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа имени К.Сатбаева" отдела образования Таскалинского района – 155 740 тысяч тенге;

Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданындағы Тасқала аудандық білім бөлімінің "Садық Жақсығұлов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратына күрделі жөндеуге – 91 182 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округі Тасқала ауылының су құбырын қайта құруға – 100 000 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 35 859 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 360 864 мың теңге, соның ішінде:
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 11 102 мың теңге;
жастар практикасына – 0 теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы 2-Шежін ауылына аудандық маңызы бар кіреберіс жолын орташа жөндеуге (0-2 шақырым) – 126 338 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылында бір қабатты әкімшілік ғимараттың құрылысына – 105 048 мың теңге;
1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының жаңартылған білім беру мазмұнына көшуіне байланысты облыс мектептеріне кітаптар және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға – 66 052 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 7 821 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының егжей-тегжей жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын топографиялық түсірілімді орындаумен түзетуге – 5 815 мың теңге;
"Виртуалды лаборатория" порталына және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 2 500 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 3 535 мың теңге;
"жалпы орта білім беретін Қ.Сәтбаев атындағы мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге – 15 739 мың теңге;
"Садық Жақсығұлов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратына күрделі жөндеуге – 9 214 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге– 7 700 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 27.03.2019 № 34-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);12.06.2019 № 37-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2019 № 39-3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 41-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа имени Садыка Жаксыгулова" отдел образования Таскалинского района в села Таскала Западно-Казахстанской области – 91 182 тысячи тенге;
реконструкция водопровода села Таскала Таскалинского сельского округа Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 35 859 тысяч тенге;
2) целевые трансферты из областного бюджета – 360 864 тысячи тенге, в том числе на:
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 11 102 тысячи тенге;
молодежная практика – 0 тенге;
средний ремонт автомобильной дороги районного значения подъезд к селу Чижа-2 (0-2 км) Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 126 338 тысяч тенге;
строительство одноэтажного административного здания в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 105 048 тысяч тенге;
приобретение книг и учебно-методических комплексов для школ области в связи с переходом на обновленное содержание образования 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовительной группы – 66 052 тысячи тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 7 821 тысяча тенге;
корректировка генерального плана села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области объединенного с детальным планом проектирования с выполнением топографической съемки – 5 815 тысяч тенге;
портал "Виртуальная лаборатория" и для участия учителей в тренингах – 2 500 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 3 535 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа имени К.Сатбаева" отдела образования Таскалинского района – 15 739 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа имени Садыка Жаксыгулова" отдела образования Таскалинского района – 9 214 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 7 700 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2019 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.06.2019 № 37-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.10.2019 № 39-3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2019).

7. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 10 585 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің жалпы сомасы 238 828 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округінің бюджетіне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 27.03.2019 № 34-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2019 № 37-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2019 № 39-3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере 10 585 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты бюджету Таскалинского сельского округа Таскалинского района, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 238 828 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджету Таскалинского сельского округа Таскалинского района осуществляется на основании постановления акимата Таскалинского района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2019 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.06.2019 № 37-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.10.2019 № 39-3 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.

10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2019 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөлінуі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Тасқала аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Т. Ержігітова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2019 год, согласно приложению 5.
12. Руководителю аппарата Таскалинского районного маслихата (Ержигитова Т.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

15 093
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
896
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
22 243
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 243
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22 243
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 818
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 818
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
37 818
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 949
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
17 869
12
Көлік және коммуникация
201 702
1
Автомобиль көлiгi
196 817
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7 000
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
189 817
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
59 166
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
130 651
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
4 885
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 885
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4 885
13
Басқалар
322 136
9
Басқалар
322 136
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 584
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
6 584
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43 677
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3 281
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

15 093
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
896
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
22 243
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 243
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 243
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 818
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 818
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
37 818
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
19 949
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
17 869
12
Транспорт и коммуникации
201 702
1
Автомобильный транспорт
196 817
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7 000
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
7 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
189 817
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
59 166
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
130 651
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
4 885
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 885
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4 885
13
Прочие
322 136
9
Прочие
322 136
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 584
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
6 584
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43 677
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3 281
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

10 915
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10 915
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
85 007
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
84 057
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
950
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
49 395
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
37 246
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 065
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
22 181
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 149
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 149
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
104 948
1
Ауыл шаруашылығы
63 461
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
63 461
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 539
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 248
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 188
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 170
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
43 948
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 368
6
Жер қатынастары
12 077
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 077
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 077
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
29 410
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29 410
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

10 915
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
10 915
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
85 007
006
Функционирование районных (городских) библиотек
84 057
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
950
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
49 395
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
37 246
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15 065
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22 181
006
Капитальные расходы государственного органа
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12 149
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
12 149
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
104 948
1
Сельское хозяйство
63 461
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
63 461
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
10 539
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 248
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 188
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 170
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
43 948
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 368
6
Земельные отношения
12 077
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 077
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 077
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
29 410
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29 410
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов